topic

Walka ze strażą miejską w gminie sulechów.

96
piwo
BongMon  @ 2012-12-16, 02:12
Mamy tu przykład jak działa straż miejska w małych gminach, ogólnie autor nakręcił więcej takich filmików pokazujących bezsens istnienia straży miejskiej w jego gminie, a jej zadanie jest nabijanie budżetu przez fotoradary przez nie do końca wykwalifikowany personel. Jeżeli będzie zainteresowanie ową produkcją wrzucę więcej.PanHT 

4
2012-12-16, 16:06 [link]
ale o ch*j wam ludzie chodzi? Radar ustawiony wzorcowo przed przejściem dla pieszych na drodze w jakieś pipidówie. Gdzie powinno się jechać w granicach 60km/h. Jakby znaku o możliwości kontroli nie było to by jechali 90.
To nie jest wylot z wiochy gdzie stawiają radar 100m przed tabliczką koniec terenu zabudowanego.

honestly 

2
2012-12-16, 16:21 [link]
Wystarczy jeździć przepisowo, ale łatwiej Wam narzekać, że Was łupią z kasy...

Skowroniasty 

1
2012-12-16, 16:27 [link]
@MrHT
bo taką partyzantkę pewnie uprawiają 'jak nikt nie patrzy' (czyt. jak nikt za nimi nie jeździ z kamerą).

To jest sposób samorządów na 'zarabianie' bo rząd centralny dopie**ala różnymi obowiązkami, nie zapewniając na ten cel odpowiedniej subwencji. Ot choćby obowiązek oświetlania dróg krajowych (a także ekspresówek i autostrad) przez gminy. Po budowlanym bumie na euro, gdzie powstały nowe eski, gminy wyłączają oświetlenie w miejscowościach gminnych, tylko po to by spełnić obowiązek ustawwowy. Nikt im za to pieniędzy nie zwraca, a oświetlać muszą. W efekcie powstają takie kwiatki, kiedy gmina nie ma pieniędzy na inwestycje, bo wpływy z podatków są pożerane przez bieżące wydatki. Przykładów jest wiecej, ot choćby oświata (obowiązek finansowania spoczywa na gminach, a subwencje nie równają się realnym kosztom prowadzenia szkół).
Wcale się nie dziwię takim gminom które utworzyły Straż Miejską/Gminną i kupiły fotoradary. Wydadzą na utrzymanie około 100tys zł rocznie (przykładowo), a są w stanie zarobić o wiele wiele więcej.
I w takich gminnych jednostkach specjalnych przeważnie pracują ludzie bardziej kumaci od metropolitarnych straży miejskich, gdzie podczas bójki strażnicy wzywają policję żeby czasem samemu nie mieć obitego ryja.

bania88 

2012-12-16, 16:28 [link]
Ten radar tym razem tak wzorowo postawil bo pewnie od szefa dostal taki rozkaz, ze ma postawic idealnie bo jakis gap z nim jedzie. Napewno za kazdym razem tak nie stawia

Aeze 

2012-12-16, 16:28 [link]
Za link z fakt.pl powinieneś dostać bana.

mongoloid

2
2012-12-16, 16:35 [link]
Ale trzeba być burakiem, żeby łazić za ludźmi, nagrywać ich pracę (jaka by nie była!) i walić do kamery głupie teksty. Udaje koleś zbawiciela, znawcę. Każdy kto myśli, że praca strażnika czy policjanta to łatwa i bezstresowa robota, to niech pojedzie do takiego W-wia czy W-wy i zobaczy co oni tam robią i jak niejednokrotnie ryzykują własne życie. Mniejsze gminy robią w ten sposób kasę, zgadzam się, ale w dużych miastach straż miejska działa jak policja i często wyręcza ją w pracy. Poza tym, na stronie straży miejskiej zawsze jest informacja gdzie i kiedy fotoradar będzie stał! Wystarczy spojrzeć, albo po prostu jechać zgodnie z przepisami. Jeśli jakiś łoś łamie pzepisy to jestem za tym, żeby 100 fotoradarów na niego ustawić. Ja popieram działania straży miejskiej, bo chcę móc chodzić własnym chodnikiem nie będąc zmuszonym do omijania leżących pijaków, porozbijanych butelek, psich kup i źle zaparkowanych aut. To też ludzie i łatwej roboty nie mają. Nie rozumiem dlaczego ludzie się tak bulwersują tymi fotoradarami. A jedź chłopie zgodnie z przepisami i śpij spokojnie! Łamiesz prawo - płać i płacz!

