18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ukry w polin

intermag • 2023-07-17, 05:02
Za nalo mieliśmy swojej patologi, trzeba bulo sprowadzić więcej sebiksów


Halman

2023-07-17, 05:45
ciągle ktoś myśli w kategoriach ukraince to patologia... no k***a nie; jak w każdej grupie znajdzie sie odsetek patusów dokładnie takich samych jak wszędzie. Kwestia tylko podziękowania temu odsetkowi ukrainców za wizytę u nas i odesłanie ich na front.

Autor

2023-07-17, 06:28
Halman nie kompromituj się.
W 1920 roku podpisany został sojusz Polsko - Ukraiński zwany sojuszem Piłsudski - Petlura. Połączono siły, aby zapobiec inwazji bolszewików i utrzymaniu niepodległości RP i URL.
Problem polega na tym, że jak rozgoniono kacapów, to w ramach podziękowań 23 lata później i wyimaginowanej przez ukrów koalicji z Niemcami wymordowano dziesiątki tysięcy bezbronnych Polaków. Dlaczego, ano dlatego, że Niemcy mięli ich w dupie, traktowali przedmiotowo, więc osamotnione ukry w obawie o ustalone wpływy Stalina i ZSRR wiedzieli, że obwód wołyński będzie należał do ZSRR. Zgromadzenie Zachodnie Ukrainy ogłosiło, że Wołyń wejdzie w granice Ukraińskiej SSR, a jak przygotowali sobie tereny pod granicę swojego ch*jowego państwa.? No właśnie bestialsko mordując ludność polską.
Teraz naszym "umiłowanym" przywódcom marzy się odnowienie tego sojuszu. A w zasadzie to on już jest. Rzecznik MSZ Jasina chyba w przypływie gorączki, powiedział nawet, że jestesmy sługą Ukrainy. Później jak się trochę zrehabilitował, to go odwołali...
Zapominają jednak k***a jego mać, że najlepszym nauczycielem jest historia. Jak nas raz zdradzili, to zdradzą nas kolejny raz. Znowu mrugną do Niemców, a ci jak wiadomo, od zawsze nasi "przyjaciele". I nie zdziwiłbym się, aby takie rozmowy były prowadzone, bo co jak co, ale szwabom nie bardzo podoba się możliwość utworzenia konkurencyjnej do UE gospodarki, której nie będą w stanie kontrolować i regulować. Mowa o Trójmorzu.
Dojdzie do sytuacji, że to bydło będzie się panoszyło jak u siebie w kraju licząc w milionach i stworzy element, który będzie mógł ulegać inspiracjom chociażby do rozruchów oraz do utworzenia solidnego wywiadu.

I Pamiętajmy, na ukrainie, a nie w Ukrainie.
To tak jakbym napisał... Byłem w Kubie.

Halman

2023-07-17, 06:43
Autor napisał/a:

Halman nie kompromituj się.



widzę że wałkujesz przeszłość, dobrze pamiętać ale coś mnie nie przekonałeś ze dziś każdy ukrainiec czyha z nożem żeby nam głowy poucinać... i pamiętaj, nie to pokolenie ale ich dzieci się spolonizują w sposób naturalny. Polokraińcy.

Pan_Cernik

2023-07-17, 06:57
No jeszcze gdyby to byli Ukraińcy...

Jeśli nie wiesz, to Ukraińcy to naród słowiański, a ci na filmie ze Słowianami nie mają nic wspólnego.
Patrząc na ich mordy, to raczej Ormianie bądź Azerowie, którzy wykorzystali zaistniałą sytuację i podając się za Ukraińców przedostali się do Polski.

Z resztą Ormian to i tak już od jakichś 30 lat jest w Polsce jak psów.
A w czym problem nagrać film i podać się za inną nację i wrzucić do neta? Żaden, kretyn wszystko łyknie...

opółnocyuciebie

2023-07-17, 07:20
Pan_Cernik napisał/a:

No jeszcze gdyby to byli Ukraińcy...


polecam od czasu do czasu ruszyć dupę za granicę

Autor

2023-07-17, 07:22
Halman napisał/a:

widzę że wałkujesz przeszłość, dobrze pamiętać ale coś mnie nie przekonałeś ze dziś każdy ukrainiec czyha z nożem żeby nam głowy poucinać... i pamiętaj, nie to pokolenie ale ich dzieci się spolonizują w sposób naturalny. Polokraińcy.



