18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

W metrze czas szybciej płynie...

~DMT • 2017-12-08, 10:39
Gdy poskakać dasz dziewczynie... :ciasteczkowy:


gagatek690

2017-12-08, 18:07
Aleo- mało wiesz o średniowieczu. Poczytaj trochę innych tekstów niż lewacka propaganda.

krasnal_hałabała

2017-12-08, 19:16
Ahh!!! seks w miejscu publicznym, to jest to co mnie podnieca! najlepiej homoseksualny, jak zaspokoić swoje pedalskie żądze? jak r*chać?! ahhh!!! ooooooooooghrhhhhh!!! agrhhhh!!!! łooooooouuuuuu!!!! nic nie czuję! oooooooghhh!!!! teraz rakietą!!! siuuuuuuu!!!! łohhhh!!!! ahhh!!! dalej nic!!! żołnierze, jak się staracie??!!!!

MalcolmX

2017-12-08, 20:19
Cytat:

Aleo
(...)A cofaliśmy się to w czasach średniowiecza jak debilna religia zawładnęła wszystkim.



Ździebko się przyspało na historii. Epoka średniowiecze trwałą 1000 lat. Kodeks Justyniana określił prawodawstwo w takim kształcie w jakim istnieje ono do dziś. Wielka wędrówka ludów rozpoczęła kształtowanie się społeczeństw w takiej formie w jakiej znamy je dzisiaj. Powstaje Bizancjum. Zwiększa się rola miast i mieszczan. Powstają klasztory, pierwsze świeckie, nowożytne uniwersytety i biblioteki. Gwałtownie wzrasta liczba ludności. W rolnictwie trójpolówka, wynalezienie i zastosowanie ciężkiego pługa i chomąta przyczynia się do znacznego wzrostu plonów. Na niespotykaną wcześniej skalę rozwija się rolnictwo, handel, bankowość. System lenna reguluje stosunki pomiędzy stanami. Pojawiają się nowe formacje wojskowe (kusznicy, saperzy, artylerzyści) i zmienia się technika walki. W architekturze rozwija się gotyk i budownictwo murowane w miejsce drewnianego. Następuje przełom w budownictwie okrętowym i ożaglowaniu statków. Marco Polo zwiedza i opisuje bliski wschód, Mongolię, Chiny, Japonię i Indie. Od Xi wieku krucjaty przywracają porządek w Ziemi Świętej.

krasnal_hałabała

2017-12-08, 21:03
@up, Ty trochę też przespałeś, Marco Polo nigdy nie był w Japonii, Japonię dopiero w XVII wieku odkryli Holendrzy a chomąto wynaleźli chinole, saperzy pojawili się dopiero pod koniec średniowiecza, toż samo artyleria ale poza tym nie mam zastrzeżeń, warto nadmienić jednak że system feudalny (nie jak ty napisałeś "lenna") regulował to w taki sposób że poniżej mieszczanina byłeś nieformalnie niewolnikiem (niby byli wolni kmiecie ale rzadko) mimo to w Anglii wprowadzono Kartę Praw (tylko, k***a, zapomniałem jaka to była data i który Król wprowadził). Rola miast była już ważna w Starożytności, styl gotycki pojawił się dopiero w pełnym średniowieczu, za czasów koncepcji Bretwalda (czasy Ragnara AfMunso) korzystano ze stylu romańskiego. Poza tym nie mam większych zastrzeżeń. Polecam przeczytać "Życie w Średniowieczu" Samsonowicza, to zadziwiające że już w tych czasach woda była zanieczyszczona tak że nawet dzieciom woleli dać do chlania piwo.

osbek

2017-12-09, 10:50
widać, że duperka wprawiona w takich akcjach, ogarnia ku*asa w metrze, jakby to nie była dla niej pierwszyzna...oh wait

tranzystor

2017-12-09, 11:35
osbek napisał/a:

widać, że duperka wprawiona w takich akcjach, ogarnia ku*asa w metrze, jakby to nie była dla niej pierwszyzna...oh wait



A wszyscy myśleli, że to jej pierwszy raz. I tak też pewnie twierdziła.