18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

W telewizji chcą z nas zrobić idiotów.

NikoLative • 2014-02-19, 10:59
Witam. Wszyscy, którzy nie interesują się polityką, mogą sobie odpuścić czytanie mojego wywodu i poszukać sucharów Bongmana.

Chciałbym poruszyć temat na czasie, ale z zupełnie innej strony. Chodzi mi o zamieszki na Ukrainie. Oglądam wczoraj TVP Info. I tam Piotr Chęciński (ekspert od wszystkiego), mówi mniej więcej tak: "Około 50000 demonstrantów zorganizowało POKOJOWY przemarsz z Majdanu w kierunku parlamentu ukraińskiego.". W tym samym czasie pokazywany jest materiał wideo z tego przemarszu. Pokojowi demonstranci wyglądają mniej więcej tak: hełmy, pały, tarcze, koktajle mołotowa, kostka brukowa, a nawet broń palna.

Teraz zastanówcie się, co byście zrobili, gdyby uzbrojony tłum szedł w kierunku Waszego parlamentu. Przecież mogą przejąć parlament, mogą go podpalić, zniszczyć, zabić parlamentarzystów, sparaliżować prace. Kompletnie abstrah*ję od tego, kto ma rację - czy demokratycznie (podobno nie do końca) wybrany rząd, czy opozycja. Najważniejsza instytucja w państwie jest w niebezpieczeństwie. Każdy z Was poczyniłby kroki, żeby ochronić parlament. Tak też zrobiła policja ukraińska. Zablokowano dojście do parlamentu.

I tutaj jest dalszy ciąg wywodu Piotra Chęcińskiego. W telewizji widzę Policję w formacji defensywnej, z tarczami, która na wszelaki sposób BRONI SIĘ przed agresywnością rozjuszonego tłumu. Lecą kostki brukowe, koktajle mołotowa i wszystko co jest pod ręką. A Piotr Chęciński: "Ewidentna prowokacja policji ukraińskiej.". No k***a ręce załamałem. Przełączam kanały - TVN24 to samo, we wszystkich wieczornych wiadomościach TO SAMO. Czy dziennikarze nie mają oczu? Pokazują materiał wideo, a opisują... No właśnie - co? Może problem polega jedynie na tym, że ktoś pomylił materiał wideo i puszczał nie to co trzeba? Czy może ja niepotrzebnie próbuję spojrzeć na to obiektywnie? Może powinienem polegać na opisach dziennikarzy?

Co wobec takiego zachowania demonstrujących względem policji, powinna zrobić policja?
a)Powinni odpuścić ochronę parlamentu, niech buntownicy go spalą;
b)Nie mają prawa podnieść ręki na demonstrujący tłum! Powinni jedynie stać w formacji defensywnej i próbować przetrwać atak;
c)Mają prawo do samoobrony. (ta opcja się zrealizowała, czego skutki znamy)

A inną sprawą, także związaną z Ukrainą jest moim zdaniem zasadność tych całych protestów. Ukraińcy mieli wybór: proeuropejski Juszczenko lub Tymoszenko, albo prorosyjski Janukowycz. W demokratycznych (choć niektórzy to podważają) wyborach wybrali Janukowycza. Rząd także jest prorosyjski. To Ukraińcy obrali kierunek na Rosję. Sami. Jest to wybór większości obywateli Ukrainy. Jakim prawem mniejszość, która przegrała wybory, robi taki dym i chce narzucać swoje zdanie? Rząd nie realizuje nic nowego - tylko to, co obiecał w wyborach. Moim zdaniem, przekładając to wszystko na nasze polskie podwórko, to wygląda tak jakby u nas wydarzyło się to: PO i PSL wygrały wybory i rządzą (taka była decyzja obywateli), a opozycyjny PiS nie może się z tym pogodzić i organizuje burdy w Warszawie, które mają na celu doprowadzić do przejęcia siłą władzy. To tylko przykład, nie jestem w tej chwili za żadną z opcji politycznych, nie atakuję żadnej polskiej partii. Ale taka jest sytuacja na Ukrainie, gdyby to przełożyć na polskie środowisko.

