18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wycofanie wojsk radzieckich - Borne Sulinowo, 1992

Do...........00 • 2013-05-04, 23:56
"W trakcie negocjacji polsko-radzieckich uzgodniono likwidację struktur wojskowych Układu Warszawskiego (31 marca 1991 r.), a później jego rozwiązanie (1 lipca 1991 r.).

Rozmowy polsko-radzieckie trwały do jesieni 1991 roku. Ich zwieńczeniem było podpisanie w Moskwie, 26 października 1991 roku, układu o wycofaniu wojsk radzieckich z terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Zgodnie z nim, jednostki bojowe Armii Radzieckiej miały opuścić Polskę do połowy listopada 1992 roku. Dłużej, bo do końca 1993 roku, miały pozostać jednostki pomocnicze, zabezpieczające ewakuację wojsk radzieckich z Niemiec.

21 maja 1992 roku układ ten został uzupełniony o porozumienie pomiędzy prezydentami Polski i Rosji, Lechem Wałęsą i Borysem Jelcynem. W ocenie tej umowy nastąpiły rozbieżności pomiędzy prezydentem Lechem Wałęsą, a premierem Janem Olszewskim. Wg premiera Jana Olszewskiego stanowisko polskie było zbyt ugodowe, a wyznaczone terminy zbyt odległe. Z kolei prezydent Lecha Wałęsa uważał, że bardziej korzystne było szybkie zawarcie umowy i normalizacja stosunków polsko-rosyjskich (Związek Radziecki rozpadł się w grudniu 1991 roku)."

Podobno Rosjanie upominając się o pieniądze za pozostawiony sprzęt usłyszeli od Wałęsy, że nikt ich tu nie zapraszał. Zapraszam do oglądania.


Piosenka zawarta w materiale :wodka: :jezdziec: :pijaki:


Część 1


Część 2

spardo

2013-05-04, 23:59
Ale o co chodzi?

edit
Ładnie zedytowałeś i już elegancko wszystko bangla :)

Ork.Fajny

2013-05-05, 00:00
Komuchy na kwasie... Coś nowego.

Ti...........ch

2013-05-05, 12:48
Za wycofanie obcych wojsk z Polski jakie by nie były zawsze piwo.
Amerykanie tez wypie**alać z tego kraju

RockyWood

2013-05-05, 13:48
kto z Tarnowa pamięta jak przy obecnej PWSZ stały w rządku czołgi - już nie pamiętam jakie :) potem wzdłuż ulicy walały się koła do nich jak na złomowisku - większość tych czołgów pewnie pocięli na miejscu wtedy...

Do...........00

2013-05-05, 15:49
Rosjanie wycofując się z tego miasta nie pozostawiali nawet kaloryferów, które sprzedawali na złomie itd. Mieszkańcy otaczających wiosek wspominali, że gdy ruskim się chciało jabłek wjeżdżali czołgiem i wyrywali całe drzewo :D

Svenlee

2013-05-05, 16:34
Byłem tam w poprzednie wakacje. Trafiłem akurat na jakiś zlot "wojsk". Widziałem nawet mały pokaz lotniczy. A do domu przywiozłem 2 kg kurek :D

oc...........an

2013-05-05, 17:00
Najsmutniejsze jest to, że najlepszy sprzęt jaki posiadamy (ORP Orzeł), dobry i liczny sprzęt który produkujemy (PT-91, Beryle) oraz dobry sprzęt który wykorzystujemy licznie (MiG-29) to pozostałości po Najlepszym Kraju Świata...

Fakt, mamy F-16 i Leo 2, ale są to śladowe ilości :/

Co ciekawe, w 89' Wojsko Polskie było w stanie rozerwać na kawałki kraje takie jak Francja lub Wielka Brytania, a dziś rezerwy amunicji dla całego wojska wynoszą 16 godzin, ORP Kościuszko lub ORP Pułaski są tak stare (dostaliśmy je od USA), że jest jedynie 50 sztuk amunicji do największego działa, bo ostatnia fabryka amunicji tego typu przestała wypuszczać ten kaliber i model w 1996 roku... O "rezerwach" amunicji do F-16 nie będę wspominać (wspomnę natomiast, że współczynnik pilotów na maszynę w PL wynosi ok. 1,2 co oznacza, że każdy zabity pilot to jedna wyłączona maszyna. W USA lub Rosji współczynnik wynosi średnio 2,4...)

RockyWood

2013-05-05, 20:17
@up

...bo nie ma pieniążków, dlatego już za niedługo wydłużą nam znowu wiek emerytalny i podniosą VAT. Bo kryzys...

Gienek2

2013-05-08, 13:14
pieniążki na wypłaty i premię dla zarządu zawsze będą jak już ich zabraknie to dla nas zwykłych ludzi.... a swoją drogą powinni nam płacić miliardami za taką pomoc wojskową dla USA bo jako Polak płacący już podatki za h*j mi się nie podoba wysyłanie naszych wojsk w koalicji dla walki z terroryzmem, k***a pytał mnie kto czy chcem? było jakieś referendum? NIE , wojska poleciały a my k***a się na to składamy oni k***a zabijają ale no przecież tych złych..... synów szatanaaaa nosz k***a

samo istnienie takiej instytucji jak wojsko powinno być z wiekiem przekonstuowywane no bo k***a jak będziemy się dalej zbroić na potęgę bo a nóż k***a ktoś nas najedzie to tym prędzej będziemy pragneli tej wojny

Szwancolot

2013-05-08, 20:20
Tak się wycofywali że dwie atomice zostały :D

zielonydarian

2013-05-12, 15:36
a kto pamięta jakie zakłócenia w eterze powodowały radary ruskie? zamiast dobranocki mieliśmy fonie ruskich rozkazów...