18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Witch children - Dzieci czarownice/czarownicy.

miedziak • 2011-03-08, 02:29
Tak się czasami zdarza że religią zaczynają się zajmować ludzie którzy w nią naprawdę wierzą(czyli są trvv) i coś takiego nigdy nie przynosi nic dobrego. Dobrym ale niestety nie jedynym przykładem są dzieci czarownice w państwach afrykańskich, w których religiami dominującymi są sekty chrześcijańskie z domieszkami animizmu. Dochodzi tam do najprzeróżniejszych okropieństw na tle religijnych z bezbronnymi dziećmi w roli głównej które często kończą na stosie.
Głównym powodem tego typu praktyk są:
-bezbronność dzieci (w końcu często w mniej cywilizowanych społeczeństwach bije się dzieci, a później w przypadku jakiegoś niefortunnego zdarzenia oskarża się je o złowróżbne praktyki wobec swojego dręczyciela)
-niski poziom edukacji
-i najważniejsze. Nie strzelanie do ludzi pokroju brata Józefa którym często przychodzą do głowy różne głupie pomysły które całkiem łatwo mogą zaszczepić u bogobojnego ludu
Kod:
http://www.sadistic.pl/brat-jozef-twoj-brat-w-chrystusie-vt71011.htm


Ni mniejszym chciał bym wam zaprezentować pewien ciekawy film dokumentalny którego fragment zamieszczam poniżej a całość w komentarzach.

Zwróćcie uwagę na pastora chwalącego się że zabił 110 ludzi oskarżonych o czarownictwo(dziwne nie ma tego słowa w słowniku opery :-/ ).
Na zakończenie dodam jeszcze że takie poj***ne pomysły nie wpadają do głowy jedynie chrześcijanom(na szczęście kk odciął się od tego typu praktyk i obecnie stara się im zapobiegać)
Kod:
http://www.sfora.pl/Hamas-poluje-na-czarownice-a28253


reszta jak zawsze w komentarzach.

Åmmol

2011-03-11, 15:38
Czarni, cyganie i chrześcijanie - to podludzie?

(Już możecie się oburzać że nie każdy chrześcijanin jest taki.)

dmnkzl

2011-03-11, 15:39
Roszp napisał/a:

Religia to najwyższy poziom umysłowej ciemnoty...




Twój komentarz trafia do mojej księgi cytatów :)
świetne słowa

xyz893

2011-03-11, 19:13
główną rolę jednak odgrywa tutaj nie religia, a kolor skóry

My...........on

2011-03-11, 21:33
było to u "oglądaj z zndrzejem fidykiem" Ten proboszcz powiedział "jesteś opętany" i gość poprostu znikał na drugi dzień...

miedziak

2011-03-12, 00:27
Achajka napisał/a:

Ni mniejszym? wtf?



słownik opery mi rozdzielił ale generalnie to jest takie słowo.
Kod:
http://www.sjp.pl/co/niniejszym


człowiek poużywa trochę rzadziej używanych słów i od razu znajdzie się jakaś Orzeszkowa z Mickiewiczem do pary żeby się trochę powymądrzać bo coś im w ich własnym świecie nie pasuje jak by to było w temacie najważniejsze.

szysza

2011-03-12, 03:07
Gdybyś jeszcze używał znaków interpunkcyjnych, czy też pisał poprawnie, nikt pewnie by się nie przyczepił. Ale lepiej zwalić winę na "słownik opery".
Tak abstrah*jąc od tematu.
Film jednak mocny dość i daje do myślenia. Jednak, jak zwykle w takich sprawach (poza bezowocnym wk***em) nie pozostaje nic, co można ewentualnie zrobić.

Dodam jeszcze, że czarownictwo to bardzo ciekawe słowo. Prawie, jak:"poszłem". Ciekawe, kiedy będzie uważane za poprawne, bo ktoś w PWN napisał. Albo innej wiki.
Grunt, to dobre źródła.
Żeby nie było offtopu, tyle jeno miałem do powiedzenia. Zanim się tu jacyś wrogowie Orzeszkowych, czy innych Mickiewiczów, albo po prostu ludzie, którzy nie przepadają za ojczystym językiem zaczną wypowiadać i ciskać mięchem.

Krzemien

2011-03-12, 11:02
Ja bym tym małym wiedźmom nie ufał, wygladają jak dzieci ale kto ich tam wie.

miedziak

2011-03-12, 14:00
szysza napisał/a:


Film jednak mocny dość i daje do myślenia. Jednak, jak zwykle w takich sprawach (poza bezowocnym wk***em) nie pozostaje nic, co można ewentualnie zrobić.



Możesz przekazać jeden procent swego podatku na redemptoris misio, oni tam jeżdżą po wioskach i odkupują mały czarowników od rodziców żeby ich nie zabili. ;-)

Shotex

2011-03-12, 16:21
zajebiście że są tacy ludzie co pomagają :D :D

Teodorr

2011-04-23, 16:31
kool83 napisał/a:

"o czarownictwo"
bo k***a nie ma takiego słowa dałnie.mówi się "oskarżony o czary" albo "o bycie czarownikiem"


a nie czarodziejstwo? ;)

a Co do wiedźmowania... (wierzcie mi-wiem coś o tym ;) ) to nie taka wiedźma straszna, jaką ją piszą :> "Audendum innocens et nunquam descenderunt credere mundi-in beatitudine competenti veniet tibi iustus, tumultus finem atque tristitia transibunt. Omnis enim qui credit, et credit in fortitudine sua scientia completa(...)"