18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Węgiel drzewny i żelazo w dżungli

tips6 • 2018-05-23, 19:25
Zawartość materiału w skrócie:
-budowa wiatraczka do natleniania ogniska
-produkcja węgla drzewnego
-prażenie rudy aż do otrzymania żużla
Wymagana znajomość angielskiego do przeczytania tytułu filmu.



Oczywiście podziwiam gościa, szacun itp. itd. ale uważam że takie materiały nie powinny na sadistica trafiać. Dlaczego w takim razie wrzucam coś takiego? No cóż, gdy tylko jakiś mniej aktywny użytkownik coś tutaj krytykuje to pierwszą ripostą jest "to sam coś wrzuć". No to nabijam sobie liczbę tematów żeby takiej riposty uniknąć.

Shotterr

2018-05-24, 10:36
A ja tam lubię tego buszmena i jak ktoś go wrzuci na sadola to też chętnie obejrzę. Dlaczego nie sadol? Sadol uczy i bawi :D

Xs...........33

2018-05-24, 20:25
Cytat:

uważam że takie materiały nie powinny na sadistica trafiać. Dlaczego w takim razie wrzucam coś takiego? No cóż, gdy tylko jakiś mniej aktywny użytkownik coś tutaj krytykuje to pierwszą ripostą jest "to sam coś wrzuć". No to nabijam sobie liczbę tematów żeby takiej riposty uniknąć.


Tylko zj***ne gimbusy piszą takie rzeczy, każdy ma takie samo prawo do własnego zdania, a takiego typu odzywkami powinieneś się nie przejmować.

Gambi

2018-05-25, 03:43
Quorthon napisał/a:

@up
Drewno jest materiałem organicznym, a więc na bazie węgla. Jest tam niestety też mnóstwo innych pierwiastków, a sam węgiel jest w formie związków organicznych. Przy przerabianiu go na węgiel drzewny spalamy drewno w kontrolowanych warunkach, przez co pozbywamy się wszystkich domieszek, "wypalamy je", a pozostaje czysty węgiel. Takowy pali się w o wiele wyższej temperaturze, przez co nadaje się do przepalania rudy metalu w czysty metal.
Żużel to materiał odpadowy, który powstaje przy przetapianiu rudy, a nie docelowy produkt. Ziomek ma tylko własne ręce i trochę patyków, to logiczne, że nie uda mu się za pierwszym podejściem uzyskać od razu pięknego kawałka metalu w takim procesie. Albo temperatura była zła, albo zawartość metalu w rudzie za niska, albo coś innego się zj***ło...




Dzięki, że chciało się Tobie to napisać. Piwko i pozdro