18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

W bezpośrednim sąsiedztwie kości czaszki-

żmij • 2023-09-24, 19:39
- mózgu nie stwierdzono.


KrwawyEric

2023-09-24, 19:50
Pomijając fakt, że wina jest rowerzysty...jako że nie wolno mu wjechać na przejście dla pieszych na rowerze, to postępowanie kierowcy jest tutaj kompletnie absurdalne - kierowca ma z kolei obowiązek nie uderzać w przeszkody na drodze, a już tym bardziej w ludzi (jacy głupi by nie byli i ilu przepisów by nie łamali), a tutaj ewidentnie kierujący miał spóźnioną reakcję. Było widać, że pajac na rowerku jedzie przed siebie i było prawie oczywiste że wjedzie na przejście dla pieszych, także tutaj kierowca powinien był już znacznie wcześniej zacząć hamować.

Ostatni tekst dodany przez osobę która publikowała nagranie (zakładam że to kierowca) jest kompletnie absurdalny - czy on na prawdę twierdzi, że jazda prawym pasem jest zła bo można przez to kogoś potrącić na przejściu? Absurd.

Siriuz

2023-09-24, 20:01
@up Nie doszukuj się winy kierowcy.... gdyby kierowcy hamowali ilekroć coś zbliża się do krawędzi jezdni to nie tylko nie było by jazdy to jeszcze masa wypadków z powodu najechania pojazdu z tyłu. Nikt normalny (pomijam już przepisy) nie wjeżdża tuż przed jadący samochód. Debil na rowerze nawet nie spojrzał. Powinien dostać teraz solidną karę, żeby go to czegoś na przyszłość nauczyło.

WooQash

2023-09-24, 20:38
Są przejścia dla pieszych - dla pieszych i są przejazdy rowerowe - dla rowerzystów. Nomenklatura jest prosta, tak samo jak samochodem po chodniku nie można, a rowerem po ulicy jak jest ścieżka rowerowa. Rowerzyści niech sobie nie uzurpują wszędzie pierwszeństwa, bo zaczynają się zachowywać jak święte krowy. Bez wymachiwania łapami przy skręcie, jeżdżąc po chodnikach albo po przejściach dla pieszych. Pieszemu ustąpię pierwszeństwa na przejściu dla pieszych, rowerzyście ustąpię na przejeździe dla rowerów i nie odwrotnie. Nie zatrzymam się przed przejazdem dla rowerów jak stoi pieszy i jak jedzie/stoi rowerzysta przed przejściem dla pieszych (chyba, że zejdzie z rowerka).

dżonyłojlker

2023-09-24, 20:48
WooQash napisał/a:

Są przejścia dla pieszych - dla pieszych i są przejazdy rowerowe - dla rowerzystów. Nomenklatura jest prosta, tak samo jak samochodem po chodniku nie można, a rowerem po ulicy jak jest ścieżka rowerowa. Rowerzyści niech sobie nie uzurpują wszędzie pierwszeństwa, bo zaczynają się zachowywać jak święte krowy. Bez wymachiwania łapami przy skręcie, jeżdżąc po chodnikach albo po przejściach dla pieszych. Pieszemu ustąpię pierwszeństwa na przejściu dla pieszych, rowerzyście ustąpię na przejeździe dla rowerów i nie odwrotnie. Nie zatrzymam się przed przejazdem dla rowerów jak stoi pieszy i jak jedzie/stoi rowerzysta przed przejściem dla pieszych (chyba, że zejdzie z rowerka).



W nocy sobie śpię śpię śpię
A w dzień sobie chodzę chodzę
No, śniadanie jem jem jem
W sklepie kupuję kupuję

KrwawyEric

2023-09-24, 20:49
Siriuz napisał/a:

@up Nie doszukuj się winy kierowcy.... gdyby kierowcy hamowali ilekroć coś zbliża się do krawędzi jezdni to nie tylko nie było by jazdy to jeszcze masa wypadków z powodu najechania pojazdu z tyłu. Nikt normalny (pomijam już przepisy) nie wjeżdża tuż przed jadący samochód. Debil na rowerze nawet nie spojrzał. Powinien dostać teraz solidną karę, żeby go to czegoś na przyszłość nauczyło.



Nie wiem czy zauważyłeś, ale kierowca nie jechał równym tempem tylko właśnie zwolnił lekko, a przez to rowerzyście właśnie mogło się wydawać że *może* go przepuści. Poza tym, nie zgadzam się z tym co mówisz, bo tutaj nie chodzi o każdy metr krawędzi jezdni - chodzi o przejście dla pieszych. Kierowca ma obowiązek zachować szczególną ostrożność zbliżając się do przejścia, a mając jeszcze do tego co najmniej dwie klepki w głowie można wydedukować że nadjeżdżający prosto w stronę przejścia dla pieszych roweżysta prawdopodobnie będzie chciał złamać przepisy i przejechać przez nie na rowerze - tutaj na prawde nie trzeba mieć 200 IQ. Niestety większość rowerzystów nie stosuje się do przepisów i nie przeprowadza rowerów przez przejścia dla pieszych.

A tak notabene, jak pisałem - kierowca ma obowiązek w każdej sytuacji zrobić wszystko co może aby uniknąć kolizji. Trudno żeby było tak, że wejdzie mi przypadkowo np. osoba niewidoma ale nie na przejściu dla pieszych, to ja spokojnie będę kontynować jazdę 50 km/h i jak auto mi na jej truchle podskoczy dwa razy to tylko uśmiechnę się do siebie i pojadę dalej...wydaje mi się, że jednak powinno się wyhamować.

Sawix

2023-09-24, 23:13
Kierowca powinien wyjść z auta i zaj***ć rowerzyście w cymbał

NeinNeinNeiN

2023-09-25, 06:46
Co to za gówno? Gdzie akrobacje? Gdzie krew i połamane gnaty?

bishfinger

2023-09-25, 06:55
dla takich sytuacji rowerzyści również powinni mieć ubezpieczenie i oznakowanie pojazdu

johnnyy

2023-09-25, 07:36
Poj***ni a przez te przepisy będzie tylko gorzej , dzisiaj dziadzia do mnie wymachiwał bo mu pierwszeństwa nie ustąpiłem ... przecież już był prawie na przejściu! Miał do niego tylko jakieś 3 metry jeszcze ale ja przecież powinienem księciuniu już się zatrzymać. :roll:

MrFalken

2023-09-25, 07:39
pomijając zj***nie rowerzysty to:
1. kierowca zmienił pas ruchu przejeżdżając po linii ciągłej - jakby celowo chciał wjechać w rowerzystę (ale to bez znaczenia, bo złamał przepis)
2. gdyby jechał prawym od początku, to by rowerzysta nie próbował wjechać na przejście.

woki

2023-09-25, 07:42
Kierowa go nawet nie widział, to kamera podbija obraz. No i tu ewidentna wina rowerzysty, gdyż ten nie ma pierwszeństwa.

hello_world

2023-09-25, 09:14
Z tak uj***ną szybą nie dziwię się, że mógł nie zauważyć. A pedalarzowi zakaz pedałowania