18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ustępowanie pierwszeństwa pieszym w Słoikowie

s7474 • 2017-01-16, 20:37


Jebło, nie jebło - tak robić nie wolno :)

pakicito

2017-01-16, 21:31
piwo za prawidłowe nazwanie stolicy

kothletino

2017-01-16, 22:48
To jest przykre i k***a u mnie w mieście jest podobnie, ostatnio jak byłem w Polszy chcąc przepuścić na pasach staruszkę musiałem postawić auto wspak/skośnie na 2 pasach bo ludzie nawet nie reagowali na przejście.

SirMajkel

2017-01-16, 23:31
takiemu to od razu but w lusterko, albo na drzwi.

~Velture

2017-01-17, 07:17
Nie chcę nikogo usprawiedliwiać na siłę ale sytuacja może być myląca dla tych na lewym pasie.

Już tłumaczę. ch*jowa pogoda i ciemno więc widoczność przechodniów słaba.
Do tego zauważcie, że na prawym pasie jest korek i tuż za pasami stoją samochody. Dla tych z lewego pasa to wygląda tylko jak korek a nie jak ustępowanie pieszym.

Oczywiście powinni zachować szczególną ostrożność i ich wina ale tylko mówię, że sytuacja była dwuznaczna.

wormgoro

2017-01-17, 08:32
Ja pie**ole co za nadgorliwiec. Gość jeszcze do przejścia idzie a ten już się zatrzymuje.
Pewnie za 5 sek nie było by już żadnego auta a piesi by spokojnie przez pasy przeszli.
Jak widzicie że ktoś grzecznie czeka to lepiej zwolnić ale jechać niż puszczać na jezdni 2 pasmowej. No chyba że masz kamerkę i chcesz coś na harda wrzucić.

żmij

2017-01-18, 13:29
Masz dwudzieste. Leć na główną.

Sabajone

2017-01-18, 13:39
Nie miał szans zobaczyć przechodnia, światła stopu plus ch*jowa pogoda i idioci ubrani na czarno. Do tego tak jak pisał ktoś wyżej to wygląda na korek gdzie prawy stoi a lewy jedzie a nie na puszczanie pieszego, więc co? Jak będzie korek na prawym to wszyscy stajemy przed przejściem? :wtf: Piesi powinni tez używać łba a nie jak święta krowa się wpie**alać na droge. "zachowanie szczególnej ostrożności" powinno działać w dwie strony a nie jako ułatwienie dla policji gdzie z automatu winny kierujący a nie pieszy. Wk***iają mnie te przepisy bo nawet jak ci taka p*zda ubrana na czarno w środku nocy, w deszczu, śniegu, mgle i ch*j wie czym jeszcze wybiegnie pod same koła nic nie zrobisz bo jesteś winny i ch*j bo niby "nie zachowałeś szczególnej ostrożności a pieszy znajdował się na oznakowanym przejściu". To może przed każdym przejściem niech montują znak STOP jak już tak te k***y piesze są chronione? Wtedy nie będzie wątpliwości.

BKKWK

2017-01-18, 14:02
Sabajone napisał/a:

Nie miał szans zobaczyć przechodnia, światła stopu plus ch*jowa pogoda i idioci ubrani na czarno. Do tego tak jak pisał ktoś wyżej to wygląda na korek gdzie prawy stoi a lewy jedzie a nie na puszczanie pieszego, więc co? Jak będzie korek na prawym to wszyscy stajemy przed przejściem? :wtf: Piesi powinni tez używać łba a nie jak święta krowa się wpie**alać na droge. "zachowanie szczególnej ostrożności" powinno działać w dwie strony a nie jako ułatwienie dla policji gdzie z automatu winny kierujący a nie pieszy. Wk***iają mnie te przepisy bo nawet jak ci taka p*zda ubrana na czarno w środku nocy, w deszczu, śniegu, mgle i ch*j wie czym jeszcze wybiegnie pod same koła nic nie zrobisz bo jesteś winny i ch*j bo niby "nie zachowałeś szczególnej ostrożności a pieszy znajdował się na oznakowanym przejściu". To może przed każdym przejściem niech montują znak STOP jak już tak te k***y piesze są chronione? Wtedy nie będzie wątpliwości.