Mi nie chodzi o Saszkę czy Wańkę. Tutaj chodzi o politykę, ideologię i interesy, bo mogę się założyć, że jak zawsze zostaniemy wykołowani. Warto mieć również świadomość, że cała zachodnia Ukraina kultywuje ideologię tego gówna bandery. Poczytajcie sobie o ideologi OUN, to może coś tam się zapali w głowie. Ideologie nacjonalistyczne w swoich założeniach mają przede wszystkim homogeniczność nacji.
Zerknijcie co się stało w roku 2010 na Ukrainie jak Janukowycz anulował dekret Juszczenki.
Zacznijcie czytać i przestańcie kierować się dobrym serduszkiem, bo zachód się dziwi, że kosmaci wkładają ręce dzieciom za spódniczkę, gwałcą kobiety, palą miasta.

Pan_Cernik

2023-07-17, 07:25
fuse_beyond napisał/a:

polecam od czasu do czasu ruszyć dupę za granicę



15 lat w Wiedniu, a to za granicą jest.... Wystarczy?

Nawet każdego murzyna ci rozpoznam po mordzie z którego rejonu Afryki jest. Więc łaskawie zamknij dupę wsioku.

silwerbalk

2023-07-17, 07:25
Czekam aż się serio rozkrecą ..... :lol: będzie ubaw po pachy i KSW na mieście

kubol

2023-07-17, 07:31
Ktos powie, ze nie mozna wrzucac wszystkich do jednego worka, a ja wam powiem ze ich powinno sie spakowac do wara i wór do jeziora. Wszystkich!

0dbytBiskupa

2023-07-17, 07:53
Autor napisał/a:

Halman nie kompromituj się.
W 1920 roku podpisany został sojusz Polsko - Ukraiński zwany sojuszem Piłsudski - Petlura. Połączono siły, aby zapobiec inwazji bolszewików i utrzymaniu niepodległości RP i URL.
Problem polega na tym, że jak rozgoniono kacapów, to w ramach podziękowań 23 lata później i wyimaginowanej przez ukrów koalicji z Niemcami wymordowano dziesiątki tysięcy bezbronnych Polaków. Dlaczego, ano dlatego, że Niemcy mięli ich w dupie, traktowali przedmiotowo, więc osamotnione ukry w obawie o ustalone wpływy Stalina i ZSRR wiedzieli, że obwód wołyński będzie należał do ZSRR. Zgromadzenie Zachodnie Ukrainy ogłosiło, że Wołyń wejdzie w granice Ukraińskiej SSR, a jak przygotowali sobie tereny pod granicę swojego ch*jowego państwa.? No właśnie bestialsko mordując ludność polską.


Zapomniałeś o jednym kluczowym szczególe: Gdy sytuacja na froncie się skomplikowała Piłsudski olał sojusz z Petlurą i dogadał się z Sowietami za jego plecami. A przecież wcześniej z nim ustalił, że granica będzie na rzece Zbrucz, Polska weźmie dzisiejszą Ukrainę zachodnią, a na wschód od rzeki będzie państwo ukraińskie. Po pokoju ryskim w 1921 Polska dostała, co chciała, resztę wzięli Sowieci, a przedstawicieli Petlury nawet nie zaproszono na negocjacje. Czyli Ukraińcy mieli prawo czuć się zdradzeni.
"Ja was przepraszam, panowie. Ja was bardzo przepraszam, tak nie miało być." - tyle zostało z sojuszu.
A kolejne 20 lat gnębienia Ukraińców przez władze RP też nie pomogły we wzajemnych relacjach.

Nauczka z tego taka, że jak już wspieramy Ukrainę w wojnie przeciw Rosji to wspierać musimy do końca. Inaczej poczują się zdradzeni po raz drugi z wszystkimi tego konsekwencjami. Jak sam napisałeś, najlepszym nauczycielem jest historia, więc wiesz co będzie dalej. Niestety, obawiam się, że nie zrozumiesz bo historia też jest upolityczniona. Twoja historia to nie moja historia...

