18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Upadek na torze

Ke...........nt • 2013-05-16, 22:09
Mały rozpiździel na torze kolarskim


Na uwagę zasługuje reszta ramy spieprzająca po lewej stronie :shock:

animalus

2013-05-16, 22:16
widelec nie jest resztą ramy.

okrężnica

2013-05-16, 22:27
Na uwagę zasługiwałaby reszta nogi spieprzająca po obojętnie której stronie.

Ke...........nt

2013-05-16, 22:29
animalus napisał/a:

widelec nie jest resztą ramy.


Jeśli już chcesz się czepiać to wiedz, że przy widelcu została główka ramy, która fabrycznie jest jej integralną częścią, więc po jej rozj***niu zostaje jej resztą.

genghiskhan

2013-05-16, 23:11
to jest fejk :D
tu macie oryginał, ze sprawdzonych źródeł :amused:

ti...........ax

2013-05-16, 23:21
Z tego co mi kolega mówił to taki dobry rower to z 10 tys trzeba dać. Myślałem że to wytrzyma jebnięcie meteoru. Strach teraz na rowerze za 1100 zł zjechać z krawężnika.

pisage

2013-05-17, 08:21
@tihomax
te rowery rzeczywiście kosztują kupę pieniędzy i myślę, że 10k to dużo za mało. Niestety nie są przystosowane do wytrzymywania uderzeń. Mają widelce z karbonu, co zmniejsza masę, ale każde mocniejsze uderzenie powoduje jego złamanie.
Mnie zastanawia tylko co to za drewno na powierzchni toru (ewentualnie jaki lakier). Bo nie wygląda to na sosnę syberyjską.

genghiskhan

2013-05-17, 08:35
pisage napisał/a:

@tihomax
te rowery rzeczywiście kosztują kupę pieniędzy i myślę, że 10k to dużo za mało. Niestety nie są przystosowane do wytrzymywania uderzeń. Mają widelce z karbonu, co zmniejsza masę, ale każde mocniejsze uderzenie powoduje jego złamanie.
Mnie zastanawia tylko co to za drewno na powierzchni toru (ewentualnie jaki lakier). Bo nie wygląda to na sosnę syberyjską.


Bo to sosna tunguska, po katastrofie meteoru zbierali powalone drzewa i budowali z nich tory kolarskie :amused:

brudny

2013-05-18, 02:53
Panowie za 10 tys do roweru to koła albo samą ramę można kupić ;D
Pozwólcie panowie, że wam opowiem o kolarstwie torowym jako praktyk spec ;D
Rower torowy to praktycznie tylko rama łańcuch kierownica i koła. Zero hamulców przerzutek czy innych zbędnych linek które obciążają rower. To dosyć istotne bo mistrzostwo świata można przegrać o 1 tys sekundy(były takie sytuacje) Tylko problem w tym, że w razie kolizji inni kolarze mają małe szanse na uniknięcie zderzenia :D Całą sprawę komplikuje fakt że w tych rowerach jest tzw: sztywny obrót (nie można przestać pedałować) wyhamowanie z ok 60km/h do 0 zajmuje kolarzowi ok 300m. Pikanterii dodaje fakt, że jedyne co osłania kolarza to kask, który ma być aerodynamiczny niekoniecznie bezpieczny. Reszta ciała to reklamówka na której są tylko sponsorzy. A większość torów na świecie i jeden w Polsce w Pruszkowie są wyłożone drewnem. Co daje ładne rany palone i drzazgi wbite gęsto i głęboko w skórę.

Muppet

2013-05-18, 09:10
KeithFlint napisał/a:


Na uwagę zasługuje reszta ramy spieprzająca po lewej stronie :shock:



To nie widzialny murzyn, już koło kradnie.

matiqq

2013-05-19, 00:11
A widzicie to przypalone kolano ? o_0

methos23

2013-05-19, 02:44
Tak czy inaczej żużel wymiata...

pisage

2013-05-19, 11:25
brudny napisał/a:

Panowie za 10 tys do roweru to koła albo samą ramę można kupić ;D
Pozwólcie panowie, że wam opowiem o kolarstwie torowym jako praktyk spec ;D
Rower torowy to praktycznie tylko rama łańcuch kierownica i koła. Zero hamulców przerzutek czy innych zbędnych linek które obciążają rower. To dosyć istotne bo mistrzostwo świata można przegrać o 1 tys sekundy(były takie sytuacje) Tylko problem w tym, że w razie kolizji inni kolarze mają małe szanse na uniknięcie zderzenia :D Całą sprawę komplikuje fakt że w tych rowerach jest tzw: sztywny obrót (nie można przestać pedałować) wyhamowanie z ok 60km/h do 0 zajmuje kolarzowi ok 300m. Pikanterii dodaje fakt, że jedyne co osłania kolarza to kask, który ma być aerodynamiczny niekoniecznie bezpieczny. Reszta ciała to reklamówka na której są tylko sponsorzy. A większość torów na świecie i jeden w Polsce w Pruszkowie są wyłożone drewnem. Co daje ładne rany palone i drzazgi wbite gęsto i głęboko w skórę.




Generalnie ze wszystkim się zgadzam poza ostatnim zdaniem. Wszystkie najlepsze tory kolarskie są wyszlifowane na błysk, zwłaszcza ten w Pruszkowie (rzadko używany). Rany palone tak, ale drzazg nie ma prawa być.

Angeusz

2013-05-19, 13:50
genghiskhan napisał/a:

to jest fejk :D
tu macie oryginał, ze sprawdzonych źródeł :amused:
Obrazek



Allahu Akbar...Allahu Akbar!

issenpl

2013-05-19, 19:04
genghiskhan napisał/a:

to jest fejk :D
tu macie oryginał, ze sprawdzonych źródeł :amused:
Obrazek



Jeden z rowerów się zapalił to pewnie solaris