@Sabajone Ktoś Ci na odcisk nadepnął, że tak jadem plujesz?

Sabajone napisał/a:

Nie miał szans zobaczyć przechodnia, światła stopu plus ch*jowa pogoda i idioci ubrani na czarno.



Przejście prawidłowo oznakowane, pasy wyraźne aż rażą, samochody zatrzymują się z prawej strony przed przejściem. Miał wszelkie szanse domyślić się, że pieszy wchodzi na przejście. I co to za tekst o idiotach ubranych na czarno? Każdy się ubiera, jak mu się podoba. Odblaski należy nosić na słabo oświetlonych drogach, a obowiązkowo poza terenem zabudowanym.

Sabajone napisał/a:

Do tego tak jak pisał ktoś wyżej to wygląda na korek gdzie prawy stoi a lewy jedzie a nie na puszczanie pieszego, więc co? Jak będzie korek na prawym to wszyscy stajemy przed przejściem? :wtf:



Co to ma do rzeczy? Samochód na pasie obok zatrzymuje się przed przejściem, to Twoim zasranym obowiązkiem też jest zatrzymać się. Co to za podejście? "Nie będę się zatrzymywał jak jakiś frajer!" Tylko taki frajer potem ląduje za kratkami jak ten typek z Civica Type R.

Sabajone napisał/a:

Piesi powinni tez używać łba a nie jak święta krowa się wpie**alać na droge. "zachowanie szczególnej ostrożności" powinno działać w dwie strony a nie jako ułatwienie dla policji gdzie z automatu winny kierujący a nie pieszy. Wk***iają mnie te przepisy bo nawet jak ci taka p*zda ubrana na czarno w środku nocy, w deszczu, śniegu, mgle i ch*j wie czym jeszcze wybiegnie pod same koła nic nie zrobisz bo jesteś winny i ch*j bo niby "nie zachowałeś szczególnej ostrożności a pieszy znajdował się na oznakowanym przejściu". To może przed każdym przejściem niech montują znak STOP jak już tak te k***y piesze są chronione? Wtedy nie będzie wątpliwości.



Jeśli Twoim zdaniem ci piesi wpie**olili się na przejście jak święte krowy, to jak Ty chyba naprawdę jesteś poj***ny. Weszli powoli, zwolnili przed wejściem na drugi pas, bo pewnie znają z Internetu sytuacje potrąceń na jezdni dwupasmowej z powodu niezatrzymania się przed przejściem.

Jeśli masz prawko, to je potnij, a potem spal. Nikomu nie życzę spotkania z Tobą na drodze.

Gwandolin

2017-01-18, 14:12
Sabajone napisał/a:

To może przed każdym przejściem niech montują znak STOP jak już tak te k***y piesze są chronione? Wtedy nie będzie wątpliwości.



Teraz też nie ma wątpliwości, ale trzeba znać przepisy ruchu drogowego.

igorektgk

2017-01-18, 15:25
Jestem z Warszawy i z przykrością musze zgodzić się z tytułem :D Wracajcie do siebie buraki, ktoś musi zadbać o gospodarstwo.Tak na marginesie to strasznie mnie wk***ia janosikowe i słoje które używają naszej infrastruktury przez siedem dni w tygodniu a podatki odprowadzają u siebie na wyp*zdowie.Jak słoiku mieszkasz już w naszej kochanej stolicy od kilku lat to wypadałoby się przemeldować k***a mać.

camils14

2017-01-18, 15:32
@Velture Gówno prawda, albo jesteś debilem i sytuacja jest myląca, albo znasz przepisy i wiesz że jeśli auto zatrzymuje się przed przejściem dla pieszych to Ty też się zatrzymujesz.

nano50

2017-01-18, 15:36
Według przepisów możesz wyminąć auto stojące przed pasami w korku.
Więc generalnie pewnie by mandat dostał, ale w sądzie by się wybronił.

kalijanek

2017-01-18, 15:44
za kierownicą trzeba po prostu tylko myśleć a nie marzyć o dupie maryni

kam332

2017-01-18, 15:50
Przepuszczać pieszych też trzeba umieć, a nie blokować 2 pasy.