18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wirtualna rzeczywistość.

_Netrunner_ • 2018-07-08, 18:22
Widzowie amerykańskiego wydania telewizyjnej produkcji, która w Polsce nazywała się „Mam talent”, zobaczyli ciekawą propozycję twórców z Ukrainy. 3,5-minutowy program nosi tytuł „Ucieczka”. Bohater zakłada hełm do wirtualnej rzeczywistości w kształcie głowy wilka i przenosi się do innego świata. Występ jest zarówno urzekający estetycznie, jak i trochę niepokojący. Jurorzy z USA wysoko ocenili Konstantina i Yurija. Reżyserem „Escape” jest Konstantin Tomilczenko, wcześniej odpowiedzialny m.in. za zwycięski występ na Eurowizji w 2016 roku ukraińskiej piosenkarki Jamali (ukr. Dżamała) i za pierwszy w tym kraju musical 3D pt. „Baron Münchhausen”.

Autor-Damian Kwiek
chip.pl

(Oklaski, komentarze inne gówna wyciąłem).


kolosasz

2018-07-09, 13:22
freaky napisał/a:

Nie ma czegoś takiego jak Ukraina.



No, najprawdziwsza prawda. I dlatego Polska była pierwszym krajem, który uznał niepodległość , czyli istnienie, Ukrainy. A żeby było jeszcze prawdziwiej to Polska do dziś uznaje niepodległość, czyli istnienie, Ukrainy :-P

freaky

2018-07-09, 16:21
kolosasz napisał/a:



No, najprawdziwsza prawda. I dlatego Polska była pierwszym krajem, który uznał niepodległość , czyli istnienie, Ukrainy. A żeby było jeszcze prawdziwiej to Polska do dziś uznaje niepodległość, czyli istnienie, Ukrainy :-P


Nie Polska, tylko Rząd Warszawski złożony z komunistów i parchofilów. I tak jak niegdyś proklamując niepodległą ukrainę, tak i teraz mają w tym interes, niestety kosztem Polski.

SQRW3L_ponury

2018-07-09, 17:51
mit2 napisał/a:

sirapacz, myślisz jak typowe ukraińskie bydle - kto krytykuje sztuczny twór "upadlinę", ten od razu jest rusofilem :idzwch*j:



Krytyki ?

:smiechzula: :smiechzula: :smiechzula:

Przecież tu nie ma żadnej krytyki... jest tylko tępe i bezmyslne kopiowanie jezykowych matryc bez treści tj. 'sztuczny twór upadlina' wyprodukowanych w kacapii...

mit2

2018-07-09, 19:08
SQRW3L_ponury, o, kolejny :lol:
Twoja wypowiedź jest tak głupia, że nawet nie wiem jak ją skomentować.
Według ciebie nie da się z własnej inicjatywy gardzić ukraińskim bydłem i krytykować to śmierdzące pseudopaństewko. Można tylko bezmyślnie kopiować kacapską propagandę. Dobrze rozumiem?

A teraz zburzę ci światopogląd: ruskim ludzkim śmieciem gardzę tak samo mocno jak ukraińskim.
:lol:

SQRW3L_ponury

2018-07-09, 20:28
mit2 napisał/a:


Według ciebie nie da się z własnej inicjatywy gardzić ukraińskim bydłem i krytykować to śmierdzące pseudopaństewko. Można tylko bezmyślnie kopiować kacapską propagandę. Dobrze rozumiem?



Gówno rozumiesz - chcąc nie chcąc wchodzisz w retorykę kacapskich meneli intelektualnych, dzis twierdzących że Ukraina to pseudopanstwo, dokładnie tak samo jak twierdzili wiek temu że II RP to też pseudopanstwo. Istnienie niezaleznego od ruskich kraju na naszej wsch. granicy jest w dosc oczywisty sposób bardziej korzystne dla Polski niż jego nieistnienie - wiec to co pie**olisz bez głebszego zastanowienia jest defacto przeciwko tobie samemu...

mit2 napisał/a:

A teraz zburzę ci światopogląd: ruskim ludzkim śmieciem gardzę tak samo mocno jak ukraińskim.