Websterthe1

2014-02-19, 11:06
NikoLative napisał/a:

[color=yellow][b]Teraz zastanówcie się, co byście zrobili, gdyby uzbrojony tłum szedł w kierunku Waszego parlamentu. Przecież mogą przejąć parlament, mogą go podpalić, zniszczyć, zabić parlamentarzystów, sparaliżować prace.



Myślę że wtedy najbardziej żal byłoby mi parlamentarzystów :amused:

qwas253

2014-02-19, 11:07
mówiłem już dawno ze ukraincy to ciemniaki i po pomarańczowej rewolucji powrócili do starego, głupi naród

NieWiemZeWiem

2014-02-19, 11:12
a ja powiem: zamknij ryj.

Lud wybiera prezydenta, rząd daje dupy, lud chce zmiany rządu, rząd nie chce oddać włądzy, lud naciska na zmianę rządy, rząd zaczyna atakować dziennikarzy, wszyscy z opozycji dostają pogróżki itp.

Czy wy k***a już do ch*ja zgłupieliście? Co ludzie mają robić, stać z kwaitami? NIE! Oczywiście że będą mieć pałki,hełmy i kostke brukowa k***a! Twój tekst jest typowo jednostronny bez logicznego podejścia.

Ludzie się zbierali i pokazywali swoje niezadowolenie, a w tym czasie zaczeły się represje ze strony włądzy-ataki na dziennikarzy,zamykanie kont opozycjonistom itd. wtedy zaczeli ludzie się ubrajać aby chronić a wtedy rząd wykorzystał to dozbrajanie jako przejaw próby przejecie kraju -.-

Władza zaczeła wywozić ludzi do lasu! atakować samochody dzienikarzy na autostradzie!

Jesteście k***a bandą kretynów! już zapomnieliście jak to się zaczłęo?! teraz lepiej aby zebrac oklaski pisać "tłum zły bo ma pałki i kostke brukową"

I k***a nie! nie jest to wybór ukraińców! Jakby był nakaz oddawanie głosów, powiedzmy, że jest 10 mln osób uprawnionych do głosowania i były było do wyboru:
Prezydent A
Prezydent B
Żaden z nich
To jeśli prezydent A dostaje 3 mln głosów, prezydent B dostaje 2 mln głosów a opcja "żaden z nich" dostaje 5 mln głosów to wtedy k***a jego mać jest demokracją i ponownie są wybierani nowi kandydaci!(po kolei aby mózg zrozumiał- prezydent A nie wygrywa większością głosów tylko wygrywa opcja żaden z nich)

Tacy ludzie jak ty pracują k***a w kłamliwych telewizjach! Ostatnio był sondaż polityk roku- 17% głosowało na bronisława, ileś tam, że ktoś inny a ponad 55% osób zagłosowało ŻE ŻADEN Z NICH! a co telewizja pokazała? że polacy wybrali bronisława! to jest k***a zła interpretacja wyników!

Więc dopóki nie będzie nakazu oddaawania głosów to nigdy nie bedzie demokracji! Bo nie oddanie głosu to nie jest żaden wybór bo jakoś większość polaków nie wybiera rządu! wiec iść moim tokiem myślenia nie powinno być żadnego rządu bo polacy nie wybrali!

Rozumiecie czy mam to k***a narysować?

mare30ks

2014-02-19, 11:19
NikoLative napisał/a:

[i]Teraz zastanówcie się, co byście zrobili, gdyby uzbrojony tłum szedł w kierunku Waszego parlamentu.



popedzilbym do nich z goraca herbatka, kawa i zyczyl wszystkiego najlepszego 8-)

fiase

2014-02-19, 11:26
@NieWiemZeWiem
noo, dobrze prawicie obywatelu ale na wszelki wypadek weź tej masie to narysuj.


Tomor666

2014-02-19, 11:28
NikoLative napisał/a:

Jakim prawem mniejszość, która przegrała wybory, robi taki dym i chce narzucać swoje zdanie?


...Jakim prawem większość, która wygrała wybory, narzuca swoje zdanie mniejszości, która przegrała wybory. Paradoks demokracja...tfu!!...dupokracji.

martinkane

2014-02-19, 11:29
Jak u nas robią manifestację i żądają odwołania rządu to są zadymiarze, jak na Ukrainie to są obrońcy demokracji. Hipokryzja do kwadratu. Obywatele Polski dosłownie umierają w kolejkach do lekarzy, a ukraińscy zadymiarze są leczeni z naszych podatków bez kolejki. Czy tak jak wczoraj słyszałem przyjmuje się tysiące ukraińskich studentów i funduje się im drogie stypendia, a nasze dzieci wyganiana są na zmywak do Anglii.Mam już dosyć tej cynicznej bandy.

