18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

W oczekiwaniu na wyniki PKW:

Ar1xxxx • 2015-10-26, 22:05
Głosy z Londynu już są, teraz jeszcze czekają na instrukcje z Berlina .

Hidalgo

2015-10-27, 15:04
Wy chyba nie wiecie co to jest ta Polonia w "u es ej".
Śpieszę z wyjaśnieniem:
są to dziadki które w latach 70tych i 80tych wyjechały, w dużej części nasi patriotyczni górale.
Ludziki owi po 30 latach nadal nie bardzo mówią po angielsku, gówno widzieli i gówno wiedzą.
Więc nie opowiadajcie proszę że inny punkt widzenia.
A już totalnym absurdem jest że ludzie ci mogą głosować jaka ma być władza w kraju z którego wyjechali.


Kivas

2015-10-28, 12:22
Zgadzam się z przedmówcą. Sporo czasu miałem okazję spędzać za oceanem i powiem Wam szczerze- Polaczki mieszkające od kilkudziesięciu lat za oceanem, nie mające zamiaru wracać do kraju ale pie**olące jakieś smuty o umiłowaniu ojczyzny (jakiej, k***a ludowej, którą opuścili?!) i słuchające radia ma-ryja (najpowszechniejsza polskojęzyczna stacja w Murice). I powiedzcie mi z jakiej k***a racji oni mają wpływ na kształt polityki w kraju oddalonym o 6000km, na który się wypięli??!!
Nie pie**olcie mi tu, że uciekali bo było ch*jowo itd. Było ch*jowo za poprzedniego ustroju ale czasy się zmieniły jednak mentalność tych polskych patrio-tow mieszkających w juesej pozostała bez zmian.
Nie wspominając już o "Polakach" urodzonych tam. Polskie korzenie to jedynie polsko brzmiące nazwisko i paszport z tytułu podwójnego obywatelstwa (o ile rodzice załatwili) i już w wieku praw wyborczych nie bardzo kumający (bo i w sumie po co) co się dzieje w kraju jego starych. On ma swoje życie, swój świat w amerykańskiej rzeczywistości i ch*ja go obchodzi jakiś kraj w pobliżu Rosji. Dobrze o ile w ogóle wie, gdzie ten kraj leży. No i taki mimo wszystko ma jednak to j***ne prawo głosu i za namową rodziców pójdzie i zagłosuje z godnie z tym jaką ideologią go naznaczyli starzy. Absurd.
Uważam, że Polonia mieszkająca za granicą na stałe od conajmniej 10lat i podwójne obywatelstwo nie powinna mieć prawa głosu. Albo głosować w kraju- przyjechać, zobaczyć i wtedy wydawać swoje opinie, a nie słuchać pie**olenia cioci Kazi ze wsi pod Mońkami (największa ilość emigrantów z PL do USA właśnie z powiatu monieckiego) i na tej podstawie mieć pojęcie o realiach w PL i wiedzieć co będzie dla kraju dobre.

Bankracy

2015-10-28, 17:12
@up poszedłbym krok dalej i tym ludziom w kraju kazałbym wypełniać obowiązkowe testy na inteligencję żeby w ogóle móc zagłosować, no ale wtedy nikt by nie poszedł :)