18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ułatwienie wkłucia

ramzei • 2014-04-23, 18:33
Takie tam ułatwienie pobierania krwi w szpitalach.

Podobno działa to na zasadzie oświetlaniem dwoma laserami, gdzie jedna wiązka światła jest pochłaniana przez hemoglobinę

Raikiri73

2014-04-23, 18:45
Coż za cudowny wynalazek! Co by się stało gdyby nie to odkrycie?! Ja bym chyba nie wiedział nawet że ludzie mają żyły...

A tak serio, nie potrzebna pierdoła.

szymy

2014-04-23, 19:06
Wkłucie, laser, krew, iluminacja, hemoglobina, taka sytuacja.

~żułw

2014-04-23, 19:27
Ja mam za grube łapska i mi laska wysysała z nadgarstka

m8

2014-04-23, 19:27
szymy napisał/a:

Wkłucie, laser, krew, iluminacja, hemoglobina, taka sytuacja.



Jeśli działa to na żyły umiejscowione głęboko, to przy zakładaniu wkłucia centralnego, np w szyję lub w udo jest to zajebiste ułatwienie, a jednocześnie wynalazek jeszcze bardziej zajebiście redukujący ryzyko trafienia w nerw. A po takim trafieniu zesrałbyś się w gacie, aż by się nogawkami wylewało.

pazuzu

2014-04-23, 19:31
Ciekawe czy by pomogło znaleźć mózg u macierewicza ?

Elektro9999

2014-04-23, 19:51
Dostępne w Polskich szpitalach za jedyne 125 lat ahhhh ten nasz NFZ tak o nas dba.

Kardio_Error

2014-04-23, 19:58
to jest bardzo przydatny wynalazek
wiem to od mojej znajomej która przez 1,5 roku była dializowana, niestety nie we wszystkich stacjach dializ maja takie cudeńko i tam pacjenci są narażeni na wiele dodatkowego bólu, czasami pielęgniarka potrafi wkłuwać się po kilkanaście razy zanim trafi(nie porównujcie do zwykłego pobrania krwi)

azazel757

2014-04-23, 20:00
Ja tam się nie znam, ale moja babcia była pielęgniarką i teściowa też jest i obydwie nie potrzebują laserów ani innych wynalazków i za każdym razem trafiają w żyłę. Wszystko jest kwestią lat praktyki. A obawiam się że gdyby takie coś było standardem to nowe piguły by miały problem gdyby takiego udogodnienia zabrakło.

Wermikulit

2014-04-23, 20:07
Cytat:

Podobno działa to na zasadzie oświetlaniem dwoma laserami, gdzie jedna wiązka światła jest pochłaniana przez hemoglobinę




Troszeczkę inaczej. Są 2 wiązki, jedna świeci w bliskiej podczerwieni (NIR), hemoglobina w żyłach absorbuje to pasmo a tkanki nie. To co trafiło w tkanki odbija się z powrotem, instrument przetwarza dane i świeci już światłem widzialnym na skórę obrazek.


Cytat:

Dostępne w Polskich szpitalach za jedyne 125 lat ahhhh ten nasz NFZ tak o nas dba



Tak, brak takich gadżetów to przejaw niedbania o pacjentów...

servus124

2014-04-23, 20:19
Jak ktos ma wypizgane lapy tatuazami, ze brak nie zadziaranej tuszem skory to wtedy przydatne jest to bardzo :)

maksymilian45

2014-04-23, 20:28
Przychodzi Krzysztof Rutkowski do stacji krwiodawstwa, by oddać krew. Podchodzi do niego pielęgniarka ze strzykawką, a on na to: "Z czym wy mi tu!? Pistolet i wiadro dajcie!"

Mojoo

2014-04-23, 20:35
zapewne wynalazek jakieś otyłej nacji...
czyżby Ameryka? :)