18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ukraińscy kibice uczczą morderców podczas meczu z Polską!

jankol • 2013-10-10, 19:37
Chciałem zaoszczędzić czasu i skopiowałem tekst stąd, jako iż jest to wp, różnie to może być, ale polecam się zaznajomić z tematem. Wklejam:

Cytat:




Podczas piątkowego meczu z Polską ukraińscy kibice planują, w ramach protestu wobec działań FIFA, "patriotyczną" demonstrację - informuje dziennik "Siegodnia". Fani zamierzają przynieść na to spotkanie dużo czerwono-czarnych flag, które symbolizują zbrodniczą UPA, odpowiedzialną za rzezie Polaków podczas II wojny światowej.


Początkowo mecz w Charkowie miał odbyć się przy pustych trybunach. Taką karę oraz grzywnę w wysokości 45 tys. franków szwajcarskich i zakaz rozgrywania spotkań el. MŚ 2018 we Lwowie FIFA nałożyła za zachowanie ukraińskich kibiców podczas wrześniowego meczu z San Marino. Fani mieli rozwiesić flagi o rasistowskiej treści a także naśladować odgłosy małp, kiedy przy piłce był reprezentant gospodarzy Edmar.

Ostatecznie światowa federacja zmieniła zdanie i kibice będą mogli obejrzeć mecz z Polakami. Działania FIFA wywołały jednak wściekłość wśród ukraińskich fanów, którzy planują w piątkowy wieczór urządzić demonstrację swoiście pojmowanego "patriotyzmu".

Jak informuje dziennik "Siegodnia", dominującymi barwami podczas pojedynku z Polakami mogą być nie niebiesko-żółte Ukrainy, ale czerwono-czarne. Takie kolory nosiły sztandary UPA - organizacji odpowiedzialnej za ludobójstwo Polaków na Kresach Wschodnich podczas II wojny światowej. Tymczasem dla niektórych Ukraińców, takie postaci jak Stepan Bandera czy Roman Szuchewycz czczone są jako narodowi bohaterzy...

- Wierzymy w nasze patriotyczne symbole i zamierzamy pokazać FIFA, że ukraińscy kibice nie porzucą swoich idei - powiedział gazecie jeden z przywódców fanów z Charkowa.

Podobnie do fanów zareagowali również działacze Karpat Lwów, którzy na oficjalnej stronie klubu ogłosili, że od przyszłego sezonu jego oficjalnymi barwami w miejsce dotychczasowych zielono-białych staną się czerwono-czarne.



Ode mnie parę słów... Te symbole powinny być w jednym worze ze swastyką, sierpem i młotem! A taki gest jest chamskim policzkiem dla NAS POLAKÓW! Pluję na ich czarno-czerwone ścierwo.

Cześć poległym na Wołyniu, pokój ich duszom!

McMenel

2013-10-11, 10:25
ProVVe napisał/a:

Lwów i Wilno są nasze... Oni nadal siedzieliby w lepiankach i nikt by o nich nie słyszał gdyby nie Rzeczpospolita... Wymordowali nam 150tyś-200tyś ludzi my w odwecie 20tyś... Sądzę, że nadal jestesmy im dłużni 180tyś trupów... Nie wspomnę prześladowaniach, które trwają do dzisiaj...


Gdyby nie Jagiellonowie dziś mówiłbyś po Niemiecku. Weź się ogarnij.

mo...........et

2013-10-11, 10:31
kibole, obojętnie z której strony barykady by nie siedzieli to zazwyczaj chamskie, prostackie bydło, nie dziwi mnie to wcale. Nasi "kibice" zresztą już nieraz pokazywali swój poziom "kibicowania". Szkoda że po raz kolejny, ze święta sportu, grupa idiotów znów zrobi sobie festiwal nienawiści.