Autor napisał/a:

Mi nie chodzi o Saszkę czy Wańkę. Tutaj chodzi o politykę, ideologię i interesy, bo mogę się założyć, że jak zawsze zostaniemy wykołowani. Warto mieć również świadomość, że cała zachodnia Ukraina kultywuje ideologię tego gówna bandery. Poczytajcie sobie o ideologi OUN, to może coś tam się zapali w głowie. Ideologie nacjonalistyczne w swoich założeniach mają przede wszystkim homogeniczność nacji.
Zerknijcie co się stało w roku 2010 na Ukrainie jak Janukowycz anulował dekret Juszczenki.
Zacznijcie czytać i przestańcie kierować się dobrym serduszkiem, bo zachód się dziwi, że kosmaci wkładają ręce dzieciom za spódniczkę, gwałcą kobiety, palą miasta.


Bandera w czasie masakr na Wołyniu siedział w niemieckim obozie koncentracyjnym, więc robienie z niego głównego sprawcy mordów jest bardzo naciągane. A aktywnych Upowców było kilkanaście tysięcy z kilku milionów Ukraińców zamieszkujących przedwojenne Kresy. Powiedzmy, taka mniejszościowa patologia, jak na tym filmie.
Co do nacjonalizmu, to skomplikowana sprawa. Irlandzcy republikanie, czyli Sinn Fein to partia lewicowa ale mówią o sobie "nacjonaliści" bo walczą o jedną Irlandię, czyli interes irlandzkiego narodu, a bez 19-sto wiecznych nacjonalizmów nie byłoby dziś większości krajów wschodniej Europy. Więc czym innym jest nacjonalizm w kraju, który walczy o niepodległość, bądź o jej zachowanie, a czym innym w krajach takich jak Niemcy czy Polska, gdzie zagrożenia z zewnątrz nie ma.
A co do dobrego serduszka, dla mnie sprawa jest jasna: Nie ma na świecie kraju, od którego wycierpieliśmy więcej niż od Rosji. Dlatego musimy wspierać każdego, komu Rosja zagraża, we własnym interesie bez oglądania się na jakieś historyczne zaszłości. Im Rosja słabsza, tym Polska bezpieczniejsza, a Ukraina nam nie zagrozi, przez kolejne dekady będzie uzależniona od naszego wsparcia i pomocy Zachodu.

pochminick

2023-07-17, 08:08
0dbytBiskupa napisał/a:

Jak sam napisałeś, najlepszym nauczycielem jest historia, więc wiesz co będzie dalej. Niestety, obawiam się, że nie zrozumiesz bo historia też jest upolityczniona. Twoja historia to nie moja historia...



Ponoc jedyne, czego uczy historia , to to, że... niczego ona nie uczy.
I jak mawiał mój wykładowca historii Polski XX w - historia to sprzedajna dz**ka, pierwsza biegnie do obozu zwycięzców. Nie ma chyba drugiej nauki tak podlegającej zafałszowaniom.

Ale zgadzam się z większościa twoich tez.

Zresztą - sadistic - cóż to za miejsce na dyskusje o imigrantach w naszym kraju...


TytanowyRosomak

2023-07-17, 08:10
Niech się z tymi ruskimi napie**aląją aż do wyzerowania populacji jednych i drugich.

0dbytBiskupa

2023-07-17, 08:30
pochminick napisał/a:

Zresztą - sadistic - cóż to za miejsce na dyskusje o imigrantach w naszym kraju...


Właściwe miejsce, bo ruska propaganda na niszowych portalach rozchodzi się najlepiej. Warto rzucić czasem jakieś kontrargumenty, niech ludzie myślą.

A tak na marginesie: kiedyś, czyli wiele lat temu, można tu było spotkać całkiem inteligentnych ludzi i podyskutować na całkiem niezłym poziomie na dowolny temat. Dzisiaj portal opanowały dzieci i życiowi nieudacznicy o ograniczonych horyzontach myślowych. Inteligentnych ze świecą trzeba szukać.

Emilian89

2023-07-17, 08:31
U nas remondis sanitec ma promocję na śmieci zmoeszane.