topic

Ubój i traktowanie zwierząt

radzioziom93 • 2019-05-12, 10:51
Film przysłała mi znajoma promująca hasło "go vegan for animals". Niektóre sceny dosyć drastyczne, nagrywane z dronów i ukrytych kamer. Sam bardzo lubię mięso ale polecam obejrzeć.

Po tagach nie znalazłem.

doopa

2019-05-12, 15:59
studiujesz prawo?

banerr

2019-05-12, 17:06
Popijasz sojowe late?

Sinecod

2019-05-12, 17:08
Tak naprawdę w tym wszystkim nie ma idealnego wyjścia. Zaprzestanie jedzenia mięsa i produktów odzwierzęcych spowoduje że niektóre składniki odżywcze trzeba będzie uzupełniać suplementami albo innymi środkami, niekoniecznie pochodzenia naturalnego. Jak znam życie to zaraz znajdzie się vege bojownik który będzie mi udowadniał że można w 100% jeść trawę i efekty będą takie same jak przy "normalnej" diecie, tj. z uwzględnieniem mięsa. Tylko pytanie co stanowi większość diety wegan? Produkty oparte na soi. I tu należy zauważyć że największymi producentami tej rośliny są USA, kraje Ameryki Południowej i Ukraina, czyli kraje gdzie nie ma ograniczeń w stosowaniu GMO lub stosunek prawny jest wątpliwy (tutaj mam na myśli wschodnią hołotę). Czy to jest z kolei dla nas takie zdrowe, skoro 80% materiału siewnego soi na rynku to produkt takiej firmy jak Monsanto, która była nie raz krytykowana za brak etycznych barier jeśli chodzi o GMO?

Druga sprawa to to że na filmiku są pokazane patologie i wyolbrzymienia niektórych procesów. Ubój bydła czy trzody jest zawsze problematyczny- jeśli masz przed sobą 400 kg żywej masy, tak jak w przypadku byka do uboju, to nie obchodzisz się z nim jak ze szkłem tylko robisz wszystko szybko i sprawnie żeby zwierzę jak najmniej cierpiało, miało jak najmniej stresu, a najważniejsze- żeby w razie wu nie wyrwało się i nie zrobiło krzywdy pracownikom ubojni. Adekwatnie jest ze świniami, które s wbrew pozorom bardzo niebezpieczne jeśli ktoś jest nieuważny. Okej, obdzieranie lisów żywcem tak jak na filmiku, że tak robią w Chinach jest wysoce nieetyczne, ale nie oznacza że tak się robi wszędzie. Owszem, futerkowe się najpierw gazuje dwutlenkiem węgla jak na filmiku, ale tutaj są pokazani jacyś rednecy używający prowizorycznej beczki z oczepioną rurką a nie porządnego sprzętu. Ostatnio wokół tej branży jest sporo szumu, zwłaszcza w Polsce, ponieważ my z tego mamy ogromne zyski a jak u nas zakażą to wszystko przejmie wschód- ukraińska hołota tylko ręce zaciera.

Ale wracając do meritum- wszystko rozbija się o etykę. Pokazane były fermy przemysłowe gdzie liczy się tylko zysk i produkcja, nie dobrostan utrzymywanych zwierząt. Takie patologie były, są i będą, niezależnie od czasu i miejsca. Tylko nie traktujmy tego jako pewnik, zwłaszcza jeśli autorami takich dokumentów są weganie.

Eges

2019-05-12, 17:36
dobra k***a gówno mnie to obchodzi

zomos

2019-05-12, 19:58
Kolejna propaganda. Globalne koncerny NIE SA w stanie kontrolować produkcji mięsa ale już wspomniane monsanto jest w stanie kontrolować i patentować rośliny bo to nie jest "nieetyczne". Dwa produkcja mięsa jest droższa więc są ataki nawet ze strony ekoterrorystów. Tu chodzi o propagandowy biznes.

kmiecioslaw

2019-05-12, 22:53
Sam bym z chęcią pozabijał zwierzęta

AyCaramba

2019-05-13, 19:34
Ostatnio słyszałem jak jakaś pinda płakała że kurczaki się gazuje, ciekaw jestem co by zrobiła jak by zobaczyła młynek z 25:00 :-D

mygyry

2019-05-13, 21:16
Unia już nam tak zadbała o normy wszystkiego, że na wsi oprócz kury to już nic się nie opłaca hodować, bo jak ci kar dopie**olom, że króliki w klatkach nie mają płytek na ścianach, albo muzyki klasycznej w głośnikach to znaczy, że się znęcasz. Obecnie w Polsce mamy walkę dumpingową pomiędzy małymi i średnimi producentami wieprzowiny z wielkimi, gdzie ci duzi karmią w chlewem świnie największym syfem rybnym jakim się da a ceny żywca po kilka złotych śrubują, ale jak tylko wykończą konkurencje to cena pójdzie w kosmos a jakość będzie tak samo ch*jowa.

SpeedyG

2019-05-15, 19:32
@Up możesz hodować dla siebie jedynie i w wielkiej nadziei, że nikt Cię nie podpie**oli. Ceny kilograma żywca są tak małe, że na samą paszę dla świnek wydasz więcej niż możesz zarobić.

mygyry

2019-05-15, 22:46
SpeedyG, Hodować to pół biedy, spróbuj ubić bez kontroli i pozwoleń i niech jeszcze somsiad powie, że niehumanitarnie...

Dżizas_kurde

2019-05-15, 23:25
Jest mi z tego powodu strasznie, wszystko jedno.
Pyszności !