18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wiktor Suworow "Akwarium"

Ra...........og • 2010-01-16, 00:33

Cytat:

Akwarium (ros. Аквариум) – częściowo autobiograficzna powieść Wiktora Suworowa opisująca kulisy pracy radzieckiego wywiadu GRU.

Autor odtwarza swoją ścieżkę kariery w sowieckich służbach wywiadowczych. Zaczynając od dowódcy kompanii czołgów, zwerbowanego przez podpułkownika Krawcowa. Poprzez szkolenie w elitarnych jednostkach Specnazu, a na stanowisku agenta operacyjnego na zagranicznej placówce kończąc.

Książka została wydana na świecie w 1985 roku. W Polsce pierwsze wydanie pojawiło się w 1990 roku, obecnie książkę wydaje Rebis.

Książka doczekała się ekranizacji. Antoni Krauze nakręcił film fabularny o tym samym tytule oraz serial telewizyjny pod tytułem "Akwarium, czyli samotność szpiega" — w głównych rolach wystąpili Janusz Gajos oraz Jurij Smolskij.



Polecam też inne książki tego autora

Luqas95

2015-01-03, 01:59
czytałem ciekawa książka , niewiadomo prawda czy fikcja , ciekawa sytuacja dotycząca kukieł , oraz opis broni która była np nóż balistyczny , polecem serial dobry akwarium czyli samotność szpiega bardzo dobrą role odegrał gajos jako generał alkocholik radzieckiej armi

~Imperator

2015-01-12, 10:17
Czytamy Suworowa jakieś 25 lat, fajnie że polecasz :lol: co to człowiek nie odkryje po okresie dojrzewania hehe

Luqas95

2015-01-14, 01:44
@up a widziałeś film