18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

UK już 1 stycznia 2014 r. ograniczy prawa imigrantów

Catacombe • 2013-12-23, 19:03
Od 1 stycznia 2014 r. nowo przybyli imigranci z Unii Europejskiej będą musieli odczekać trzy miesiące zanim będzie im wolno ubiegać się o zasiłek dla bezrobotnych w Wielkiej Brytanii - poinformowało w środę biuro brytyjskiego premiera Davida Camerona.

Obecnie imigranci mogą starać się o zasiłek już kilka tygodni po przyjeździe do Wielkiej Brytanii.

Zmiany mające na celu zacieśnienie polityki migracyjnej wobec nowo przybyłych imigrantów z UE szef brytyjskiego rządu przedstawił pod koniec listopada. Wówczas nie poinformował jednak, od kiedy miałyby one obowiązywać. Według cytowanego przez agencję Reutera wysokiego rangą przedstawiciela brytyjskiego rządu, Cameron pierwotnie chciał wprowadzić te restrykcje w połowie przyszłego roku, ale postanowił przyspieszyć cały proces.



Coś sie w końcu dzieje

źródło: wp

byku740il

2013-12-25, 15:27
Co za jeb*ne swinie ,doczepiaja sie do polakow ktorzy pracuja i nie ingeruja w zycie anglikow. Ciapate mendy wymagaja np;meczetow .Jabym nie my polacy to niemialby tam kto pracowac w tych zasranych fabrykach za najnizsza krajowa.. Fakt ze wiekszosc jest na bakier z jezykiem ale przynajmniej zadnej pracy sie nie boja(oczywiscie sa wyjatki ale o nich szkoda wspominac)

xarkons

2013-12-25, 15:28
Niektorzy Polacy tez kombinuja i zdzieraja z systemu. Kazdy kombinuje jak moze a cierpia na tym ci ktorzy placa podatki i zapie**alaja w pocie czola.

septiq

2013-12-25, 16:09
Uwaga, uwaga - koles dostal ponad 80 piw a gada jak debil. Kazda Polska rodzina, ktora przyjechala tutaj do 2008 roku ciagnie benefity !!!!!!! KAZDA !!! Macie znajomych , kuzynow to zapytajcie co biora, na dom , oczywiscie NA DZIECI !! Caly czas ciagna od lat te benefity, zule , nie zule , non stop...

A ciezko pracuja kolego to zwykli ludzie, ktorzy chca sie dorobic lub tacy co przyjechali tylko odlozyc. Reszta pracuje "swoje" i nie robi overtime, czy nie rozwija sie bo przeciez "MAM RODZINE musze miec czas dla niej ", oczywiscie nie popracuje na tyle zeby im starczylo na zycie tylko ciagnie benefity i siedzi w domu :-) Bo dlaczego by nie ?

Tak ,ze Polacy to nie jest "ucisniona masa pracownicza" - bo to TYLKO mlodzi, ktorzy chca sie dorobic albo przyjechali odlozyc, Polska rodzina to takie same nieroby jak Pakole czy patologia Angielska.

Seboolek

2013-12-26, 00:41
rollins napisał/a:

gówno się dzieje. jeśli ten przepis ma dotyczyć tylko imigrantów z unii(którzy w 90 % przyjeżdżając podejmują pracę) to i tak nie ustrzeże ich systemu socjalnego przed obciążeniem jakim sa nieroby z pakistanu oraz innych eks-kolonii brytyjskich którzy otrzymują bezproblemowo brytyjski paszport a kiedy dotrą do Anglii pierwsze kroki kierują do pomocy społecznej. tak więc Cameron nie wyeliminował problemu a jedynie zrobił takie wrażenie kosztem m in naszych rodaków. bo to ich wskazano jako źródło problemu,podczas,gdy ci ludzie naprawdę ciężko pracują.



Spójrz na to jednak z nieco innej strony. Rozumiem że niektórzy przyjezdzają do UK i już po chwili wołają o pomoc finansową, co prawda ja tak nie zrobiłem i dopiero po jakimś roku uznałem że warto spróbować. Nie o tym jednak miałem pisać. Plusy tego przepisu są takie, że Brytyjczycy zobaczą(mam nadzieję) ciągły wzrost proszacych o pomoce. A skoro wyeliminowali z tego grona Europejczyków, to oznacza że kozojeby są największym problemem. Może dzięki temu przejrzą na oczy.


Korzystając z okazji, zejdę z tematu. Jeśli któryś z was udziela się na fb w grupie "nie dla islamizacji" to uważajcie bo jakieś sk***ysyny zgłaszają posty. Już kilka razy za moje komentarze dostawałem ostrzeżenia i blokady od FB na kilkanaście godzin.
Wolnosc słowa zaczyna być coraz bardziej ograniczana pod pretekstem tolerancji.