Jedyne co możesz mi zburzyć to dobre mniemanie o twojej kondycji intelektualnej - cała reszta jest grubo poza twoim zasięgiem

mit2

2018-07-09, 20:50
SQRW3L_ponury napisał/a:

Gówno rozumiesz - chcąc nie chcąc wchodzisz w retorykę kacapskich meneli intelektualnych, dzis twierdzących że Ukraina to pseudopanstwo,


Na tej samej zasadzie ty, twierdząc że ukraina jest prawdziwym państwem, a nie sztucznym tworem wyrośniętym na zmasakrowanych zwłokach Polaków zabitych przez nazistów z UPA, wchodzisz w retorykę ukraińskich katów z Wołynia.
Widzisz jak ch*jowy jest to tok rozumowania?

SQRW3L_ponury napisał/a:

dokładnie tak samo jak twierdzili wiek temu że II RP to też pseudopanstwo.


Nie ma to jak porównywać ponad tysiącletnie państwo Polskie do niedawno wyrwanego zbrojnie przez ruskich pseudopaństewka zamieszkałego przez dzicz, a zarządzanego przez chazarów :roll:

SQRW3L_ponury napisał/a:

Jedyne co możesz mi zburzyć to dobre mniemanie o twojej kondycji intelektualnej - cała reszta jest grubo poza twoim zasięgiem


Kurewsko mi lata i powiewa jakie mniemanie o mojej kondycji intelektualnej ma jakiś internetowy random :lol:

kolosasz

2018-07-09, 21:28
freaky napisał/a:


Nie Polska, tylko Rząd Warszawski złożony z komunistów i parchofilów. I tak jak niegdyś proklamując niepodległą ukrainę, tak i teraz mają w tym interes, niestety kosztem Polski.



No, ale na dokumencie, podpisanym z RFN, w którym strony uznają granicę na Odrze i Nysie
jest podpis ministra spraw zagranicznych - Krzysztofa Skubiszewskiego. Był on szefem MSZ
w rządzie T. Mazowieckiego jak i w rządzie, który uznał niepodległość Ukrainy.

Żeby tylko Niemcy nie dowidzieli się, że podpisali traktat z ministrem "Rządu Warszawskiego" a nie rządu polskiego
Mogą wtedy powiedzieć np. , że nie ma czegoś takiego jak województwa dolnośląskie. I że Polska to sztuczny twór - państwo satelickie , powołane do życia by być buforem między Zachodem a ZSRR

freaky

2018-07-09, 22:29
@up. Muszę cię zmartwić, ale pomimo upływu czasu od zakończenia II wojny, Niemcy nadal nie podpisały z Polską traktatu pokojowego, czyli de facto nie uznają granicy na Odrze.

SQRW3L_ponury

2018-07-10, 00:49
mit2 napisał/a:


Na tej samej zasadzie ty, twierdząc że ukraina jest prawdziwym państwem, a nie sztucznym tworem wyrośniętym na zmasakrowanych zwłokach Polaków zabitych przez nazistów z UPA, wchodzisz w retorykę ukraińskich katów z Wołynia.
Widzisz jak ch*jowy jest to tok rozumowania?



