18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wszystko może się przytrafić 1995 PL

PortgasD.Ace • 2013-09-15, 16:06
Film przedstawia fragmenty niezwykłych rozmów przeprowadzonych przez 6-letniego Tomka (syna reżysera) z przypadkowymi przechodniami spotkanymi w parku. Mały chłopiec, nie przejmując się kamerą, podbiega do nieznajomych i zadaje im przeróżne pytania: "Dlaczego pani jest samotna?", "Dlaczego pan jest smutny?". Niewiarygodne, jak wiele ze swojego życia dorośli ludzie są skłonni opowiedzieć nieznanemu dziecku.

Cz. 1


Cz. 2


Cz. 3


Osobiście obejrzałem to 3 razy. Teraz mi się przypomniało, więc wstawiam :mrgreen:

xyster

2013-09-16, 06:23
Szukałam tego filmu 4 lata, ale za cholerę nie mogłam przypomnieć sobie tytułu! Masz zasłużonego browara :D

dyda1999

2013-09-16, 06:53
dziecko biega samo po parku i jakos nikt nie dwoni na policje ze bez opieki ze cos tam... a teraz ? zaraz by matke i ojca wsadzili do kicia ze sie nie interesuje...

Bajdus1962

2013-09-16, 12:11
Byłem na tym z liceum jeszcze, na jakimś pokazie. Pamiętam, że gośc, który to prowadził, zapytał wszystkich czy chcemy zobaczyć film - wesoły, czy smutny. Oczywiście motłoch zawołał WESOŁY!!. Jak się okazało, zrobił ich wszystkich w ch*ja, bo puścił nam właśnie to. Ogołem świetny pomysł, ciekawe przedstawienie życia, rożnych pokoleń Polaków. Piwko

PolaczekBuba

2013-09-16, 12:47
Nikt nie nauczył dzieciaka by nie zaczepiać obcych ludzi?

maq2012

2013-09-16, 17:07
Skad ten film odkryles/las, pomysl i realizacja genialna, super!
Wtedy pieniedzy na kinematografie nie bylo i sie robilo cos z potrzeby serca. Teraz pewnie reklamodawcy daja scenariusze i robia kit za kitem, a kino ma misje ktora sie powoli zatraca - w koncu to pewna forma teatru, przynajmniej moim zdaniem powinna byc. Wybranie sie na seans samo w sobie daje cos wyjatkowego w odroznieniu do youtube, zeby tylko bylo w tym kinie co ogladac..

ki...........lu

2013-09-16, 22:34
Czy tylko mi się wydaje, że kiedyś ludzie byli bardziej kulturalni, mili? Bo nie chce mi się wierzyć, że dzisiejsze pokolenie nastolatków będzie miało choćby połowę ogłady co ci ludzie :cry:

8Preacher8

2013-09-17, 17:09
marcincore napisał/a:

najgorzej jak staruchy pie**olą o panu bogu jedynemu



idź się zajeb co? Przynajmniej wniesiesz jakiś wkład w ewolucje bo twój stary zj***ł sprawę..

Enlil

2013-09-17, 22:34
Normalnie się nie udzielam, ale jestem pod takim wrażeniem, że aż się wypowiem :D
Film niesamowity, daje do pomyślenia. Najbardziej zatrważające jest dla mnie to jak zmienia się polskie społeczeństwo. Chłopaczek podchodzi do rozmaitych ludzi i z większością prowadzi nawet przyjemną rozmowę, ale co by było teraz? Bałabym się podejść z jakimś dzieciakiem do obecnych staruszków. Wszyscy albo zachlani w trupa, albo pyskaci, albo nieprzyjemni, albo przeklinają, albo... Nie znam ani jednej starszej (obecnie żyjącej!) osoby, która byłaby w miarę normalna, a przynajmniej miła w stosunku do przypadkowych ludzi. A co do jednego z wcześniejszych komentarzy o nastolatkach - czy to przypadkiem nie jest wina obecnych "dorosłych"? Przecież zawsze było tak, że to starsze pokolenie było odpowiedzialne za wychowanie młodszego. Jak ktoś starszy nie umie się poprawnie zachować to i młody nie będzie ;p

Ankane

2013-09-18, 13:09
Enlil napisał/a:

A co do jednego z wcześniejszych komentarzy o nastolatkach - czy to przypadkiem nie jest wina obecnych "dorosłych"?



Nie. Kiedyś może tak. Ale to środowisko rówieśnicze ma ogromny wpływ no i teraz - internet.
Uważam, że ówczesna gimbaza to już jakaś choroba psychiczna, brak wartości. Nie uogólniam oczywiście. Mówiąc "gimbaza" mam na myśli wszystkich młodych ludzi, którzy są debilami w zachowaniu czy myśleniu.

A co do samego filmiku - widziałam już dawno. Ale po powtórnym seansie nadal robi wrażenie. Czasy się zmieniają, ludzie się zmieniają. Jednak nikt nie uniknie śmierci.