18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wiktor Juszczenko "Polski bohater narodowy "

OpenStreetMaps • 2022-12-30, 11:49
Nieco już zapomniana sylwetka Wiktora Juszczenko a wybrane fragmenty tekstu skopiowane z Wikipedii

W sierpniu 2004 kierowany przez niego Blok Nasza Ukraina był współorganizatorem (razem z Blokiem Julii Tymoszenko) akcji pod hasłem: „Wołyń – ukraińska ziemia; OUN i UPA – nasi bohaterowie”. Pikietowano m.in. pod polską ambasadą. Uczestnicy protestów domagali się, aby prezydent nie przepraszał Polaków za rzeź wołyńską.

Po wygranych wyborach w 2005 prezydent Wiktor Juszczenko promował działalność państwowych instytutów mających prowadzić politykę historyczną (zwaną skrótowo „OUN-UPA-Hołodomor”), w tym gloryfikować działalność organizacji uznawanych przez część badaczy za faszystowskie i winne zbrodni ludobójstwa: OUN i UPA[6].

W styczniu 2010 pod koniec swojej kadencji nadał Stepanowi Banderze tytuł Bohatera Ukrainy

Polskie Odznaczenia i nagrody
Krzyż Wielki Orderu Odrodzenia Polski (2009, Polska)
Człowiek Roku tygodnika „Wprost” (2004, jako drugi cudzoziemiec)
Order Orła Białego (2005, Polska)
Tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej (2000)[10]
Tytuł doktora honoris causa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II (2009)[11].
Tytuł „Człowieka Roku” 1999 Forum Ekonomicznego[12]

Człowiek gloryfikujący jawnie banderyzm został polskim bohaterem narodowym. To zupełnie, tak jakby jakiś neonazista gloryfikujący Hitlera lub Eichmanna, mając gdzieś pamięć setek tysięcy pomordowanych pejsatych. W Izraelu otrzymał najwyższe odznaczenia państwowe. Ale pejsaci w przeciwieństwie do spolegliwych frajerów, jakimi jesteśmy nie daliby sobie napluć w twarz. Nawet kacapy przy całej ich winie za nieumiejętne rozprawianie się z rakiem banderyzmu. Nie gloryfikują mordercy Stalina, bo wiedzą, że to był ludobójca. Polacy to naród, który w głowach ma to, co telewizja im wleje z grubej rury swego szambowozu.


~tedwaha

2022-12-30, 15:26
j***ć UPA i Bandere..... ale jeszcze bardziej j***ć ruskich :P

Kriski

2022-12-30, 20:43
andrzejrobert75 napisał/a:

Ze wschodu nigdy nic dobrego nie przyszło...



Za to z zachodu pełno bombowych prezentów.

OpenStreetMaps nikt nigdzie słuchać nie chce to w dokumentach bóldupi.
To się upadek nazywa.

Heliar

2022-12-30, 22:27
Fajnie by było, żebyś napisał za co dostał te odznaczenia, a nie tak z dupy walisz.
Toż to nasz narodowy Bolek otrzymał Nobla, a teraz większość Polaków by mu go wetknęła w dupę.

frytburger.z.paprykarzem

2022-12-30, 23:38
Kuźwa... Jaki katonacki bełkot...
Jak zejdą ci pryszcze i skończysz podstawówkę zaczniesz rozumieć pewne mechanizmy.
My czcimy "Wyklętych" mimo że masa z nich gwałciła i mordowała rodaczki i rodaków a nawet Piłsudskiego który miał grubo za pazurami.
A jak już łajdaczysz się kacapską propagandą to dla przypomnienia:
Obecna propaganda rosyjska bazuje na "wiecznej wojnie ojczyźnianej" a więc również na kulcie "wielkiego stratega" Stalina.
Innymi słowy idź dziecko dorośnij.

