18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Układ słoneczny

clean_east_wood • 2013-12-28, 14:45
Model układu słonecznego z uwzględnioną wędrówką po wszechświecie. Lecimy na złamanie karku ,tylko czekać aż przyjebiemy :roll:

KoniecZartow

2013-12-28, 16:11
Cytat:

Coś takiego proponuje Nassim Haramein, naukowiec samouk ze Szwajcarii. Bardzo obrazowo tłumaczy on jak naprawdę wygląda ruch Układu Słonecznego. Rzeczywiście przemieszczanie się naszego układu planetarnego przez przestrzeń kosmiczną pozostawia po sobie ślad w kształcie spirali.



To było logiczne, wszystkie obserwowane galaktyki układają się w spiralę.



Doskonale to tutaj widać, mało tego, w niektórych przypadkach można zobaczyć też to, że planety nie leżą ''płasko'' w danym układzie, lecz gonią gwiazdę.

lobominator

2013-12-28, 16:15
Ale Wy tępi jesteście, jakie teorie spiskowe?
Planety Układu Słonecznego nie poruszają się w przestrzeni 2D, tylko w 3D, również i sam Układ cały czas podróżuje, więc chyba logiczne, że ruch dla takiego obserwatora jak w tym gifie będzie się odbywać właśnie w taki sposób i będzie w przestrzeni 3D tworzyć coś na wzór spirali. A trzeba jeszcze dodać, że i sama galaktyka porusza się w przestrzeni. Trochę wyobraźni przestrzennej nie boli.

Xelius

2013-12-28, 16:16
Attero132
No tak by Ty jesteś mądrzejszy od wszystkich naukowców, przeczytałeś wszystkie książki popularno naukowe. Po przeczytaniu Twojego komentarza nie wiem czy mam się smiac czy płakac

Darthkac

2013-12-28, 16:17
Od siebie dodam, że na dwóch półkulach na Ziemii (północna i południowa) woda w sraczu wiruje w innych kierunkach.

Marbax

2013-12-28, 16:23
Ładnie wygląda i prawie by się zgadzało. Kąt nachylenia płaszczyzny obrotu planet wokół słońca, w stosunku do płaszczyzny obrotu słońca wokół centrum galaktyki, wynosi 60 stopni, a nie 90. Ale to taki szczególik.
Poziomem większości komentarzy jestem zdruzgotany, bo że tu mądrych inaczej masa to wiedziałem, ale żeby aż tylu, aż takich to nie.
Co do samej animacji.
Co w tym odkrywczego?
Co niby miało by z tego wynikać?

Attero132

2013-12-28, 16:27
Xelius napisał/a:

Attero132
No tak by Ty jesteś mądrzejszy od wszystkich naukowców, przeczytałeś wszystkie książki popularno naukowe. Po przeczytaniu Twojego komentarza nie wiem czy mam się smiac czy płakac



yyy to ten twój master scifun to naukowiec? i pewnie jego brat też
to był twój pierwszy komentarz mam nadzieję że ostatni

smakoszx

2013-12-28, 16:30
nie lubię i nie oglądm tych pedalów/ a Wy dalej nabijajcie im kase żtdom j***nym

Machol

2013-12-28, 16:37
Ruch ma jeden, kluczowy warunek: PUNKT ODNIESIENIA. Ten facet ameryki nie odkrył, dla teoretycznego obserwatora z zewnątrz układu słonecznego tak to będzie wyglądać. Błędem jest jedynie wnioskowanie, że to działanie jednej siły. Zaznaczone linie to wynikowa wielu niezależnych od siebie sił.

Kemys

2013-12-28, 16:45
Oczywiście że nasz układ słoneczny nie jest statyczny i nie wygląda też jak 2 wymiarowa plansza ale to można wyczytać w każdej książce i nie jest to nic nowego. Natomiast co do tego pana o którego modelu układu słonecznego cała dyskusja proponowalbym zapoznać sie z całą jego teorią zanim ktokolwiek go poprze, są tam minedzy innymi takie perełki jak teza że planety krąża wokół słońca ale nie jest to wywołane grawitacją :D a wszystkim dookoła steruje TAJEMNICZA ENERGIA, (litości). Zgadzam sie z kolegą Aterro132 że nie nie należy wierzyć we wszystko co sie usyszy ale drogi kolego to działa w obie strony i jak dla mnie to co znajduje sie w filmiku Sci-fana nie odbiega w rzadnej mierze od przawdy i jest poprostu krytyką przykrej proby zabłyśniecia marnego naukowca.

TheByQ

2013-12-28, 17:14
@Attero132 A na ch*j jego brata tutaj wciskasz?

hu...........nn

2013-12-28, 17:30
Fuck, chciałem dać piwo sci-funowi a kliknąłem w piwo przy temacie, przydałaby się opcja do cofania piwa.

thez

2013-12-28, 17:38
Scifun też trochę za bardzo poleciał, bo jak na moją wyobraźnie to planety poruszają się właśnie po spirali, bo słońce nie stoi.

Ale reszta ok.

go...........ek

2013-12-28, 17:40
moskalowy napisał/a:



tak ale filmy autorów tych bredni mają po kilka milionów wyświetleń i autorzy owych filmów dostają kasę za oglądalność. Dzieje się tak dla tego, że ludzie wszystkie podstawy ze szkoły znają ale chcą czegoś niesamowitego wiec lubią takie filmy.

dodam jeszcze, że pozytywnie oceniają i wierzą w te filmiki tylko amerykanie:D

bisfhcrew

2013-12-28, 17:45
Ziemia nie może krążyć wokół słońca bo słońce jest tylko projekcją na szkle nieba wklęsłej ziemi. :D