18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Walka o paliwo w UK

Jesse.Pinkman • 2021-09-26, 14:55
Napięta atmosfera związana z brakiem paliwa na wielu stacjach i brytolom puściły nerwy na stacji w Chichester.

Namex

2021-09-26, 22:18
Hmm to tylko o paliwo. Teraz wyobrazmy sobie o jedzenie :D . Moze i jakis nozyk by ktorys wzial ?

Rutik

2021-09-26, 22:36
pie**olenie, że brexit i że brak kierowców. W BBC puścili newsa, że sieć koncernu BP ma problemy z dostawą paliwa. Wszyscy panikarze zaczęli masowo zapie**alac na stację benzynowe i kupować paliwo na zapas. Tworzyli przy tym zajebjste kolejki powodujące niemałe korki. Panicznie wykupowali paliwo, jak papier do dupy i makaron przed pierwszym lockdownem. ch*j, że reszta stacji działała normalnie, ale debile rzucili się z kanistrami na paliwo jakby jakaś apokalipsa miała nadejść. Właściciele stacji porobili limity zakupów, to już w ogóle ludziom odj***ło ze strachu. Nie wiem czy nie odpie**alają takich akcji specjalnie, bo do 2030 roku mają wprowadzić w UK zakaz dalszej sprzedaży nowych samochodów z silnikiem diesla. Może w ten sposób chcą przekonać ludzi do zakupów aut elektrycznych, nie wiem? Wiem, że zaraz wszystko wróci do normy i nie ma się czym podniecac. Rząd już zaznaczył, że gdyby kierowców zabrakło to wyśle wojsko do roboty, a skoro nie wysyła to znaczy że chodzi o coś innego.

zlaskipanskiejbozydarr

2021-09-26, 23:29
Minusem demokracji jest to, że oddaje stery władzy skretynialemu motłochowi. Kretyni z UK podsycani sowiecka propaganda wybrali Berexit; najdalej za 10 lat będą skomlec o powrót.

krulus

2021-09-27, 07:31
Rutik napisał/a:

Może w ten sposób chcą przekonać ludzi do zakupów aut elektrycznych, nie wiem? Wiem, że zaraz wszystko wróci do normy i nie ma się czym podniecac.



przecież wprowadzają ustawę o tym ze energetyka będzie decydować kiedy będziesz mógł tankować prąd ze swojej prywatnej ładowarki. nak***iac się będą zawsze, nie ważne czy na stacji paliw czy przy ładowarkach

meriadoc

2021-09-27, 10:51
pudel82x napisał/a:

Tak z dnia na dzień zabrakło akurat tych jeżdżących cysternami?? A o jakich problemach z jedzeniem mówisz? Byłem dzisiaj w Lidlu i wszystko jest. (mieszkam w Lincoln)



Polecam zapoznać się z artykułem, temat jest podnoszony od jakiegoś czasu w europejskich i brytyjskich mediach, wystarczy trochę zainteresować się otaczającym cię światem

;-)

https://next.gazeta.pl/next/7,151003,27618293,kryzys-paliwowy-w-wielkiej-brytanii-sie-zaostrza-boris-johnson.html#s=BoxOpImg2

Fx12

2021-09-27, 11:12
Tak się zacznie koniec naszej cywilizacji. Nigdy nie wiesz kiedy i gdzie ktoś gdzieś naciśnie przycisk i wyłączy "pół świata" bo będzie miał taką władzę.

backu

2021-09-27, 14:24
To jest k@rwa dramat, dziś o piątej nad ranem juz budowała sie kolejka przed esso tylko dlatego ze w głąby w tv zasugerowali ze moze brakowac paliwa w BP i tesco, to wszyscy jak jeden kretym pojechali kupic na zapas i w rezultacie brakuje go teraz wszędzie a najgorzej jest z dieselem.

Rutik

2021-09-27, 19:43
backu napisał/a:

To jest k@rwa dramat, dziś o piątej nad ranem juz budowała sie kolejka przed esso tylko dlatego ze w głąby w tv zasugerowali ze moze brakowac paliwa w BP i tesco, to wszyscy jak jeden kretym pojechali kupic na zapas i w rezultacie brakuje go teraz wszędzie a najgorzej jest z dieselem.



To dziwne. Na północy Anglii już jest normalnie. Na początku porobili limity do £30 funtów, ale jak powiedziałem że potrzebuję więcej bo jadę w trasę to bez problemu koleś pozwolił mi nalać za £100. W pierwszy dzień pozamykali kilka stacji, bo lemingi korkowały miasta tankując na zapas do kanistrów. Wiem że na południu dalej panikują, ale zaraz pewnie też się uspokoi.