W przeciwienstwie do mnie masz spory problem kwestjonując panstwowosc Ukrainy bo nawet kwadratowe kacapskie łby tego nie kwestionują...

mit2 napisał/a:

Nie ma to jak porównywać ponad tysiącletnie państwo Polskie do niedawno wyrwanego zbrojnie przez ruskich pseudopaństewka zamieszkałego przez dzicz, a zarządzanego przez chazarów :roll:



Byle prostak z Niemiec czy Francji (ba - nawet Chinol czy Hindus) mógłby napisać podobnie odmóżdzony tekscik o naszym kraju - analogicznie bezmyslny stek komunałów i uproszczeń - strawny jedynie dla historycznych abnegatów - 'pokazujący' nam jaką to jesteśmy 'dopiero co wyklutą z barbarzynstwa dziczą' (w porównaniu do nich), nie potrafiącą nawet utrzymać ani własnoręcznie odzyskać własnej panstwowosci - ciesząc ryło faktem ze starzy zrobili go nie gdzieś nad Wisła tylko nad Renem Gangesem Jangcy czy inną Tamizą - jakby to była jakakolwiek zasługa i swiadczyło o czymkolwiek...

mit2 napisał/a:

Kurewsko mi lata i powiewa jakie mniemanie o mojej kondycji intelektualnej ma jakiś internetowy random



Wisi mi co ci leci i kiedy - stwierdziłem jedynie fakty prostujac brednie które produkujesz bo jeszcze jakiś niepełnospryt przeczyta temat i pomysli ze ten twoj fobicznie antyukrainski bełkot ma jakikolwiek sens - i tyle 8-)

mit2

2018-07-10, 01:31
SQRW3L_ponury napisał/a:

W przeciwienstwie do mnie masz spory problem kwestjonując panstwowosc Ukrainy bo nawet kwadratowe kacapskie łby tego nie kwestionują...


Nie mam żadnego problemu. Uważam, że ukraina to sztuczne pseudopaństwo i to nie jest jedynie moje zdanie.
Masz za to moje uznanie, że chciało ci się przepytać ponad 144 milionów ruskich, czy uważają ukrainę za pełnoprawne państwo :-)

SQRW3L_ponury napisał/a:

Byle prostak z Niemiec czy Francji (ba - nawet Chinol czy Hindus) mógłby napisać podobnie odmóżdzony tekscik o naszym kraju


Nie ma żadnych podstaw do takiego porównania. Podwaliny państwa polskiego nie powstały na czystce etnicznej sprowokowanej przez działania propagandowe państw trzecich. Ukraina jako "państwo" nie ma nawet praktycznie żadnej historii.

SQRW3L_ponury napisał/a:

Wisi mi co ci leci i kiedy - stwierdziłem jedynie fakty prostujac brednie które produkujesz bo jeszcze jakiś niepełnospryt przeczyta temat i pomysli ze ten twoj fobicznie antyukrainski bełkot ma jakikolwiek sens - i tyle


Twoje fakty są kulawe. Co prawda rządy państw uznają ukrainę jako pełnoprawne państwo. Ten "fakt" jest jednak tak samo poważny jak "fakt" uznania przez UE ślimaka rybą, a marchewki owocem. Faktem jest (w bardzo dużym uproszczeniu), że ukraina została stworzona przez ruskich jako państewko-marionetka poprzez zbrojne przejęcie ziem należących do Rzeczpospolitej, ludobójstwo i rusyfikację ludności.
Nie używaj słów, których znaczenia nie rozumiesz. Mylisz niechęć, pogardę i własne zdanie z lękiem i działaniem pod wpływem propagandy.

Zadziwia mnie i zastanawia uporczywość, z jaką próbujesz zrobić ze mnie ruską marionetkę.
Może masz jakiegoś ukraińca w rodzinie, że z taką zajadłością bronisz tych potomków morderców?

kolosasz

2018-07-10, 12:13
freaky napisał/a:

@up. Muszę cię zmartwić, ale pomimo upływu czasu od zakończenia II wojny, Niemcy nadal nie podpisały z Polską traktatu pokojowego, czyli de facto nie uznają granicy na Odrze.