CrazyD

2013-10-11, 10:32
Jeśli przyniosą te flagi i będą coś takiego pokazywać, mam nadzieję, że nasi kibole/narodowcy ich pod stadionem rozpie**olą w drobny mak.
Równie dobrze Ruscy na mecz z nami mogliby wziąć portrety Stalina z napisem "Nie przepraszamy za Katyń".
Ten sam k***a poziom.

bono516

2013-10-11, 10:32
wyj***ne z Telewizje Virusa Nasiennego niech się chołota dławi ch*jem :D a ich flagi posłużą Polsce jako ręczniki do wycierania kału spod buta

mis_kudlacz

2013-10-11, 10:42
pie**olcie się pseudo-patrioci którzy najchętniej by podpalili świat w imię swych idiotycznych ejakulatów. Każda klęska narodu Polskiego była spowodowana taką idiotyczną gorąco krwistością Polaków, którzy siebie uważają wiecznie za ofiary, a innych za katów.

Steven

2013-10-11, 10:46
Mój dziadek po lasach zabijał tych ku*asów, brudasów z upa.

McMenel

2013-10-11, 10:49
Widać sami historycy na sadisticu. k***a skoro Polska obojga narodów była taka cudowna to jak to możliwe iż kresy wschodnie poza kilkoma nielicznymi miastami to taka nędza iż szkoda gadać?? Zobaczmy sobie dzisiejszą Polskę. Rozwinięty zachód który często i gęsto był pod rządami bądź Austrii bądź Niemiec i wschód pod dłuuugim panowaniem Polskich rządów. I co i mamy w miarę rozwinięty zachód i nędze Polski B. Ciekawe dlaczego ?? Ano bo Polacy nigdy nie potrafili rządzić i prosperować w czasach pokoju. Polacy są dobrzy jedynie w bitce. I mówię to jako potomek człowieka który musiał sp***alać z kresów bo wyrżnęli mu część rodziny narodowcy z UPA.

pinkYnieMozg

2013-10-11, 10:49
jedyna sensowna odpowiedzia na te flagi to wj***nie im dwucyfrowej ilosci bramek.

LucaBrasi

2013-10-11, 10:55
Bydło takie same jak nasze, tylko w innych barwach.

r5k5

2013-10-11, 10:58
..........tak to jest jak się kibice polityką i historią zaczynają interesować a nie sportem .... i to z obu stron. A swoją drogą czy jest choć jedna, inna dyscyplina sportu z której kibicami było tyle problemów (?) .. .wy sobie chyba rekompensujecie nudę na boisku szukając innych zajęć poza patrzeniem na nie

GrenAcid

2013-10-11, 11:23
Ukraina nie istniala jako panstwo do `45r.

satan696

2013-10-11, 11:41
@McMenel Zgadza się Polacy to jedynie naród to napie**alania się. Jak są czasy pokoju to ludzie szukają wojny, polecam kiboli wysłać do wojska albo zrobić im ochotnicze wojsko.

Ciekawe że w Polsce nigdy nie spotkałem się z tym żeby byli źli narodowcy. Za to powszechni bohaterowie narodowi są uważani za zdrajców(Piłsudski) czy alkoholików(Kościuszko) ew o bratanie się z komunistami(Wałęsa)... I zazwyczaj to zdanie tylko polaków. Jak na mnie to narodowi-bolszewicy(określenie pana holochera) z polski ładnie manipulują historia co komuniści. Polska to kraj gdzie lewaki(onr) krzyczą o biciu lewaków.

POW667

2013-10-11, 11:52
szer.Polucjan napisał/a:

Zabili naszych bo nasza nieporadna i rozj***na armia nie potrafiła bronić ludzi :D



To poczytaj sobie o akcji "Wisła" - potępiana z powodu przesiedleń ludności cywilnej, a jednak będącej jednym z bardziej skutecznych sposobów na zniszczenie zaplecza partyzantki UPA.


Tak poza tym to właśnie dlatego sportu nie powinno się mieszać z polityką/polityką historyczną, bo zazwyczaj to ostrze obusieczne

qwachu

2013-10-11, 12:19
Coś czuję, że jak rozwieszą te flagi, to nie tylko w Krakowie z kosami będą po osiedlach latać...