18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Uniknięcie kolizji w polskim stylu

mac112112 • 2017-04-16, 22:04
Ostra jazda po hamulcach

__...........__

2017-04-18, 00:49
Uwielbiam zapie**alać po autostradzie moim Daewoo Tico grubo ponad 130 km/h, to znaczy nawet 140 km/h, w sumie zawsze 140km/h (bo moje Tico osiąga prędkość maksymalną (zgodnie z dokumentacją) 143 km/h, ale tak naprawdę, to jest to 148,6 km/h - mierzyłem urządzeniem racelogic, nie było ani z górki ani z wiatrem !!!).
Nie cierpię, kiedy jedzie przede mną zawalidroga, który podróżuje z prędkością 139 km/h.
W moim Tico jestem królem autostrady, kiedy jadę ponad 140 km/h każdy, kto jedzie z prędkością 139 km/h lub niższą, jest dla mnie zawalidrogą. Ja jadę o całe 4 kilometry na godzinę szybciej i jestem królem autostrad.
Bo nawet z mojego Daewoo Tico potrafię zrobić sportowy samochód, który potrafi przekroczyć dopuszczalną prędkość na autostradzie!
Ale pamiętajcie, najpierw rozsądek, bezpieczeństwo, zwłaszcza w mieście, na przejściach dla pieszych, skrzyżowaniach, itp.
Bądźcie rozsądni. Nawet taki potwór, jak Tico potrafi zabić pieszego !
No więc uwaga, noga z gazu! Zanim wsiądziesz za kierownicę Tico zapisz się na doszkalanie jazdy rajdowej i wyścigowej, tak, jak ja zrobiłem!
Bez odpowiednich umiejętności to nawet 41 koni w Tico (które waży niecałe 700 kilo) to maksymalna petarda!
Uważajcie na drogach.
Dorze radzę, jestem doświadczonym kierowcą, rozj***łem jednego 126P, jedno Cinquecento 700 i jedno Tico (nie ogarnąłem mocy) w moim życiu.
Dopiero po tym nauczyłem się jeździć.
Pamiętajcie. Rozsądek. Odpowiedzialność. Przewidywanie.
Dopiero potem można ogarniać moc. A uwierzcie mi, że Tico w przedziale 0-80 km/h rozwala 85 % samochodów na światłach, ale pod warunkiem, że nie wieziecie kartofli dla mamy, tak ja ja ostatnio. Wiozłem 15 worków po 25 kilo każdy, do tego worek cebuli 20 kg, no i czułem, jakby Tico się popsuło :(
Czyli najważniejsze jest to, żeby waszego Tico albo Cinquecento albo Seicento za bardzo nie obciążać!
Lekkie auto miejskie wygra prawie z każdym na światłach, wystarczy sprzęgło i gaz ogarnąć - no i opony muszą mieć co najmniej 2 milimetry bieżnika (na mokrym), bo na suchym, to nawet lepiej, jak są łyse!

Wiewór

2017-04-18, 09:17
Jazda na zderzaku jest pierwszą najczęstszą przyczyną wypadków na polskich autostradach.
Przy jeździe na suchym należy zachować minimum 2sek odstępu. Przy jeździe po mokrym lub śniegu minimum 3 ale nawet lepiej 4 sekundy. Tylko do takiej jazdy trzeba cierpliwości i opanowania bo k***y za tobą będą myślały, że zostawiasz odstęp bo masz ch*jowe auto albo, że to jest odstęp dla nich...

BKKWK

2017-04-18, 10:47
piotrFr napisał/a:



Sarkazm? Ten 1km byl sarkazm na stwierdzenie o 10m odstepu na kazde 10km/h, ze niby za duzo? Kto tu jest nizina intelektualna.





Radzę Ci, dobrze się zastanów, zanim coś napiszesz.

dziwka84

2017-04-18, 11:29
"Lepiej zostawić po 1km odstępu raz że bezpieczniej a do tego problem korków zostanie rozwiązany."
Niezły sarkazm k***a.
Ja pie**ole co za debil jebnął jakąś głupotę i się sarkazmem próbuje wybielić teraz.