Niemniej jednak Traktat o uznaniu granic został podpisany. A więc de facto = de iure, bo nie ma żadnych terytorialnych żądań Niemiec w stosunku do Polski i kwestionowania granicy. Poza tym podpisano też układ o dobrym sąsiedztwie z Niemcami

SQRW3L_ponury

2018-07-10, 16:52
mit2 napisał/a:


Uważam, że ukraina to sztuczne pseudopaństwo i to nie jest jedynie moje zdanie.
Masz za to moje uznanie, że chciało ci się przepytać ponad 144 milionów ruskich, czy uważają ukrainę za pełnoprawne państwo :-)



Uważać możesz równie dobrze ze ziemia jest płaska albo ze PiS to prawica - tyle tylko że nie pownieneś sie z tym publicznie obnosić bo to jak na mój gust rodzaj intelektualnego upośledzenia

mit2 napisał/a:

Nie ma żadnych podstaw do takiego porównania. Podwaliny państwa polskiego nie powstały na czystce etnicznej sprowokowanej przez działania propagandowe państw trzecich. Ukraina jako "państwo" nie ma nawet praktycznie żadnej historii.



To ze ty jej nie znasz nie oznacza że nie istnieje - o Ukraincach/Kozakach jako odrębnym narodzie historycy piszą już od przełomu XV i XVI wieku... poza tym - zgodnie z twoją 'logiką' - takie panstwa jak Slowacja Estonia czy Białoruś również nie są panstwami - ergo - zabierasz głos w temacie w którym jesteś ewidentnie zielony jak szczypior

mit2 napisał/a:

Twoje fakty są kulawe. Co prawda rządy państw uznają ukrainę jako pełnoprawne państwo. Ten "fakt" jest jednak tak samo poważny jak "fakt" uznania przez UE ślimaka rybą, a marchewki owocem. Faktem jest (w bardzo dużym uproszczeniu), że ukraina została stworzona przez ruskich jako państewko-marionetka poprzez zbrojne przejęcie ziem należących do Rzeczpospolitej, ludobójstwo i rusyfikację ludności.



Kulawy to jest poziom twojej wiedzy historycznej - ziemie o których piszesz nigdy etnicznie nie 'należały' do Polski - zawsze była tam ludnosc ruskojęzyczna a okres początków kształtowania sie Ukrainców jako narodu zaczał sie kilka wieków! wczesniej niż piszesz

mit2 napisał/a:

Mylisz niechęć, pogardę i własne zdanie z lękiem i działaniem pod wpływem propagandy.



Ja rozumiem - pogardzać banderowcami, poplecznikami Putina czy kimkolwiek innym reprezentującym jakieś idee które są w naszym mniemaniu ch*jowe - ale żeby pogardzać kimś tylko dlatego że sie urodził w takim a nie innym miejscu to trzeba mieć mocno wyprostowane infantylną ideologią zwoje...

mit2 napisał/a:

Zadziwia mnie i zastanawia uporczywość, z jaką próbujesz zrobić ze mnie ruską marionetkę.
Może masz jakiegoś ukraińca w rodzinie, że z taką zajadłością bronisz tych potomków morderców?



Sam ją z siebie robisz - a ja mam tyle wspónego z Ukrainą ze moj dziadek mieszkał przed IIws pod Lwowem a po wojnie został przesiedlony wraz z matką i braćmi (jak wiekszosc Polaków) na ziemie 'odzyskane' - wymieniając przy okazji kurną chatę z zadupia na murowany dom w geograficznym centrum Europy (to apropos strat jakie Polska poniosła na oddaniu kresów Ukrainie i pozyskaniu terenów byłego Raichu...)
wiec jak widzisz mam wybitny osobisty interes by bronić Ukrainy - idąc tym samym w slady drugiego dziadka który prawie równo wiek temu pod Kijowem razem z Rydzem Smigłym i 'ludzmi Petlury' bronił z rozkazu Piłsudskiego Ukrainy (broniąc tym samym granic Polski) przed bolszewicką zarazą

