18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Urocza kąpiel

T3RMINATOR • 2023-06-08, 07:44
Mokry sen każdego rzeźnika i masarza.



Oczywiście to zbiornik z odpadami w ubojni. :idzwch*j:

kothletino

2023-06-09, 10:43
SławomirS napisał/a:

...na minę świerzaka



Sławek... no do ch*ja Pana, świeżaka - Ż.

vladok

2023-06-09, 10:51
Wybielić się smoluch chce w tym kwasie :shock:

SławomirS

2023-06-09, 23:42
kothletino napisał/a:

Sławek... no do ch*ja Pana, świeżaka - Ż.




A k***a, bo mi się ze zwierzakiem skojarzyło. Dzięki za poprawkę

Tuston_bobczak napisał/a:

Jeżeli to wieprze to pracując w rzeźni trzustki się wyrywało z flaków i odrazu zamarzało, podobno firmy farmaceutyczne to kupują czy tak faktycznie jest nie wiem . Kciuk po takiej dniówce wyrywania tego na taśmie aż cały chodził . 10-12 tys wieprza dziennie w łeb




Bardzo mało jest ubojni, które mają podpisane umowy z firmami farmaceutycznymi. U mnie w mieście znalazłem tylko jedną, która ma zatrudnionego weterynarza na etat i z takimi współpracuje. A dzwoniłem chyba do wszystkich bo potrzebowałem trzustek wieprzowych właśnie. Bez weta ludzie by nie mieli pojęcia co mają wycinać

tomeko07 napisał/a:

A co takiego żrącego jest w trzustkach, żołądek rozumiem kwas solny a w trzustce???, Wyjaśni ktos


Trzustka oprócz glukozy produkuje enzymy trawienne wysyłane do jelita cienkiego


https://dimedic.eu/pl/wiedza/trzustka

CzarnyLord86

2023-06-10, 22:04
Ja pie**ole. Wypie**alaj z tym na harda, chory pojebie. Kolacje jadłem.

sutello

2023-06-11, 14:29

DLATEGO ONI TAK JEBIĄ CODZIENNIE --- ble


vortexture napisał/a:

Trzustka oprócz insuliny produkuje enzymy trawienne.
Stąd np takim groźnym stanem jest zapalenie trzustki gdzie jej uszkodzenie może spowodować straszliwe spustoszenie w brzuchu



Nie do końca - zapalenie trzustki - to nic innego jak - brak ujścia enzymów ( amylaza ) i następuje najpierw poprzez opary kwasu drażnienie ujścia trzustki - to jest ostre zapalenie - ból jak SKÓRwySYN nie do opisania

- a potem jak nie zdążą w KRANKENHAUSE Cię wypłukać, następuje samo destrukcja -trzustka i jej kwas zżerają ją sama

- czyli ratunek to stół operacja i ew cud - tego narządu nie na się przeszczepić itd. i pozostaje dieta CUD - kleik etc , bo żołądek nie da sobie rady bez enzymów

- sztucznie można KRONEM itd , ale potem jest coraz trudniej.

CZYLI dla potomnych - UJŚCIE się przytyka - nasz MÓZG ma info z żołądka ,że potrzeba enzymów - trzustka produkuje aż do momentu otrzymania info o zaprzestaniu - jeśli jest zator, to efekty jak wyżej opisane w skrócie :D

Wiem , bo miałem ostre dwu krotnie - przez j***ne ENERGY drinki - nadmiar gazów itp - nie polecam.

Jeśli ból promieniuje od okolicy serducha w dół i od środka chce was rozerwać( taki powiedziałbym 100x mocniejszy niż kolka ) - kierunek SZPITAL im szybciej tym lepiej - krew badanie od razu wykryje stężenie - AMEN