18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

W pizdiec ..

~McSadol • 2022-01-09, 17:10
... i h*j i cześć ...


NataliaW

2022-01-09, 22:07
Maszyna pewnie na hydraulice, wystarczyło przecinać/rozkrecac przewody na dole i by się opuściło samoistnie, w najgorszym wypadku z hukiem. Tylu inżynierów w kaskach biegało i żaden nie wiedział co zrobic

Kris891

2022-01-09, 22:28
Cały magazyn się zjarał czy zdążyli ugasić to w miarę zanim pozostałe regały się nie zajęły ? Jakieś źródło ktoś podrzuci ?

Mzimu

2022-01-10, 00:57
Rozjebie napisał/a:

Jak ch*j...
Aleksander Fredro urodził sie w 1793 r., a w 13 księdze Pana Tadeusza jak byk stoi "ch*j"



Ale w Panu Tadeuszu mieli kolorowe ku*asy przy czapkach, wiec ja bym się tamtym słownictwem nie sugerował.

dhill

2022-01-10, 01:07
Jak kiełbaski na patyku przy ognisku.

htp

2022-01-10, 09:43
Rozjebie napisał/a:

Jak ch*j...
Aleksander Fredro urodził sie w 1793 r., a w 13 księdze Pana Tadeusza jak byk stoi "ch*j"



Pochodzi od słowa "chuć". A autorytety urodzone po 89 to lepiej ignorować.

Ca...........on

2022-01-10, 09:48
W wyniku niefortunnej konwencji słowo "h*j" zostało rozpowszechnione przez słowniki odnotowujące niepoprawną formę ze strzałką odnośnika do wersji poprawnej. Paru pseudojęzykoznawców, którzy nigdy nie powinni dostać nawet matury, zaczęło to traktować jako swoiste przyzwolenie i tak zaczęła się moda na "polszczyznę użytkową" i inne herezje.

Nie ma słowa "h*j". Jedyna poprawna forma to "ch*j".

Rozjebie

2022-01-10, 10:44
Mzimu napisał/a:

Ale w Panu Tadeuszu mieli kolorowe ku*asy przy czapkach, wiec ja bym się tamtym słownictwem nie sugerował.



To wolny kraj, możesz sie sugerować poprawną polszczyzną, albo pseudoautorytetami z internetu.
Mi to nie robi, im więcej krasnali umysłowych, tym więcej śmiechu :D

-_-

2022-01-10, 11:20

sanchezon

2022-01-10, 18:29
NataliaW napisał/a:

Maszyna pewnie na hydraulice, wystarczyło przecinać/rozkrecac przewody na dole i by się opuściło samoistnie, w najgorszym wypadku z hukiem. Tylu inżynierów w kaskach biegało i żaden nie wiedział co zrobic



No niestety nie... Zamki hydrauliczne na siłownikach na to nie pozwolą, mogłabyś nawet siekierąporąbać - zabezpieczenie przez pęknięciem węża.
Natomiast w tych urządzeniach jest tzw. awaryjne opuszczanie, ale jak to zrobić mówią najczęściej na nikomu nie potrzebnych szkoleniach....