18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Uciekał na przejściu przed rozpędzonym autem

fantastico • 2018-11-27, 16:05

Cytat:

Do wypadku doszło w niedzielę około godziny 16:30 w Olecku na Placu Wolności. Kierujący samochodem osobowym marki Ford nie ustąpił pierwszeństwa 25-latkowi znajdującemu się na przejściu dla pieszych. Doszło do potrącenia mężczyzny.

W wyniku uderzenia mężczyzna doznał urazu głowy i został przetransportowany do szpitala w Ełku. Podczas wykonywanych czynności policjanci zatrzymali 36-latkowi prawo jazdy. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący fordem był trzeźwy.


Źródło: lublin112.pl

saves

2018-11-27, 17:15
Zawiodłeś mnie. Zawsze był Guangdong.

ziomandrzej

2018-11-27, 18:32
Najlepsza policja w kraju, nawet nie zdążył telefonu wyjąć i już byli na miejscu.

WooQash

2018-11-28, 01:16
Co kieruje człowiekiem wchodzącym na pasy, po zmierzchu, przy ruchu JEDNEGO pojazdu na km^3? Tak ciężko poczekać? Po co się pchać przed ten samochód i powodować, że musiał hamować. Nie bronię kierowcy samochodu, bo wina bezsprzeczna, ale ja na prawdę wolałbym tam poczekać aż delikwent przejedzie, a nie ładować się praktycznie prosto pod koła.

Cz...........as

2018-11-28, 07:28
No k***a, mało brakowało i by nie trafił.

Wiewór

2018-11-28, 07:35
Proszę kurła. Policjanci dostali podwyżki i jak teraz pracują! 10 sekund i są na miejscu. Szybciej niż jankescy szeryfowie!
A przez 8 ostatnich lat to jaki ch*j był! #dobrazmiana

nowynick

2018-11-28, 08:36
tak się k***a kończy "mam pierwszeństwo"

Wiewór

2018-11-28, 08:39
@up nie no proszę Cię. Gościu był na środku przejścia. Kierowca to bandyta i powinien iść do kryminału.

gerbrfyls

2018-11-28, 17:05
Niestety, ale pokutuje w naszym kraju ogromna ignorancja pieszych w sprawie znajomości przepisów. Gdzieś coś ktoś powiedział, że pieszy na przejściu ma pierwszeństwo i tylko to sobie powtarzają, i owszem mają rację bo tak stanowi ust.1 Art. 13 Kodeksu ruchu drogowego, ale nawet w tym ustępie jest napisane, że ma zachować szczególną ostrożność. Szkoda tylko, że nie chce im się przeczytać dalej tego kodeksu gdzie jest napisane w Art. 14
Zabrania się:
wchodzenia na jezdnię:
-bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych,
Na filmie jak dla mnie ewidentna wina pieszego. Fakt, że nagranie jest dość niewyraźne, ale ja widzę, że pieszy wchodzi na przejście ok. 25-30 m przed pojazdem (na podstawie snopu świateł samochodu) Droga zatrzymania przy 50 km/h to ok 25-30m
Doliczając do tego panujące warunki ta droga może się wydłużyć. W mojej ocenie pieszy nie dał zbyt dużych szans kierującemu.
A poza kwestią prawną, to ch*j na jape cwe*om, co k***a chcą się siłować z rozpędzoną toną stali. To na prawdę trzeba nie mieć jakiegoś intynktu samozachowawczego.

Xs...........33

2018-11-28, 20:10
@up kierowca miał czas zareagować, nie jechał szybko, mimo wszystko nie zatrzymał się i potrącił pieszego, wina 100% kierowcy.

nano50

2018-11-28, 20:24
Noc, czarna kurtka i jeb - wchodzenie prosto pod pędzący pojazd. Bez sensu.

Ghoscik8

2018-11-28, 20:32
nano50 napisał/a:

Noc, czarna kurtka i jeb - wchodzenie prosto pod pędzący pojazd. Bez sensu.

Dla mnie jako widza ma to jak najbardziej sens :metalhead:

Kveldulf

2018-11-28, 20:53
Sam się nieraz przekonałem na drodze, że odblask ratuje życie. Kosztuje max kilka złotych, można nabyć w kioskach, na stacjach paliw. Prawie nikt nie nosi po zmroku. Ubrany na czarno pieszy, w nocy i przy złych warunkach pogodowych jest ledwo widoczny. Nawet przy niskich prędkościach zauważa się go w ostatnim momencie. Odblask za to jest widoczny z ok. 150 metrów!

"Prawo o ruchu drogowym stanowi, że osoba poruszająca się po drodze, po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym, jest zobowiązana używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu."
źródło~http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/149998,Nosmy-odblaski-Zapewnia-nam-widocznosc-i-bezpieczenstwo.html

RoBoTRoN

2018-11-28, 21:37
Oj Fantasmagorico, a gdzie Twoje białe wiersze...?