18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wybuch.

ROBSON927 • 2015-02-07, 12:00
Piękny widok.



szabla12

2015-02-07, 17:20
albo rbk 500 wyrzucone z su-22 na poligonie w drawsku pommorskim

Attero132

2015-02-07, 17:27
Ewidentnie słychać silnik rakietowy na paliwo stałe

KR_SN

2015-02-07, 19:19
czekam na gift :D

karatemistrz

2015-02-08, 04:02
Już nie mogę się doczekać aż na jakiejś rosyjskiej stronie lub w telewizji pokażą ten filmik z tytułem: "POLSCY ZBRODNIARZE OSTRZELIWUJĄ PRZEDSZKOLE POD DONIECKIEM( z amerykańskiej broni)" :D

jbone

2015-02-08, 09:22
piękna fala uderzeniowa.

dodziobownik

2015-02-08, 15:25
Wyrzutnia Ładunku wydłużonego dużego WŁWD przeznaczonego do wykonywania − sposobem wybuchowym − przejść w zaporach minowych. Do tego typu zadań służy ładunek wydłużony ŁWD 100/5000 lub 110/5000. Jest on wystrzeliwany z pojemnika wyrzutni PW/ ŁWD.

Jak to działa?

Pokrywa pojemnika, potocznie nazywanego „trumną”, stanowi wyrzutnię dla silnika rakietowego, do którego podłączony jest ładunek wydłużony duży ŁWD, składający się z pięciu żył wypełnionych około 100 kilogramami plastycznego materiału wybuchowego. Odstrzelony na odległość ponad 100 metrów ładunek w wyniku eksplozji powoduje detonację min ustawionych na polu minowym (w pasie o szerokości do 4 metrów), dając tym samym możliwość przejścia nacierającym pododdziałom ogólnowojskowym.

Dziki_Szaman

2015-02-09, 18:09
Scream66
Ładunek wydłużony – materiał wybuchowy uformowany w elastyczny "wąż", przeznaczony do wykonywania przejść w zaporach minowych. Ma średnicę kilku lub kilkunastu centymetrów i długość kilkudziesięciu metrów.
Ładunek wydłużony może być wykonany w całości z elastycznego materiału wybuchowego lub w formie połączonych segmentów. Do umieszczenia ładunku na polu minowym używa się silników rakietowych, może być też położony za pomocą śmigłowca lub czołgu.
Wybuch ładunku wydłużonego powoduje detonację ukrytych min i powstanie przejścia o szerokości kilku metrów


coś ci sie chyba poje..ło taki ładunek jest detonowany szeregowo a nie miejscowo, to że jesteś harcerzem nie czyni z ciebie specjalisty, a co do poligony to przypomina Drawsko pomorskie, trochę tam spędziłem ale nie dam sobie głowy uciąć...