PS. współczesnych Austriaków Czechów Słowaków Węgrów Rosjan Niemców Mongołów i Turków darzysz podobną co Ukrainców 'niechęcią i pogardą' ? Jesli nie to powinieneś (chcąc być przynajmniej konsekwentnym w tej swojej paralogice) - szczególnie Mongołów - bo sporo naszych swego czasu zaj***li - i to w bardziej drastyczny sposób niż nasz Jerema zwykł był zajebywać Kozaków (czyt. Ukrainców) :shock:

Driv3rFiat126

2018-07-10, 20:16
ch*jowe. i takie gówno ma dużo piw a jak wrzuciłem film jak sie rozprawiać z pająkami to nawet z poczekalni nie wyszedł.

poligon6

2018-07-11, 17:56
mit2 napisał/a:

Twoja wypowiedź jest tak głupia, że nawet nie wiem jak ją skomentować.
Według ciebie nie da się z własnej inicjatywy gardzić ukraińskim bydłem i krytykować to śmierdzące pseudopaństewko. Można tylko bezmyślnie kopiować kacapską propagandę. Dobrze rozumiem?



To że ukraine zwłaszcza zachodnia zamieszkuje sporo bydła to fakt, tylko są bardzo podobni do ciebie w swojej zapiekłości. Wiekszość państw narodowych wykształciła się w XiX wieku i odmawianie panstwowości Ukraincom jacy by nie byli jest idiotyzmem

SQRW3L_ponury napisał/a:

wymieniając przy okazji kurną chatę z zadupia na murowany dom w geograficznym centrum Europy



Jak sie czyta podobne idiotyzmy to głowa puchnie. W kurnych chatach nie mieszkali nawet parobkowie. Domy fakt były zbudowane z drewna, posiadały klepisko, ale w tamtych warunkach w zupełności to wystarczało. Mowa oczywiście o polskich wsiach nie "ruskich".

Sporo było dworków czy tak zwanego osadnictwa wojskowego a były to już albo murowane budowle lub z murowana podbudówką. Np Huta Pieniacka i wiele innych.

Swoją drogą zamiana 20h czarnoziemu na 10h ziemi w klasie 5 czy 6 to ch*jowa zamiana, nawet jak dostałeś murowany dom i oborę. Gdzie spora cześć przesiedleńców ladowala w PGR-ach gdzie na własność mieli tylko wszy za kołnierzem.

Wątpie by dziadek ci takich bzdetów naopowiadła, po prostu powtarzasz komunistyczna propagandę. Ludzie przesiedleni z kresów ladowali w ograbionym domostwie, w czasie gdy nie mogli juz nic zasiać, albo nie mieli materiału siewnego. Klepali jeszcze wieksza biede, a jak juz się czegos dorobili, bo byli bardzo zaradni to włądza ograbia ich przez denominacje. Do tego musieli na pomorzu i reszcie ziem odzyskanych konkurować z PGR-ami. nie była to uczciwa konkurencja.

Wiec zanim napiszesz kolejne komunistyczne kłamstwo to wiedz ze są ludzie którzy wiedzą jak było naprawde. Wsie na pomorzu sa nadal jednymi z najbiedniejszych w Polsce.

SQRW3L_ponury

2018-07-12, 01:41
poligon6 napisał/a:


Jak sie czyta podobne idiotyzmy to głowa puchnie. W kurnych chatach nie mieszkali nawet parobkowie. Domy fakt były zbudowane z drewna, posiadały klepisko, ale w tamtych warunkach w zupełności to wystarczało. Mowa oczywiście o polskich wsiach nie "ruskich".



