18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wyciąganie trzy

~Sunday • 2024-01-06, 14:42

W końcu poszło :-D

psotna_cipka

2024-01-06, 21:18
Matko bosko co to się staneło.

majeńka

2024-01-06, 22:45
Arashi91 napisał/a:

Dla debili to są wyścigi (te uliczne i te na torach). Offroad to często część większej wyprawy w miejsca, których w inny sposób nigdy nie zobaczysz (chyba, że z powietrza). Inna sprawa, że na offroad trzeba mieć odpowiednie auto, a nie gówno suva, który nie powinien zjeżdżać z asfaltu bo się do niczego w terenie nie nadaje.

Zaraz, to po co są SUVy? Ja myślałam że właśnie do jazdy off-road, a nie do lansu dla debili...

Ronoaro

2024-01-06, 23:30
majeńka napisał/a:

Zaraz, to po co są SUVy? Ja myślałam że właśnie do jazdy off-road, a nie do lansu dla debili...



To w ch*j źle myślałaś. Obecnie SUVy to miejskie auta z większym prześwitem by nie przypie**olić zderzakiem o wyższy krawężnik albo by zaparkować na żwirowo/kartoflanym parkingu z dziurami.

Arashi91

2024-01-07, 02:23
majeńka napisał/a:

Zaraz, to po co są SUVy? Ja myślałam że właśnie do jazdy off-road, a nie do lansu dla debili...



Do offroadu są terenówki, a nie SUVy. SUVy w oryginalnym zamyśle miały służyć mieszkańcom wsi i terenów podmiejskich gdzie są takie powiedzmy gorsze drogi, słabiej z odśnieżaniem itd. Mają napęd na wszystkie koła (nie mylić z napędem na 4 koła, tak do dwie różne kategorie) i trochę lepszy prześwit od osobówki. Stały się modne, bo są bezpieczniejsze przy wypadkach , wygodniej się wsiada i dają lepszą widoczność. Niestety moda zrobiła swoje i obecnie koncerny motoryzacyjne produkują absurdalne ilości SUVów, które już nawet nie są SUVami, tylko zwykłymi osobówkami z podniesionym prześwitem co samo w sobie niewiele daje, bo są to wartości minimalnie większe od zwykłej fury, mało tego są SUVy z gorszymi prześwitami od zwykłych sedanów.

Efekt jest taki, że byle Dacia Duster rozpie**oli w terenie te wszystkie SUVy od BMW, Kałdii czy Porsche. Prawdziwych SUVów dzisiaj nie ma zbyt wiele, jeszcze robi je Land Rover i Jeep.

Bul_od_bytu

2024-01-07, 06:51
Arashi91 napisał/a:


Efekt jest taki, że byle Dacia Duster rozpie**oli w terenie te wszystkie SUVy od BMW, Kałdii czy Porsche. Prawdziwych SUVów dzisiaj nie ma zbyt wiele, jeszcze robi je Land Rover i Jeep.



Audi A4 Quattro radzi sobie w terenie lepiej niż niejeden SUV z załączanym napędem co widziałem na własne oczy pewnej zimy. Suvy są irytujące z innego powodu. Jadąc za takim "terenowcem" normalną osobówką rzadko kiedy widzisz coś przez jego przednią szybę co w mieście jest przydatne, szczególnie gdy jest ścisk na drogach. Jedyne z czym można się zgodzić to fakt, że ameby drogowe mają lepszą widoczność i mniejszą szansę na spowodowanie rozpie**olu.
Ogólnie to przerost formy nad treścią, dla którego często przeszkodą ostateczną jest krawężnik w mieście.

Igorek95

2024-01-07, 09:29
Arashi91 napisał/a:

Dla debili to są wyścigi (te uliczne i te na torach). Offroad to często część większej wyprawy w miejsca, których w inny sposób nigdy nie zobaczysz (chyba, że z powietrza). Inna sprawa, że na offroad trzeba mieć odpowiednie auto, a nie gówno suva, który nie powinien zjeżdżać z asfaltu bo się do niczego w terenie nie nadaje.



Dla debili to jest takie pisanie komentarzy pod filmikami jak się ludzie bawią i zdarzają się przy tym wypadki oczywiście :D