18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wskaźnik obrotomierza

TT4 • 2017-03-18, 02:23
Jak dla mnie lepsze niż machający Putin :ok:


lubie_to

2017-03-18, 22:47
aby wiedzieć kiedy przyj***ć w dupę

WAFology

2017-03-19, 00:58
ePeeL napisał/a:



Zajebiście, tyle, że auto to nie tylko konie i moment obrotowy, ale również ekonomia i wygoda. Co do tego drugiego to myślę, że w środku nie jest taki zły, ale ekonomicznie to robi zapewne pod siebie i bierze 15+ L/100 co mi nie potrzebne. Mam ekonomiczne autko 1.4 benyznka plus gaz z 6-biegową skrzynią i bierze ok. 7 L gazu na setkę, więc nie narzekam specjalnie, a to że odejście spod świateł będę miał gorsze niż jakieś plastikowe gówno to raczej mnie nie martwi. Pośmiejemy się przy tankowaniu.



Już abstrah*jąc od kosztów to jednemu zależy na spalaniu możliwie najbliższym zeru, a drugiemu na takim samym czasie sprintu do setki.

TT4

2017-03-19, 04:56
Cytat:


Zajebiście, tyle, że auto to nie tylko konie i moment obrotowy, ale również ekonomia i wygoda. Co do tego drugiego to myślę, że w środku nie jest taki zły, ale ekonomicznie to robi zapewne pod siebie i bierze 15+ L/100 co mi nie potrzebne. Mam ekonomiczne autko 1.4 benyznka plus gaz z 6-biegową skrzynią i bierze ok. 7 L gazu na setkę, więc nie narzekam specjalnie, a to że odejście spod świateł będę mł gorsze niż jakieś plastikowe gówno to raczej mnie nie martwi. Pośmiejemy się przy tankowaniu.

n Call me Janush

modyf

2017-03-19, 11:16
@up jakbym mojego ojca słyszał... i dziadka...
Nie jest sztuką tanio jeździć, sztuką mieć fajnie jeżdżące auto, dające chociaż odrobinę radości i umieć zarobić na paliwo do niego.

A w ogóle to sam piszesz - "również ekonomia i wygoda"... Jestem pewny, że Twoje auto nie jest wygodne :) jego nie jest ekonomiczne, dlaczego o wygodzie nie wspominasz?

Równie dobrze mogę napisać:
Moje spala raptem 12-14 litrów, więc nie narzekam specjalnie. A jak widzę takiego ~TT4 zgarbionego w swoim śmiesznym, malutkim 1,4 w LPG, zwłaszcza próbującego wyprzedzić cokolwiek, to śmiech mnie pusty ogarnia...

Przecież to jest dość proste - żeby auto było wygodne musi być duże, żeby jechało musi palić i tyle. Albo samochód jeździ fajnie albo ekonomicznie.

ePeeL

2017-03-19, 11:50
@up

Jest wygodne i przestrzenne ;) Mam (haha, ale śmieszne) Fiata Stilo. Zobacz sobie recenzje tego auta jak i również przejedz się nim parę razy, a wtedy zobaczysz jak bardzo to auto jest wygodne oraz ekonomiczne. Na pewno nie umywa się do innych aut klasy wyżej typu Audi A6 czy może Mercedes klasy C czy też E, ale na pewno za mniej niż dziesięć tysięcy to lepszego auta nie dostaniesz (możliwe, że tej samej klasy).
"Raptem" 12-14 litrów? Przecież to dużo... Jeśli Cię stać to owszem - nie problem, ale w tym poj***nym kraju nie każdego stać na tankowanie do pełna co 300-400 kilometrów (zakładając, że masz ok. 45 L bak).

@TT4

To, że chcę oszczędzać to znaczy, że jestem Januszem? Łał... Wyższy poziom bycia zj***nym został osiągnięty. Może nie każdego, jak Ciebie - bogolu, stać więc ta reszta sobie oszczędza na każdy sposób. Ale wiadomo - jeden lubi ekonomiczne auta, a drugi jak mu z butów śmierdzi.

Belweder

2017-03-19, 12:29
Stilo nie jest ekonomiczne, sam chciałem kupić ale jak zobaczyłem ilość napraw jakie pakowali ludzie w to auto to podziękowałem. To, że ktoś oszczędza na paliwie to nie zawsze oszczędza na częściach i na odwrót. Bawią mnie ludzie, którzy kupią zaj***ne 1.2 i twierdzą, że są w ch*j ekonomiczni bo auto mało pali a co roku muszą włożyć w auto 2k bo się sypie. To już wole więcej lać do baku i mieć z głowy polskich Januszy mechaników, którzy jedynie co umieją to niemców naprawiać...

ePeeL

2017-03-19, 20:23
@up

Tyle, że silnik 1.2 w Stilo jest ch*jowy. Jak już się bierze to 1.4 albo 1.6 benzyna albo 1.9 JTD i wtedy nie masz takich kłopotów. Jeżdżę nim od roku i nic się nie stało poza śmiercią akumulatora, ale to moja kieszeń zniosła ;) Mojemu znajomemu ostatnio padł Mercedes CLK 2.0 benzyna, a konkretniej uszczelka spod głowicy mu wyj***ła. To co się dzieje z autem nie zależy od marki tylko od tego jak się o ten samochód dba i na dodatek jaki ma przebieg. On lał do baku więcej, ja mniej i on musiał władować ponad dwa koła w wymianę uszczelki a ja 170 zł w wymianę akumulatora, a auta mniej więcej mamy taki sam czas.

Belweder

2017-03-19, 21:58
ePeeL, No to trafił Ci się fajny model tego Stilo. Jak ja się rozglądałem to same truchła a ludzie tylko narzekali, że co chwile coś się pie**oli. No różne nieszczęścia chodzą po ludziach :-P teraz się pewnie cieszysz, że mu jebło a Tobie nie :mrgreen:

ePeeL

2017-03-19, 23:48
Nie no co Ty :D Ponad dwa koła wyrzucił na to, więc trochę mi go szkoda, ale go ostrzegałem że Merc na start to jest ryzykowny wybór, no ale cóż... A to Stilo było mega. Oryginalny przebieg 102 tys. Nic się nie jebie, tylko czasem dyskoteka wlatuje, ale to normalka we fiacie. Generalnie jestem zadowolony i może fakt faktem wszystkie szlory nie są moje, ale po to mam gitarę i umiem śpiewać, żeby wyrwać :D