18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

W czasie i poza czasem Corona virus

MalyMazur • 2020-03-11, 00:00
Pilat ...





Ha szach mat ateisci

DużyKutas

2020-03-11, 00:11
Mnie bardziej fascynuje ten garbus murzyn co trzyma Jezusa za szmaty i goliat który obczaja mu klejnoty.

Dam piwo dla rozglosu mojego posta, aby ludzie poznali moje spostrzezenie i zrozumieli umiejetnosc patrzenia na sztuke.

MalyMazur

2020-03-11, 00:19
A czarny ze zlotym sikorem to co ?

dżonyłojlker

2020-03-11, 00:25
Dużyku*as napisał/a:

Mnie bardziej fascynuje ten garbus murzyn co trzyma Jezusa za szmaty i goliat który obczaja mu klejnoty.

Dam piwo dla rozglosu mojego posta, aby ludzie poznali moje spostrzezenie i zrozumieli umiejetnosc patrzenia na sztuke.



Mogłeś użyć innego słowa np. ciekawi, frapuje, zastanawia, intryguje, bo ta "fascynacja" garbatym murzynem, to trochę takie... :szofer:

Je...........ik

2020-03-11, 16:50
Doczytaj a potem graj z ateistami bo przej***les tą partie szachów


Dlaczego przeciwnicy Jezusa przykładali tak dużą wagę do mycia rąk?
Przeciwnicy krytykowali Jezusa i jego uczniów między innymi za to, że nie myli rąk przed posiłkiem. Prawo Mojżeszowe zawierało wiele wytycznych dotyczących czystości ceremonialnej. Człowiek stawał się nieczysty w wyniku wycieku, trądu, a także dotknięcia ludzkich zwłok lub martwego zwierzęcia. Prawo mówiło też, co zapewnia oczyszczenie — składanie ofiar, pranie odzieży, kąpiel oraz pokropienie wodą (Kapł., rozdz. 11-15; Liczb, rozdz. 19).

Rabini żydowscy tworzyli drobiazgowe przepisy dotyczące tych praw. Jak wyjaśniono w pewnym dziele, dla każdego przypadku nieczystości trzeba było „określić, w jakich okolicznościach mogło do niej dojść, jak i w jakim stopniu można było ją przekazać innym, które naczynia i przedmioty mogły stać się nieczyste, a które nie, i na koniec metody i procedury oczyszczania”.

Przeciwnicy Jezusa zapytali go: „Czemu twoi uczniowie nie postępują zgodnie z tradycją mężów z dawniejszych czasów, lecz jedzą posiłek skalanymi rękami?” (Marka 7:5). Nie chodziło im o zasady higieny. Rabini wymagali przestrzegania rytuału, który polegał na tym, że przed jedzeniem polewano ręce wodą. W cytowanym wcześniej dziele czytamy: „Ustalano, jakich naczyń można użyć do polewania rąk, jaki rodzaj wody jest odpowiedni, kto powinien ją polewać oraz jaka powierzchnia rąk ma być obmyta”.

Co Jezus myślał o tych ludzkich przepisach? Przywódcom religijnym powiedział wprost: „Izajasz trafnie prorokował o was, obłudnikach, jak jest napisane: ‚Lud ten okazuje mi [Jehowie] szacunek swoimi wargami, ale ich serca są ode mnie bardzo oddalone. Lecz na próżno mnie czczą, gdyż jako nauk uczą nakazów ludzkich’. Odstępujecie od przykazań Bożych, a mocno się trzymacie tradycji ludzkiej” (Marka 7:6-8).

Ke...........nt

2020-03-11, 19:10
Are you wash? Kto to k***a napisał?

polibuman90

2020-03-11, 21:21
Jest tu jakiś majster co zrobi fakenewsa, że wirusa stworzył ZUS w tajnych laboratoriach badawczych, żeby eliminować emerytów i pozostawić płatników składek? Broń biologiczna idealna.

Dupaapud

2020-03-12, 00:32
Jerzy_Owsik napisał/a:

Doczytaj a potem graj z ateistami bo przej***les tą partie szachów
Dlaczego przeciwnicy Jezusa przykładali tak dużą wagę do mycia rąk?
Przeciwnicy krytykowali Jezusa i jego uczniów między innymi za to, że nie myli rąk przed posiłkiem....



Mądrze prawisz. Czyli Poncjusz umył ręce symbolicznie.

Pytanie tylko co ten murzyn pukający się w łeb robi w ty memie, bo tego nie rozumiem...

warsa

2020-03-12, 19:42
Polska gimbaza się dorwała do robienia memów po angielsku i taki efekt

Je...........ik

2020-03-13, 21:14
Dupaapud napisał/a:

Mądrze prawisz. Czyli Poncjusz umył ręce symbolicznie.
Pytanie tylko co ten murzyn pukający się w łeb robi w ty memie, bo tego nie rozumiem...



Pewnie tylko na obrazie pukal sie w leb, w nocy pukal cos innego