18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

W tym kraju UE można wziąć ślub ze zmarłym

marna • 2009-11-16, 22:46
Kiedy pozwalają na to przepisy?

Pozwala na to mało znany kruczek prawny we francuskim prawie
cywilnym.

Jeżeli śmierć któregoś z przyszłych małżonków nastąpiła już po spełnieniu wszystkich formalności i wskazaniu daty, może
odbyć się ślub z osobą nieżyjącą - przypomina przepis "The Daily Telegraph".

Ostatnio skorzystała z niego Magali Jaskiewicz. Jej narzeczony zginął w listopadzie zeszłego roku, na dwa dni przed ceremonią zaślubin.

Rok później Magali stanęła na kobiercu sama i urzędnik zawiązał małżeński węzeł małżeński między nią, a spoczywającym w grobie Jonathanem George - dodaje gazeta.

We Francji rokrocznie odbywa się około dziesięciu takich uroczystości. Nie wyjaśniono, czy Magali stała się automatycznie wdową.




źródło: http://www.sfora.pl/W-tym-kraju-UE-mozna-wziac-slub-ze-zmarlym-a13866

un...........ak

2009-11-17, 12:07
Jednak nie tylko w stanach mają chore pomysły...

simoni

2009-11-21, 00:37
w polce tez byl taki jeden przypadek podczas drugiej wojny swiatowej. czytalem kiedys o tym artykul. wyzszej rangi czlonek ss mial sie ozenic w warszawie, ze szwedka(niejestem dokonca pewnie, napewno byla ze skandynawi) ona byla juz ciezarna. jakos przed samym dniem uroczystosci(dokladnie nie pamietam) zostal podczas zamachu zabity przez DZIELNYCH POLAKOW :D jednak slub odbyl sie z powodow tego by wdowa i jej dziecko byly traktowane jako rodzina wysokiej rangi czlonka ss, co wiazalo sie z lepsza emerytura, szansa na edukacje itp taka ciekawostka z mojej strony ;D

.:...........:.

2009-11-21, 00:47
simoni, co to ma być za pisownia?

Nie pisz lepiej nic więcej w ten sposób.

simoni

2009-11-21, 09:14
Spieszyłem się, a po za tym nikt nie jest doskonały...moja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina :-|

jonek00

2009-11-25, 14:50
pieprzenie, w Polsce też da się wziąć ślub z trupem, musi tylko powtórzyć słowa przysięgi.