18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Wykwalifikowany nauczyciel

Boingu • 2012-04-17, 17:09
Sytuacja autentyczna.
Na wycieczkę do Muzeum Powstania warszawskiego przyszła klasa z jednego ze stołecznych gimnazjów. Pod koniec wycieczki młoda nauczycielka historii spytała się przewodnika jak Pałac Kultury i Nauki przetrwał Powstanie warszawskie i czy jego fundamenty zostały mocno uszkodzone?

:homer:

Dla nie znających historii przypomnę, że Powstanie warszawskie rozpoczęło się w sierpniu 1944 i trwało około dwa miesiące, a Pałac Kultury i Nauki został oddany do użytku w 1955 roku.

losterlse

2012-04-18, 15:43
BongMan napisał/a:

Obrazek
Dat nie trzeba znać, ale ojczysty język by wypadało...



A to k***a nie jest forum polonistyczne. A takie daty, owszem, wypadałoby znać, tym bardziej, że to nauczycielka. Ale przecież ważniejsze jest, jak napisał "wykFalifikowany". Aby sie przyj***ć do czegoś, bo żyć nie możesz.. :roll:

PSSSST. Szukaj błędów !

diabełzeszczegółu

2012-04-18, 15:47
skoro już mówimy o "podstępach" to może ona specjalnie zadała takie pytanie- zmyłkę.
Dziwne że nie rozróżniałaby okresu II wojny światowej (powstanie) od komuny (dar narodu radzieckiego)...

Ja...........ro

2012-04-18, 16:00
BongMan napisał/a:

Obrazek
Dat nie trzeba znać, ale ojczysty język by wypadało...


Zgadzam się w 100%!
Właśnie dlatego odsyłam Cię do słownika języka polskiego w celu sprawdzenie znaczenia słowa "oksymoron".
PS. Ostatnie dwie sylaby tego słowa "z angielska" nawet całkiem trafnie określają Twoje wyczucie metafory :D

.:...........:.

2012-04-18, 17:01
necrosodomizer napisał/a:

Przecież to w telewizji było.



Wiele osób nie ogląda tego syfu. ;-)

quarenas

2012-04-18, 17:51
@up
no na przykład ja :)
wolę spędzać czas na sadolu i z niego czerpać całą wiedzę :D

~Blackhunter

2012-04-18, 18:14
~Sklej napisał/a:

Donald, powiedz nam jak to jest z tą katastrofą smoleńską, gazem łupkowym, UE, ciągłym podnoszeniem i dodawaniem kolejnych podatków, służbą zdrowia itd. bo nie ogarniam. Moze nam to wytłumaczysz skoro jesteś "pod ręką"?



W sumie to nie wiem bo mam na to wyj***ne.
Mam nadzieję że satysfakcjonuję Cię moja odpowiedź. Starałem się wczuć w rasowego polityka.

itachi666

2012-04-18, 18:50
Ja tam bym napisał wykFAILikowany

Ja...........ro

2012-04-18, 18:53
necrosodomizer napisał/a:

Przecież to w telewizji było.


A po co oglądać telewizję jak jest internet?

BongMan

2012-04-19, 14:45
jaczuro napisał/a:

Właśnie dlatego odsyłam Cię do słownika języka polskiego w celu sprawdzenie znaczenia słowa "oksymoron".


Och*jałeś? Co ma oksymoron do kretyńskiego błędu na poziomie gimnazjum? http://pl.wikipedia.org/wiki/Oksymoron
Chyba ci się coś pomyliło i sam z siebie zrobiłeś dwie ostatnie sylaby ;)

Boingu

2012-04-19, 17:09
BongMan,
Już daj spokój dzieciaku. Nie pamiętasz już jak się błaźniłeś niby "kawałami". Skończ już i do lekcji. :glasku:

Ja...........ro

2012-04-21, 10:06
BongMan napisał/a:


Och*jałeś? Co ma oksymoron do kretyńskiego błędu na poziomie gimnazjum? http://pl.wikipedia.org/wiki/Oksymoron
Chyba ci się coś pomyliło i sam z siebie zrobiłeś dwie ostatnie sylaby ;)


Ech... Zna definicje? Załóżmy, że zna.
"WykFalifikowany nauczyciel"... no k***a, jak to wygląda? Sucha woda, młody starzec, wykfalifikowany nauczyciel, do ch*ja. Gdzie zamierzony błąd jest właśnie oksymoronem. Bosz....

parzych73

2012-04-28, 03:17
Ja pie**olę, debile nie widzą że w obrazku słowo "wykfalifikowany" jest podkreślone jako byk... Świat się k***A kończy...