NikoLative

2014-02-19, 11:35
NieWiemZeWiem napisał/a:

a ja powiem: zamknij ryj.

Lud wybiera prezydenta, rząd daje dupy, lud chce zmiany rządu, rząd nie chce oddać włądzy, lud naciska na zmianę rządy, rząd zaczyna atakować dziennikarzy, wszyscy z opozycji dostają pogróżki itp.

Czy wy k***a już do ch*ja zgłupieliście? Co ludzie mają robić, stać z kwaitami? NIE! Oczywiście że będą mieć pałki,hełmy i kostke brukowa k***a! Twój tekst jest typowo jednostronny bez logicznego podejścia.



Widzę, że nie zrozumiałeś pewnego fragmentu mojego wywodu. Pod koniec napisałem taki przykład obrazowy z polskiego podwórka: "Moim zdaniem, przekładając to wszystko na nasze polskie podwórko, to wygląda tak jakby u nas wydarzyło się to: PO i PSL wygrały wybory i rządzą (taka była decyzja obywateli), a opozycyjny PiS nie może się z tym pogodzić i organizuje burdy w Warszawie, które mają na celu doprowadzić do przejęcia siłą władzy."

Taka właśnie sytuacja jest na Ukrainie. Opozycja może mieć duże poparcie, ale wcale nie musi mieć większości, żeby zebrać 100 000 ludzi na Majdanie. Powiem więcej: stać na to nawet partię z 5% poparciem. Właśnie tu jest problem. Mniejszość chce rządzić większością. Większość postanowiła: obieramy kierunek rosyjski. Mniejszość stwierdziła: my jesteśmy ważniejsi, siłą odbierzemy władzę.

Ocean

2014-02-19, 11:47
Przejechałbyś się na Ukrainę, to zobaczyłbyś ile tam znaczą demokratyczne wybory... A tak, to dupa swędzi...

Pondi

2014-02-19, 11:50
Problem polega na tym, że duża część uprawnionych do głosowania na Ukrainie to Rosjanie. I to prawdopodobnie ich głosy spowodowały wybranie prorosyjskiego rządu. Ci, którzy robią rozpie**ol to Ukraińcy, którzy Rosjan najwyraźniej nie lubią. Chociaż i tak jestem przekonany, że cała ta akcja z majdanem jest od początku wspierana z zewnątrz.
Ale postawcie się na miejscu Ukraińców. To tak, jakby teraz pół naszego kraju zamieszkiwali choćby Rosjanie chcący przyłączyć do Rosji jeśli nie cały kraj, to na przykład wszystko na północ od Wisły. Do tego dorzucamy propagandę rosyjską i już oprócz nich tak samo zagłosuje stado lemingów. I co? I mamy demokratycznie wybrany rząd.

BongMan

2014-02-19, 11:50
Cobyście nie musieli szukać:

Przychodzi facet do fryzjera i mówi:
- Proszę mnie krótko opie**olić.
- Ty ch*ju!

Sk...........‚o

2014-02-19, 11:52
to powinno być w dziale polityka i religia!!! Oglądanie zamieszek z Ukrainy jest ok, ale takie gówniane przemyślenia zaczynają mnie wk***iać. Po przeczytaniu samego tytułu tematu odechciało mi się czytać reszty! " W telewizji chcą z nas zrobić idiotów" no ale k***a odkrycie

kuleciak

2014-02-19, 11:54
Pondi napisał/a:

Rosjanie chcący przyłączyć do Rosji jeśli nie cały kraj, to na przykład wszystko na północ od Wisły.



No może być k***a ciężko z tym wszystkim na północ od Wisły :D

Hrodgar

2014-02-19, 11:59
O to ch*j. W naszym kochanym TVNie przeczytałem ciekawy tekst:

Dla Rosji każdy ukraiński patryjota to faszysta. TO jest kura szczyt hipokryzji, przypomnijcie sobie co mówili 11.11.2011,2012,2013 i co będa mówili w tym roku.