18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ukrycie przeciwlotnicze pod blokiem z lat '50 i tajny tunel

Irydius • 2017-08-13, 12:43

Ukrycie p-lot dla cywili połączone podziemnym tunelem ze schronem dla administracji.

Halman

2017-08-13, 12:52
Ja wiem gdzie w moim mieście jest schron a ty gimnazjalisto? przykryjesz sobie głowę smartfonem?

pi...........ja

2017-08-13, 14:24
A ja wiem, że schrony nic nie pomogą, bo nasze miasto już od czasów zimnej wojny jest przeznaczone na tzw. węzeł. Czyli najpierw będzie punktem obrony a przy klęsce oberwie atomówką, żeby zginęło jak najwięcej wrogów[ruskich]. Jeśli i to nie powstrzyma inwazji, to następnym etapem jest atomowe zbombardowanie linii Wisły, co powinno stworzyć strefę nie do przejścia lądem. Tak więc widzicie, ze nasi zachodni sojusznicy są gotowi nawet użyć środków ostatecznych by nam pomóc.

lucilla

2017-08-13, 23:41
Ja mam schron w piwnicy, zgrzewkę niegazowanej cisowianki i pół paczki krakersów więc atom mi nie straszny :)

qwerty1234567890

2017-08-14, 01:47
W pewnym mieście 200 tysięcznym, budowli ochronnych jest 124, są to miejsca dla 9% ludzi miasta i tak nie wiadomo gdzie są, bo jak coś, to można sabotować, a poza tym debile z ratusza nie chcą wywoływać paniki i rozwieszą kartki wiodące dopiero w ostateczności. Chciałbym to zobaczyć, jak jakiś pionek z ratusza rozwiesza kartki w mieście. Wiem, że jeden jest pod ratuszem, a jeden w domu prywatnym, choć to bardziej miejsce ukrycia. Wiem też, że są tam jeszcze 4 typowe schrony, ale nie wiem dokładnie gdzie. Wiele obiektów, sugerując się zdjęciami 'z przed lat' znajduje się na prywatnych posesjach, w sam raz właściciel może zadźgać. Jednak to wszystko to nic.

Cytat:

Ja mam schron w piwnicy, zgrzewkę niegazowanej cisowianki i pół paczki krakersów więc atom mi nie straszny :)



Tak się zacząłem zastanawiać całkiem serio po tym co napisał @lucilla , że w tym momencie coś się dzieje, burza, wichura, śnieżyca były przykłady ostatnio: mam dwa serki topione, cebulę, kilka plasterków szynki, smalec i masło. Dodatkowo 2 paczki draży, połowę paczki kruchych ciasteczek, 4 słoiki z ogórkami, pół litra oleju, kilogram mąki, pół kilo cukru, paczkę makaronu, 4 woreczki kaszy jaglanej i pół opakowania soli, aha i mały słoik dżemu i pół opakowania ibupromu. Nie mam alternatywnego źródła światła, lekarstw, awaryjnego źródła prądu, ale mam za to cb radio, które może chodzić mi na aku z auta, a jako, że nie chce mi się pierniczyć z uprawnieniami i nie stać mnie na krótkofalarstwo to zrobię jak pewnie większość osób i będę nasłuchiwał na 19 kanale, aż padnie aku. Jedzenia mam na nie wiem ile, bo przecież sklep jest obok, jeśli nie będzie prądu wraz z terminalami to o sklepie pomyśli chyba całe pobliskie osiedle więc dupa. Śmieję się z pripersów, że są walnięci, ale jednak trochę racji mają, no poza tym gościem z Mazur, który co tydzień chyba robi ćwiczenia rodzinie i chodzi uzbrojony z sąsiadem patrolując okolicę dronem. Strach trafić na takiego, a te pukawki to chyba prawdziwe mają, bo na biednych nie wyglądają, a że przyodziani po wojskowemu to pierwsi na odstrzał. W każdym razie, w podobnej do mojej, a nawet gorszej sytuacji jest wiele innych ludzi a nawet rodzin, bo przecież spożywczy jest za rogiem, a do castoramy jest 10 minut... może faktycznie krakersy cisowianka i luźny kalafior :D

Dr0mg

2017-08-16, 04:10
e tam, na tatarach znajomy ma kanciape w bunkrze.. te schrony może i dały by szanse przeżycia jednakże przy powiedzmy 4 godzinnym ostrzale bm-21 z tego schronu nikt nie wyjdzie bo będzie przywalony 5 piętrami gruzu do tego może uszkodzić instalacje wodne i go zalać ahh i nikt nie trzyma tam żarcia więc śmierć głodowa. a ci cali preppersi niby wszystko fajnie ale co mu dadzą zapasy na rok w okupowanym kraju, przyjdzie pierwszy lepszy i go zajebie.. a jak nie to go wypatrzy dron i go ubiją okupanci za dywersję bo w końcu latają w mundurach a mundur = kulka..