18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wizyta u psychiatry

mi...........80 • 2015-06-07, 20:14
Byłem dzisiaj u psychiatry...

Powiedział mi że jestem bipolarny...





k***a nie wiem czy się śmiać czy płakać...

Ben_Dover

2015-06-07, 20:54
Walnąć... więcej... kropek...

goliat1982

2015-06-07, 20:56
Mój w niedziele nie przyjmuje :/

mi...........80

2015-06-07, 20:58
Ben_Dover napisał/a:

Walnąć... więcej... kropek...



......................., a masz ch*ju ;-)

PatrolZG

2015-06-07, 21:37
20 lat temu powiedziałby ci że jesteś popie**olony, nowomowa zmieniła to określenie na bipolarny bądź dwubiegunowy.

michelle118

2015-06-07, 21:55
jeśli chodzi o osobę to znaczy że ktoś ma dwa oblicza. Tzn. np. raz jest dobry i miły a w następnej sekundzie jest oschły i wredny. To tak jak by miał dwie osobowości. Proste jak Ch*j :)

menelutor

2015-06-07, 22:12
Nie, chodzi o tranzystor. Ale dzięki za info.

Hereticus

2015-06-07, 23:14
Choroba dwubiegunowa cech*je się okresowymi nawrotami stanów depresyjnych lub paranoidalnych, a łącznie trwają około 1-5% życia chorego. Ani przy paranoi ani przy depresji nie jest choremu do śmiechu. Wiem, bo sam cierpię na łagodną formę ChAD-u (mniej nawrotów, prawie wyłącznie depresje - ostatni 2 lata temu)

Jako ciekawostkę podam fakt iż cierpiało na nią wielu wybitnych ludzi (np. Isaac Newton, Beethoven, Jaco Pastorius, Churchill i oczywiście ja).

freaky

2015-06-07, 23:16
michelle118 napisał/a:

jeśli chodzi o osobę to znaczy że ktoś ma dwa oblicza. Tzn. np. raz jest dobry i miły a w następnej sekundzie jest oschły i wredny. To tak jak by miał dwie osobowości. Proste jak Ch*j :)


Poj***ło ci się chyba z zaburzeniem borderline. ChAD- owcy/cyklofrenicy, miewają epizody depresyjne i manii, które bynajmniej nie wahają się w ciągu sekund (ani nawet dnia), a dotyczą nastroju, nie charakteru.
Hereticus napisał/a:

Choroba dwubiegunowa cech*je się okresowymi nawrotami stanów depresyjnych lub paranoidalnych


Mania jest stanem paranoidalnym?- Czy ten termin nie odnosi się do psychoz? Mania to przecież zab. afektywne ;-)

Hereticus

2015-06-07, 23:34
Mania to psychoza, ale ja wole nazywać to paranoją (najładniej brzmi).
Kiedyś nazywano tą chorobę psychozą depresyjno-maniakalną.

Szalej

2015-06-07, 23:36
Lepiej byc unipolarnym mozna pracować z zerowym prądem bramki

Hereticus

2015-06-07, 23:46
@freaky

Właśnie przeczytałem, że paranoja to inaczej przewlekła psychoza. Czyli, powinienem był napisać krótkotrwała paranoja, ale okres trwania psychozy w chorobie bipolarnej jest różny (u mnie było około 1-2 tyg.). Są jednak ludzie u których trwa nawet kilka miesięcy, dlatego użycie przeze mnie terminu - paranoja jest w dużej mierze uzasadnione.

Kardio_Error

2015-06-08, 20:01
Hereticus napisał/a:

Choroba dwubiegunowa cech*je się okresowymi nawrotami stanów depresyjnych lub paranoidalnych, a łącznie trwają około 1-5% życia chorego. Ani przy paranoi ani przy depresji nie jest choremu do śmiechu. Wiem, bo sam cierpię na łagodną formę ChAD-u (mniej nawrotów, prawie wyłącznie depresje - ostatni 2 lata temu)

Jako ciekawostkę podam fakt iż cierpiało na nią wielu wybitnych ludzi (np. Isaac Newton, Beethoven, Jaco Pastorius, Churchill i oczywiście ja).


1nie paranoidalnych tylko maniakalnych albo hipomaniakalnych..
2te 1-5% są bardzo naciągane, niektórzy potrafią miec manie nawet pół roku(nieleczone)..
3a właśnie ze jest do śmiechu w stanach hipomanii, każdy chory ci powie że to najlepszy czas dla niego, czuje się świetnie, myśli że jest zdrowy...
4ogólnie pie**olisz pan, też choruje na chad, od 10 lat nie pamiętam takiego roku żebym nie miał epizodu manii/hipomanii czasem przeplatane depresją, brałem tyle gówien że sie w głowie nie mieści, tegretol, mnóstwo nasennych, lorafen etc... dwa miesiące temu zacząłem prefaxin ale wywołał u mnie manie więc dali mi jeszcze olanzepine.. mam brać tabletki już do konca zycia, lekarz myśli czy nie czas na lit ale jest problem z nerkami i wątrobą(nadużywanie alkoholu).... moje życie jest jak rollercoaster, wczoraj w przypływie niekontrolowanej radości euforii rozj***łem dwie ściany w pokoju, kupiłem gips plus czarna farba i zaczynam remont.. jestem zmeczony