Takafura

2022-12-31, 15:13
frytburger.z.paprykarzem napisał/a:


My czcimy "Wyklętych" mimo że masa z nich gwałciła i mordowała rodaczki i rodaków .


Sam bełkoczesz, ignorancie. Nie wszyscy Niezłomni byli święci, jednak większość z nich to byli zaprzysiężeni żołnierze Polskiego Państwa Podziemnego z piękną kartą walk z Niemcami podczas okupacji. Zrozum, że przez 45 lat PRL Niezłomnym przypisywano każdy rabunek i zbrodnię popełnioną przez dezerterów, rabusiów i szabrowników. Ignorujesz fakt, że bez poparcia "rodaczek i rodaków" NKWD, KBW, LWP i UB wyłapało by wszystkich w pół roku.
Powtórzę - nie każdy z bronią w lesie w tamtych czasach to był Żołnierzem Niezłomnym. U mnie też grasowała taka "banda", "herszt" był w stopniu majora AK, był odznaczony krzyżem VM plus Krzyż Walecznych i coś tam jeszcze. I nagle po 8 maja zaczął gwałcić i rabować ? Pewnie tak samo jak Pilecki...

OpenStreetMaps

2022-12-31, 16:55
Takafura napisał/a:

Nie wszyscy Niezłomni byli święci, jednak większość z nich to byli zaprzysiężeni żołnierze Polskiego Państwa Podziemnego z piękną kartą walk z Niemcami podczas okupacji.


Tak to prawda historia i prawda która nie zawsze jest wygodna była i nadal jest zakłamywana. Ja jestem zbyt młody aby pamiętać jak było zaraz po wojnie ale boli mnie to jak cholera że nawet wśród Polaków są tacy którzy sami we własne gniazdo plują . A pana Żebrowskiego zawsze wato posłuchać https://www.sadistic.pl/depolonizacja-kiedys-i-obecnie-vt566993.htm#6321007

MatL

2023-01-17, 22:55
Takafura napisał/a:

Niezłomni byli święci, jednak większość z nich to byli zaprzysiężeni żołnierze Polskiego Państwa Podziemnego z piękną kartą walk z Niemcami podczas okupacji


Dokładnie ,
Warto tu dodać że ZWZ, AK, NSZ nie miało w swej ideologi czystki etnicznej, czy mordowanie ponad i mimo wszystko osób danego wyznania, bądź narodowości , co było zakodowane w ideologi UPA i głownie tym polegała ich działalność.

Dodatkowo warto wspomnieć tutaj postać Pablo Szandruka i gen, Władsyława Andersa który mimo wszystko wiedząc o zachowaniu SS GALIZIEN uratował ok. 50tys członków tej formacji od sowieckiej niewoli, uznając ich jak na ironnie za obywateli Polski co uratowało im życie.

darek1234

2023-02-16, 14:26
OpenStreetMaps napisał/a:

Tak to prawda historia i prawda która nie zawsze jest wygodna była i nadal jest zakłamywana. Ja jestem zbyt młody aby pamiętać jak było zaraz po wojnie ale boli mnie to jak cholera że nawet wśród Polaków są tacy którzy sami we własne gniazdo plują . A pana Żebrowskiego zawsze wato posłuchać



Wołyniak, żołnierz wyklęty, robił tak wspaniałe rzeczy z młodymi, ukraińskimi dziewczynami, że nawet jego kompani nie mogli na to patrzeć. Bury też był zajebisty, zwłaszcza paląc kobiety i dzieci białoruskie z kościołach i szopach. Także ten, tego...

JhEaBlAmCan

2023-04-20, 04:55
darek1234 napisał/a:

Wołyniak, żołnierz wyklęty, robił tak wspaniałe rzeczy z młodymi, ukraińskimi dziewczynami, że nawet jego kompani nie mogli na to patrzeć. Bury też był zajebisty, zwłaszcza paląc kobiety i dzieci białoruskie z kościołach i szopach. Także ten, tego...


Co poradzisz jak ładne były