EvilPablo 

1
2012-12-16, 16:57 [link]
te wyzyskiwanie pieniedzy w tym kraju już jest chore ale mam nadzieje,że ktoś to jeszcze zmieni i skonczy sie to wszystko a chociaz polepszy,czekam na kolejne zamachy tylko, że udane;)

korinogaro 

2
2012-12-16, 17:15 [link]
Urzędnik dostaje pieniądze z pieniędzy ludzi którzy prowadzą prywatne firmy lub w tych firmach pracują. Tak realnie urzędnicy nie płacą żadnych podatków bo mają pensje z moich podatków. Ponieważ urzędnik ma funkcję służebną względem suwerena którym jest naród głupotą jest niekontrolowanie jego pracy. Tak więc mongoloid, pan który nagrywa te filmiki nie jest burakiem tylko odpowiednikiem NIKu z ramienia płatników a nie państwa. Kontrolowanie urzędnika oraz strofowanie go za jego błędy jest moralnym obowiązkiem każdego kto płaci na nich podatki w ten sam sposób, jak takim obowiązkiem jest strofowanie pijanego budowlańca który buduje budynek wspólnoty (bo traci na tym nie tylko jednostka ale i ogół partycypantów).

alan10

2012-12-16, 17:56 [link]
Czy nie jest czasem tak, że przy takim przenośnym fotoradarze musi być ktoś "obsługujący"? Gdzieś coś takiego wyczytałem.

pudel89 

1
2012-12-16, 17:59 [link]
Gdyby straż miejska/gminna zaczęła właśnie w taki sposób działać jak jest pokazane na tym filmie, to złego słowa bym na nią nie powiedział. Miejsce na fotoradar wybrane dobrze (przejście dla pieszych koło szkoły), oznaczenie miejsca kontroli prędkości, zero zabaw w maskowanie, a fotopuszka ustawiona zgodnie z instrukcją. Może inne straże obejrzą filmik i trochę się do niego dostosują; zamiast iść na ilość mandatów, może postawią na jakość kontroli, czyli działanie prewencyjne.

Oko112 

2012-12-16, 18:36 [link]
Zróbmy ścieme narodową i kupmy bombe atomową wystarczy na polske :krejzi:

Skowroniasty 

2012-12-16, 19:36 [link]
Cytat:
Jeśli jakiś łoś łamie pzepisy to jestem za tym, żeby 100 fotoradarów na niego ustawić

Ale jakbyś wpadł na ten fotoradar (bo raz się spieszyłeś/byłeś nieuważny/zmęczony/etc) to byś pierwszy hejtował SM, fotoradary rząd i to wszystko :)

Sławihuj 

2012-12-16, 19:51 [link]
taaaa .... teraz to ładnie na widoku ustawili ale pamiętam jeszcze z rok temu jak dziady stawiały za tym przystankiem czerwonym na przeciwko. Akurat co jak co ale straż miejska z Białego boru to jedna z najgorszych, nie bez powodu zarabiają taki szmal rocznie na mandatach. A to to akurat pokazówka zrobiona w dobrym czasie :)
   Popularne tagi
murawa  wyjebka  polak potrafi  oszuści  handlowe  żywo  asian  wywrócenie
[ KWEJK ] [ JEB Z DZIDY ] [ WĄCHAM KSIĄŻKI ]