18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Uchodźcy w Calais

Gimelord • 2017-06-28, 18:23
W Calais to już chyba normalka, szkoda mi tylko tych ludzi którzy muszą mieszkać niedaleko tego bydła.

Rangraf

2017-06-29, 03:14
Carmageddon VR

Yahiko978

2017-06-29, 07:51
W wydanym w trybie pilnym orzeczeniu sąd w Lille (Francja) nakazał władzom podjęcie natychmiastowych kroków w celu zapewnienia migrantom koczującym w Calais dostępu do wody pitnej, sanitariatów i pryszniców. Szacuje się, że na ulicach Calais przebywa obecnie od 400 do 600 migrantów, którzy liczą, że przedostaną się do Wielkiej Brytanii przez kanał La Manche.

Werdykt sądu administracyjnego, wydany na wniosek pozarządowych organizacji pomocowych, nie nakazuje otwarcia w Calais punktu przyjmowania migrantów. Niemiej stanowi on, że władze muszą w ciągu 10 dni podjąć kroki zapobiegające


W piątek szef MSW Gerard Collomb złożył wizytę w Calais i wykluczył założenie tam ośrodka dla migrantów. Była to jego odpowiedź na obawy, że w Calais powstanie znowu dzikie obozowisko na kształt "dżungli", która została zlikwidowana w ub. roku. Ok 7 tys. migrantów przewieziono wówczas do różnych ośrodków we Francji.

Od końca maja, podobnie jak miało to miejsce za czasów istnienia "dżungli", zdarza się, że migranci blokują drogi, by spowolnić jadące w kierunku Wielkiej Brytanii pojazdy, i usiłują później wejść do zatrzymujących się samochodów. W wypadku spowodowanym przez taką blokadę zginął w ub. tygodniu polski kierowca.

Szacuje się, że na ulicach Calais przebywa obecnie od 400 do 600 migrantów, którzy liczą, że przedostaną się do Wielkiej Brytanii przez kanał La Manche. Pochodzą głównie z Erytrei i Sudanu.

DarthMoon

2017-06-29, 08:34
We Francji jest to zamiatane pod dywan, żeby nie było buntów. Jeżeli coś takiego będzie w Polsce, to wydam prwyatną grubą kasę na kampanię przeciwko takiemu bydłu. Stworzę duży portal + reklama w regionalnych TV + gazety. Zrobiłbym tak, że każde nowonarodzone dziecko wiedziało co się dzieje i widziało takie filmiki jak napadają i robią syf.
Dziwi mnie brak francuskich obywateli(białych oczywiście)

Gentelcham

2017-06-29, 16:01
Jest tak. Banda j***nych brudasów podbiega do samochodu. Napie**ala w niego kijami. Ludzie czują się w niebezpieczeństwie. Jadą. Przejeżdżają j***nego brudasa. Zostają znalezieni i postawieni przed sądem za morderstwo i próbę morderstwa.
12 letni ciapak, który tylko wygląda jak 30 letni chłop nie może być sądzony za nic. ;)

Kooondor2000

2017-06-29, 21:40
Zawsze mnie blokady nawet w Polsce wkurzały, ze czasem aż ma się chęć nacisnąć gaz, ale wiadomo nigdy bym tego nie zrobił. Ale tam się temu gościowi dziwię. Nawet nie musiał taranować, tylko przyspieszyć i sami by odpadli, najwyżej by komuś po nodze przejechać. Kurde jakby mnie tak w nocy 30 małp napadło, nie zastanawiałbym sie ani sekundy, nawet lewacki sąd wybroni.