18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Wiadomość dla sadolowych gimboteistów!

Imie_jego_44 • 2014-02-12, 14:40
Ostatnio na sadolu pojawia się sporo tematów obrażających kościół, księży, wierzących, papieża czy Pana naszego dlatego przypominam:

Art. 196.
Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Miejcie to na uwadze gdy będziecie chcieli zamieścić tu swoje wypociny.


Chwała Wielkiej Katolickiej Polsce!!!

~tip.top

2014-02-12, 15:41
Wszyscy, którzy publicznie korzystają z durszlaka powinni się strzec... znieważają przedmiot czci religijnej :facepalm:

Imie_jego_44 napisał/a:

Art. 196.
Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.


Jest to chyba najgłupszy z możliwych artykułów KK jaki wymyślono :roll: bo można go sobie dowolnie interpretować i nadużywać w każdy możliwy sposób.

TRQPL

2014-02-12, 15:51
tip.top napisał/a:

Wszyscy, którzy publicznie korzystają z durszlaka powinni się strzec... znieważają przedmiot czci religijnej :facepalm:


Jest to chyba najgłupszy z możliwych artykułów KK jaki wymyślono :roll: bo można go sobie dowolnie interpretować i nadużywać w każdy możliwy sposób.



Do sądu idziesz po wyrok nie po sprawiedliwość więc nie spodziewaj się tam czegoś mądrego.

Ru...........tQ

2014-02-12, 15:54
Chwalmy Pana. :ukrzyzowany:

St...........ke

2014-02-12, 15:59
Dodaj:
"art. 195
§ 1. Kto złośliwie przeszkadza publicznemu wykonywaniu aktu religijnego kościoła lub innego związku wyznaniowego o uregulowanej sytuacji prawnej,

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto złośliwie przeszkadza pogrzebowi, uroczystościom lub obrzędom żałobnym."

I z tych dwóch artykułów możesz się dowiedzieć, że to nie tyczy się tylko KK, ale każdej religii i związku wyznaniowego o uregulowanej sytuacji prawnej.

~tip.top

2014-02-12, 16:03
KK - Kodeks Karny :facepalm:

St...........ke

2014-02-12, 16:18
tip.top napisał/a:

KK - Kodeks Karny :facepalm:



Zgrywasz idiotę, że z kontekstu nie możesz wywnioskować, iż chodzi o Kościół Katolicki?

~tip.top

2014-02-12, 16:22
A Ty z kontekstu nie wywnioskowałeś iż chodziło mi o Kodeks Karny?

St...........ke

2014-02-12, 16:34
tip.top napisał/a:

A Ty z kontekstu nie wywnioskowałeś iż chodziło mi o Kodeks Karny?



Potrafię czytać ze zrozumieniem i jeśli używasz KK przy opisywanym paragrafie, wiem że to Kodeks Karny. Myślałem, że jesteś na tyle inteligentny, że w zdaniu poruszającym religie i związki wyznaniowe uznasz KK jako Kościół Katolicki.

~tip.top

2014-02-12, 17:09
SteelMike napisał/a:

w zdaniu poruszającym religie i związki wyznaniowe uznasz KK jako Kościół Katolicki.


I tak to zinterpretowałem. Jednak niesłusznie uważałem, że post ten napisałeś odnosząc się do mojej wypowiedzi, stąd to nieporozumienie.

St...........ke

2014-02-12, 17:18
tip.top napisał/a:


I tak to zinterpretowałem. Jednak niesłusznie uważałem, że post ten napisałeś odnosząc się do mojej wypowiedzi, stąd to nieporozumienie.



Luzik, więc wybacz moje oburzenie. Mała niejasność, a tyle emocji. :oops:

Websterthe1

2014-02-12, 18:52
Imie_jego_44, walczy o tytuł mistrza trollingu sadistica, na moje oko to idzie łeb w łeb z Dust devilem.

rawpanic

2014-02-18, 17:12
Bog istnieje bo tak pisze w bilbii. Szach mat ateisci!