18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Własnoręczna operacja plastyczna

anorexic • 2008-11-21, 19:04
Hang Mioku była urodziwą 28-latką, gdy po raz pierwszy zoperowała sobie twarz. Niedługo potem, z Korei przeprowadziła się do Japonii, co ułatwiło jej kontakt z chirurgami i planowanie kolejnych zabiegów, którym ochoczo się poddawała. Z biegiem czasu, jej twarz zaczęła puchnąć, straciła symetrię i ludzki wygląd. Mimo to Hang uważała siebie za piękną kobietę i zgłaszała się do kolejnych lekarzy, którzy mieli ją przybliżać do doskonałości. Na szczęście, chirurdzy dostrzegli objawy choroby psychicznej i zaczęli odmawiać wykonywania zabiegów. Wtedy Hang zdecydowała się na powrót do rodzinnej Korei.

Przerażeni rodzice kobiety, gdy otrząsnęli się z szoku po ujrzeniu jej zniekształconej twarzy, zaprowadzili córkę do specjalistycznej poradni psychologicznej, gdzie potwierdzono diagnozę japońskiego lekarza - psychoza. Hang zgodziła się na terapię, którą jednak szybko przerwała, skupiając się na poszukiwaniach kolejnego chirurga.

Na własne nieszczęście trafiła do gabinetu szarlatana, który nie dość, że zrobił jej zastrzyki z sylikonu, to ofiarował strzykawkę oraz zapasy preparatu, aby sama mogła dokonywać poprawek. Te szybko się wyczerpały, więc zaradna Hang zaczęła wstrzykiwać sobie, co uznała za stosowne - np. olej do smażenia! Jej twarz napuchła do gigantycznych rozmiarów i dopiero to zwróciło na nią uwagę świata. W telewizji wyemitowano film dokumentalny o poczynaniach Mioku i nagłośniono jej problem. W efekcie, udało się uzbierać pewną kwotę pieniędzy na operację rekonstrukcyjną, która miała przywrócić kobiecie normalny wygląd. Wyobraźcie sobie zdziwienie przeprowadzających ją lekarzy, gdy okazało się, że Hang miała w twarzy 60 gramów obcej substancji, a w szyi ponad 200.

Kolejne zabiegi, niestety, niewiele pomogły. Chirurdzy zgodnie orzekają, że Mioku nie da się przywrócić dawnego wyglądu.

Historia Koreanki to dowód na to, jak okrutne choroby dotykają ludzi i jak nieczułe potrafią być osoby, które, choćby z racji wykonywanego zawodu, powinny odznaczać się empatią i altruizmem.




Link do oryginalnego arytkułu:
http://www.papilot.pl/lifestyle/news/2008/11/2116-zrobila-sobie-domowa-operacje-plastyczna.html

Saia

2008-11-21, 20:43
Oj , ciężko mi w piątek wieczorem komentować coś ale spróbuję.

Szkoda jej , psychoza to według mnie okrutna choroba bo nie dość że ma objawy zewnętrzne takie jak właśnie robienie sobie tylu operacji czy też (czytałem książkę :D jestem z siebie dumny :D )pewna dziewczynka potrafiła wypić ogromne ilości wody tylko po to by potem ją zwrócić , po prostu cały czas odczuwała pragnienie , będąc zamkniętą bez jej wody potrafiła pić wodę z wazonów , gdy jej zabrakło raz dostałą się do wody z kaloryfera(nie wiem jak :S)Choroba ta ma też dwa inne aspekty , wewnętrzny gdyż dana osoba zamyka się we własnym świecie(moja opinia)i społeczny gdyż jednostka zazwyczaj jest odrzucana przez społeczeństwo , okrutna choroba :<



co do tej pani , ona była ładna , szkoda że sobie to zrobiła ;/

zs...........il

2009-04-20, 04:03
To wszystko przez te j***ne Hollywood i gazetki typu Bravo Girl, a w Korei i Japonii jest to jeszcze bardziej nasilonie, no i ludzie wariują od tego, taka prawda.