Fakt że nie była to 'kurna chata' jak omyłkowo napisałem tylko 'kryta strzechą chata z kominem' absolutnie nie zmienia faktu że w porównaniu z murowanymi wypielęgnowanymi domami poniemieckimi były to rudery - wiec nie pitol odrealnionych bredni jakoby mieszkanie w baraku z dech gdzie podłogę stanowiła ubita warstwa ziemi miało jakiekolwiek porównanie do mieszkania w murowanym domu tylko dlatego ze ci to akurat pasi do teorii (ajk to miewasz w zwyczaju) bo to załośnie głupie

poligon6 napisał/a:

Sporo było dworków czy tak zwanego osadnictwa wojskowego a były to już albo murowane budowle lub z murowana podbudówką. Np Huta Pieniacka i wiele innych.



A ile to jest sporo ? Nawet jak dziś pojedziesz na przeciętną ukrainską wieś to wygląda jak nasza wiocha z lat 80 gdzie sporo budynków nadal jest z drewna a ty roztaczasz jakąś odrealnioną wizję sielankowych kresów pełnych dworków rodem z bogojczyznianych filmideł klasy c

poligon6 napisał/a:

Swoją drogą zamiana 20h czarnoziemu na 10h ziemi w klasie 5 czy 6 to ch*jowa zamiana, nawet jak dostałeś murowany dom i oborę. Gdzie spora cześć przesiedleńców ladowala w PGR-ach gdzie na własność mieli tylko wszy za kołnierzem.



Moj dziadek nie narzekał na tę zamianę w szczególnosci ze z tego co wiem jego matka (moja prababcia) była biedną małorolną wdową - wiec jak widzisz - róznie bywało...

poligon6 napisał/a:

Wątpie by dziadek ci takich bzdetów naopowiadła, po prostu powtarzasz komunistyczna propagandę. Ludzie przesiedleni z kresów ladowali w ograbionym domostwie, w czasie gdy nie mogli juz nic zasiać, albo nie mieli materiału siewnego.



Sporą część Niemców przesiedlano praktycznie 'jak stali' - mogli zabrać to co unieśli na plerach (bez wózków/wozów) wiec chyba dosć logiczne ze wszelkiego rodzaju maszyny i cieższy sprzęt domowy musieli zostawić (konne kosiarki mechaniczne, brony, pługi, meble itd. itp.)... a ruscy wszystkiego wywieżć nie zdołali

poligon6 napisał/a:

Klepali jeszcze wieksza biede, a jak juz się czegos dorobili, bo byli bardzo zaradni to włądza ograbia ich przez denominacje. Do tego musieli na pomorzu i reszcie ziem odzyskanych konkurować z PGR-ami. nie była to uczciwa konkurencja.



No tak - bo gdyby zostali na Ukrainie (nawet gdyby PRL jej nie 'stracił') to by było uczciwie, biedy by nie klepali no i nie byłoby PGRów ani denominacji... czasem jak coś wkleisz bez zastanowienia to nie wiadomo - śmiać sie czy ci współczuć

poligon6 napisał/a:

Wiec zanim napiszesz kolejne komunistyczne kłamstwo to wiedz ze są ludzie którzy wiedzą jak było naprawde. Wsie na pomorzu sa nadal jednymi z najbiedniejszych w Polsce.



Doprawdy ? A ja byłem przekonany że jednak okereslenie 'ściana wschodnia' nie wzięło sie z dupy podobnie jak powszechne przeswiadczenie że 'im dalej na wschód tym gorzej'... poza tym z tego co sie orientuje to najbiedniejsze regiony naszego kraju to woj. lubelskie, podkarpackie, podlaskie i warmińsko-mazurskie (dane GUS)- czyli raczej nie 'ziemie odzyskane' - wiec przestań bredzić o moich rzekomych kłamstwach - kuknij w góre i ogarnij ile w twoich własnych wypocinach jest naciągnięć, przeinaczeń i zwykłego łgarstwa.

A z komunistami mam tyle wspólnego że gardzę nimi wszystkimi - czego ty napisać o sobie raczej nie możesz chocby dlatego ze musiałbyś zacząć wieszać psy na swoje ulubionej sekcie i partii 8-)