18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Widok krzyża razi w oczy!

Magik2501 • 2010-01-06, 19:29
Cytat:

Lesław Maciejewski pozwał do sądu gminę Świnoujście za ekspozycję krzyży w urzędzie miejskim. Jego zdaniem, gmina naruszyła w ten sposób jego dobra osobiste. Prezydent miasta nie zamierza ściągać krzyży - informuje "Rzeczpospolita".

Sądu cywilny w Szczecinie poinformował, że pozew przyjęto. Maciejewski zażądał usunięcia krzyża z sali obrad samorządu i ze wszystkich pomieszczeń urzędowych, z gabinetem prezydenta włącznie.

Maciejewski niechętnie przyznaje się, że był chrzczony i wychowany w tradycji katolickiej. Twierdzi, że zmienił mu się światopogląd. Do walki z krzyżami przekonało go orzeczenie Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w sprawie symboli religijnych we włoskich szkołach.



Deklerykalizacja! Usuwamy krzyże z urzędów! Ale jesteśmy konsekwentni, więc usuwamy też święta katolickie! Czyli koniec ferii na wigilię i wszelkich przerw świątecznych! Jedyne przerwy w nauce w semestrze to 11 listopada i 1-3 maja! :mrgreen:


Źródło tej komedii: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Rusza-polska-wojna-o-krzyze-Mezczyzna-pozwal-gmine-do-sadu-bo-nie-chce-krzyzy-w-urzedzie,wid,11829935,wiadomosc_prasa.html

ko...........67

2010-01-06, 19:34
k***a niech go ktoś oświeci..

k4...........z3

2010-01-06, 19:52
"Ale jesteśmy konsekwentni, więc usuwamy też święta katolickie! Czyli koniec ferii na wigilię i wszelkich przerw świątecznych!"

mówi się trudno

Blake Carrington

2010-01-06, 19:52
Coraz częściej ateiści zachowują się jak fanatycy religijni.

sveq

2010-01-06, 19:54
k4m1k4z3 napisał/a:

"Ale jesteśmy konsekwentni, więc usuwamy też święta katolickie! Czyli koniec ferii na wigilię i wszelkich przerw świątecznych!"

mówi się trudno



Mądry, bo k***a już do szkoły nie chodzi :roll:

Centurion

2010-01-06, 19:55
A wiecie jak prawdziwi chrześcijanie spędzają Sylwestra?
Obejrzyjcie do końca


Pojar

2010-01-06, 19:55
I bardzo dobrze! Instytucje państwowe to nie jest miejsce na wywieszanie jakichkolwiek symboli religijnych

k4...........z3

2010-01-06, 20:01
@sveq
chodzi, chodzi. może ty po prostu tego nie pojmiesz, że czasem trzeba zrezygnować z czegoś dla czegoś innego

in...........ce

2010-01-06, 20:06
no i dobrze na ch*j komus patyk w sali

merquto

2010-01-06, 20:07
intrance napisał/a:

no i dobrze na ch*j komus patyk w sali



:idzwch*j:

Kasandra

2010-01-06, 20:08
Mimo to, wg Konstytucji Polska jest krajem świeckim, więc krzyże nie powinno być. Zastanówcie się czy byście się zgodzili na symbole innych religii? Na pewno nie, więc z punktu widzenia prawa - i tu nie powinno być wyjątku.

Ale jak o mnie chodzi... chcą to niech wiszą, jak jakiś stanie to może się na coś w końcu przyda...

Issander

2010-01-06, 20:09
Co do Twojego komentarza - bez sensu. Święto każdy może obchodzić lub nie - zależnie od jego światopoglądu - ja np. nie jestem chrześcijaninem i z racji tego nie obchodzę świąt Bożego Narodzenia. Masz ustawowo wprowadzony dzień wolny od pracy, a nie święto.

Pojar

2010-01-06, 20:15
Kasandra napisał/a:

Zastanówcie się czy byście się zgodzili na symbole innych religii? Na pewno nie[...]


Mogłoby być zabawnie :D

Magik2501

2010-01-06, 20:33
A komu przeszkadza krzyż nad drzwiami? Jestem ateistą i mam to głęboko w dupie. Na mojej uczelni wiszą krzyże i jak nie mam ochoty to na nie nie patrze - takie na siłę znajdywanie problemów. Byłem w krajach Arabskich na wakacjach i tam wszędzie wiszą symbole ich kultury. Też miałem to w dupie. Ich kultura - nie moja sprawa. A Polska stała się chrześcijańska 1000 lat temu i chrześcijaństwo kształtowało naszą kulturę. Czy się to podoba czy nie, czy lubię klechę czy nie to z lekcji historii w podstawówce może chociaż tyle wynieść. U mnie w domu krzyża nie ma, ale jakoś mam szacunek do historii kraju.

"Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości. " -Piłsudski. Nie za bardzo go lubię, ale ogólnie wesoły koleś. Nie podobał mu się porządek w kraju, więc wypie**olił siłą obecny wówczas rząd.

BTW ale w święta mają wolne też ludzie pracujący (większość). Więc poza w.w świętami narodowymi i dwoma tygodniami urlopu na rok nie ma wolnego :) Osobiście wole więcej luzu w życiu i zostawić krzyże. W oczy nie palą, a jak nie będę miał ochoty patrzeć na patyk to nie będę tego robił.

celu

2010-01-06, 20:37
tak, zlikwidujcie jeszcze możliwość odpoczęcia od szkoły wprowadzając system "bezwakacyjny" i stwórzcie jedynie szkoły z internatami. dzieciaki, które zaczną wtedy edukację, skończą ją pewnie w wieku 14-16 lat -.-