18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

ritu4l

2017-11-10, 16:14
Budrys2000 napisał/a:

W Gdańsku jak pie**olnęło to zdmuchnęło piętra na całej długości bloku



A gówno. Tylko trzy dolne piętra. Najlepsza konstrukcja "MBY 110Z". Mimo to, ze względów bezpieczeństwa, dzień później zrównali z ziemią całość.

PanAndrzej666

2017-11-10, 16:15
solidna konstrukcja :D wygląda jak kontrolowane wysadzanie :D

ellsworth

2017-11-10, 21:20
r0773n napisał/a:



A gówno. Tylko trzy dolne piętra. Najlepsza konstrukcja "MBY 110Z". Mimo to, ze względów bezpieczeństwa, dzień później zrównali z ziemią całość.


On się przechylał i tak by glebnął. Musieli przerwać akcję ratunkową.
Ogólnie, to współczuję wszystkim mieszkającym w wielkiej płycie z gazem. Te stare instalacje mogą wylatywać w powietrze w każdej chwili a biorąc pod uwagę, że lata lecą to będzie się to zdarzać coraz częściej.

Tarab85

2017-11-11, 13:39
ellsworth napisał/a:


On się przechylał i tak by glebnął. Musieli przerwać akcję ratunkową.
Ogólnie, to współczuję wszystkim mieszkającym w wielkiej płycie z gazem. Te stare instalacje mogą wylatywać w powietrze w każdej chwili a biorąc pod uwagę, że lata lecą to będzie się to zdarzać coraz częściej.



Dlatego się stopniowo odchodzi od gazu. Pewnie jeszcze trochę to potrwa, ale już w coraz większej ilości budynków jest ciepła woda doprowadzana centralnie i coraz więcej ludzi ma kuchenki elektryczne. Myślę, że minie jeszcze kilka lat i będą gaz w tych blokach odłączać. Na pewno stopniowo, więc u jednych za 5 lat, u innych za 15, ale taki właśnie trend się buduje.

ar...........21

2017-11-11, 21:32
Ja mam mieszkanie na 12 piętrze w nowym budownictwie (rok budowy 2006) i gazu w bloku nie mamy. Tylko prąd i płyta indukcyjna do gotowania - swoją drogą zajebista sprawa.

own33333d7

2017-11-12, 02:22
Oj tam od razu gaz niebezpieczny... jak masz sprawnego junkersa i kuchenkę to jest to bezpieczna metoda grzewcza, tylko janusze myślą po co serwisować jak mam nowy junkers hehe (10 lat to nowy wg januszy :D ) a wężownioca zaj***na tak że cały płomień idzie po obudowie bo nigdy nie był serwisowany. Albo uszczelnią okna i drzwi na maxa i dziwią się ludzie, że mdleją. O tym że jak jest zj***ny bojler i wyjebie w powietrze niszcząc stropy jak pocisk nikt nie wspomniał.
Ponadto żeby wyj***ło blok to musiało zaciągnąć iskrę do sieci to musi być niskie ciśnienie a u nas w blokach gdzie całe osiedla są stawiane z wielkiej płyty są pewnie zabezpieczenia itp. więc raczej bym się na zapas nie zamartwiał bo jak w bloku nie umrzesz od gazu to cię auto pie**olnie :D