18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

McMenel

2013-07-22, 12:53
Za Fakty i Mity zawsze Piwo.

Hrodgar

2013-07-22, 12:56
Katolicy- stosy, czyli głównie okres późnego średniowiecza i renesansu.
Islam- bomby różnego rodzaju, czas teraźniejszy.
Żydzi- wszystkie środki, zawsze kiedy czują się silni.
Grekokatolicy- eksterminacja nie ukrainców, okres II WŚ.
Prawosławie- wojna bałkańska, czyli każdy zabijał każdego.

Podsumowując, inne religie są kilka wieków za katolikami, bo Ci dzisiaj nikogo za religię nie zabijają.

Smutas

2013-07-22, 14:46
Kolejny ignorant, który uczy się historii z głupawych komiksów.

charaton

2013-07-22, 14:48
up. Wydaje mi się że koledze chodziło o to, że katolicy nikogo nie zabijają za religie, a nie że nikt nikogo za religie nie zabija. Co do linku to zwierzęta... A ogólnie rzecz biorąc to każda religia ma swoje ciemne karty ale niewiele z nich, niestety, potrafi przyjąć to na przysłowiową "klatę".

Midox94

2013-07-22, 14:48
@kickyourheadoff Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem to, co napisał Hrodgar.

croyna

2013-07-22, 14:49
to jest tak głupie, że ciężko to jakoś rozsądnie skomentować. co ma wspólnego
1. Bóg,
2. dana religia, jej dogmaty i doktryna oraz
3. ludzie, którzy ją źle rozumieją lub wykorzystują do polityki, zemsty i tak dalej?
idiota i ignorant jest autorem tego komiksu "i tyle w temacie".

virdem

2013-07-22, 14:52
Przeciez to nie katole ich zabili lol
Krucjaty i palenia na stosie nie maja NIC wspolnego z religia chrzescijanska, moze ktos robil to pod szyldem religii wmawiajac sobie i innym ludziom ze to sluszne ale to łamanie podstawowych zasad i 5 przykazania "Nie zabijaj" jesli ktos ma problem z interpretacja tak prostego przekazu jak "nie zabijaj", "nie krzywdz innych", "badz dobrym czlowiekiem" to jest imbecylem i jakakolwiek religie by nie wyznawal, bedzie wypaczona w jego wykonaniu.

Midox94

2013-07-22, 14:56
@croyna Numer 3 podpiera się w działaniach numerem 2, numer 2 określa cechy numeru 1. Fanatycy to wyjątki, choć trzeba przyznać że są wyznawcami "konkretnej" religii.

JohnnyRocketfingers

2013-07-22, 14:57
"Strzeżcie się uczonych w Piśmie, którzy z upodobaniem chodzą w powłóczystych szatach, lubią pozdrowienia na rynku, pierwsze krzesła w świątyniach i zaszczytne miejsca na ucztach. Objadają oni domy wdów i dla pozoru długo się modlą. Ci tym surowszy dostaną wyrok"- Łk 20

wajnona

2013-07-22, 15:05
To, że ludzie są idiotami i swoje krwawe wybryki tłumaczyli religią i "w imię Boga" to jeszcze nie znaczy, że Bóg tak kazał (no chyba że Allah rzecz jasna, ale wszyscy się zgadzamy że Islam to nie jest nawet religia, a chory ustrój polityczny). Ja jestem wierząca i jakoś nie latam za innymi z maczetą i nie nabijam nikogo na pal. To raz, dwa, nie ma to jak porównywać średniowieczne palenia na stosie z II WŚ i teraźniejszą ciemnotą muzułmanów... Nie mam nic do ateistów, ale nie zwalajcie zła całego świata na religię, bo sama religia nie jest winna, winni są zawsze ludzie. A złym człowiekiem może być zarówno ateista jak i teista, nie ma co się oszukiwać.

KebabRemover

2013-07-22, 15:12
Na wstępie napiszę, że jestem ateistą, nie wierzę w boga, nie chodzę do kościoła itp., ale k***a sposób po katolicku sięga średniowiecza! Po grekokatolicku z przed 70 lat i nie chodziło wtedy o religię a o wyj***nie Polaków z Ukrainy. Podczas gdy reszta jest z czasów współczesnych.
Ja pie**olę jak już jechać po katolach to z sensem.
Równie dobrze można napisać "ale talibowie są silni, mają AK47 i rpg-7, w końcu islam, nie tak jak chrześcijaństwo, 1000 lat temu walczyli na miecze i łuki, zacofańcy"

Zarammoth

2013-07-22, 15:15
Jak to nie w zgodzie z Biblią? Wiesz, że w Biblii napisane jest "nie pozwolisz żyć czarownicy"? No i jak ma się to do "Nie zabijaj"? Albo "zabić wszystkich, bóg rozpozna swoich".

Atreyu

2013-07-22, 15:24
Katolicy owszem, dziś nie zabijają - ale buchają wrogością nie mniejszą niż wielu radykałów islamskich. Katolicyzm to religia pokoju i miłości, tyle że większość katolików wyznaje co innego gdy spotka żyda lub geja.