18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

U nas Karpie u nich Nutella

numeverr • 2018-01-26, 00:01
Dziś w sklepach Intermarché we Francji Nutella była w promocji 1,41 Euro zamiast 4,7, ot taka ciekawostka jak promocje wyglądają w zachodniej części europy
Halman

2018-01-26, 00:05
różnica z polską taka że więcej murzynów... przepraszam, francuzów więcej :hitlerzaba:

i.m.p.

2018-01-26, 01:49
W ogóle zawsze po tej jeb@nej nutelli mam zgagę, czytam sobie kiedyś skład a tam sam olej palmowy (jak sama nazwa wskazuje, taki murzyn wśród olejów) jako główny składnik. Ciekawe czy tylko w Polsce dodają ten gównoskłądnik, a na zachodzie zdrowy rzepakowy czy wszędzie trują tym ludzi? Ktoś mieszka może za granicą i miałby chwilkę aby zerknąć do lodówki jak to tam jest z Nutellą? :)

CoJaTamKurwaWiem

2018-01-26, 03:52
i.m.p. napisał/a:

... Ktoś mieszka może za granicą i miałby chwilkę aby zerknąć do lodówki jak to tam jest z Nutellą? :)Przed chwila zajrzalem do lodowki i nie ma tam nutelli.
Nie ma za co.

Ve...........ek

2018-01-26, 05:32
i.m.p. napisał/a:

czytam sobie kiedyś skład a tam sam olej palmowy (jak sama nazwa wskazuje, taki murzyn wśród olejów) jako główny składnik. Ciekawe czy tylko w Polsce dodają ten gównoskłądnik, a na zachodzie zdrowy rzepakowy czy wszędzie trują tym ludzi? Ktoś mieszka może za granicą i miałby chwilkę aby zerknąć do lodówki jak to tam jest z Nutellą? :)


Nie mieszkam za granicą ale mam internet. ;-)


Tak wygląda skład zachodniej nutelli. Widziałem fotki jeszcze nieanglojęzycznych składów i wszędzie jest tylko "olej roślinny".
Śmiało jednak mogę założyć, że w krajach w których dba się o klienta, a nie traktuje się go jak świnię której można dawać pomyje, to nutella jest o wiele lepszej jakości.

Swoje przypuszczenia opieram na doświadczeniu ze swoich wycieczek do innych krajów gdzie produkty tych samych firm co u nas były o niebo lepsze.
Dam tylko jeden przykład aby nie zanudzać: coca-cola w niemczech. Jakby niemiec spróbował naszej coli to by pomyślał, że pije gazowane gówno.

CoJaTamk***aWiem napisał/a:Przed chwila zajrzalem do lodowki i nie ma tam nutelli.
Nie ma za co.


Nutelli nie trzyma się w lodówce :krejzi:

CoJaTamKurwaWiem

2018-01-26, 05:50
Velture napisał/a:

...Nutelli nie trzyma się w lodówce :krejzi:... w wannie...? :shock:Staradupanakanapie napisał/a:On chciał się tylko pochwalić, że mieszka za granicą...Masz - smaruj, kladz pod jezyk i wcieraj w czolo 3 razy dziennie:
Zla wiadomosc jest taka, ze nutella od 2006 w skladzie ma wylacznie olej palmowy.
A ponad polowa kazdego sloiczka, to cukier.


nowynick

2018-01-26, 08:14
@Velture

to jest to Twoje słynna "pamięciówka"? Nie no szacun :amused:


A co do akcji to może w środku takiego standu z artykułami w promocji umieszczać dynamit? Stado socjalistów się zbiega, otacza naszą pułapkę szczelnym kordonem i JEB! :mrgreen:

Wiewór

2018-01-26, 08:44
i.m.p. napisał/a:

W ogóle zawsze po tej jeb@nej nutelli mam zgagę, czytam sobie kiedyś skład a tam sam olej palmowy (jak sama nazwa wskazuje, taki murzyn wśród olejów) jako główny składnik. Ciekawe czy tylko w Polsce dodają ten gównoskłądnik, a na zachodzie zdrowy rzepakowy czy wszędzie trują tym ludzi? Ktoś mieszka może za granicą i miałby chwilkę aby zerknąć do lodówki jak to tam jest z Nutellą? :)Nutella jak i wiele innych produktów na rynek zachodni ma zupełnie inny skład.
Wiele produktów jest u nich tańszych. Więc nie chodzi o koszty produkcji.

Jak ktoś był we Włoszech i pił tam Mirinde czy Fante to wie jak one naprawdę smakują.
Producenci leją na Polaków bo wiedzą, że jakość w tym kraju się nie sprzedaje.

andrzejrobert75

2018-01-26, 11:00
rzepakowy jest zdrowy jak sam sobie rzepak posiejesz i wytłoczysz:)

latarnik

2018-01-26, 11:20
Teoretycznie olej rzepakowy jest zdrowy, ale praktycznie już nie... Rolniki na ten przykład, przed zbiorem wykonują oprysk na "dosuszenie i sklejenie łuszczyn" czy jakość tak to się zwie, oczywiście czarodziejskim glifosatem, który jest bardzo zdrowy bo wynaleziony przez hamerykanckie monsanto.

Ogólnie jesteśmy karmieni gównem.

Polecam w okresie wiosenno-jesiennym tym, którzy mają możliwość uprawę ogródka warzywnego. Można się zrelaksować i odpocząć od durnowatych komentarzy na sadolu.


jackalski

2018-01-26, 14:44
HAL9000/2 napisał/a:

różnica z polską taka że więcej murzynów... przepraszam, francuzów więcej :hitlerzaba:…I jak widać na drugim filmiku: jeden patrzy na to z rozbawieniem, a drugi komentuje, że ludzi posrało…

DzidaZawodnik

2018-01-26, 15:04
k***a, poniżać się dla wyrobu czekoladopodobnego.

Tafariel

2018-01-26, 18:12
i.m.p. napisał/a:

a na zachodzie zdrowy rzepakowyPoczytaj gościu o uprawie rzepaku i dowiesz się czy taki "zdrowy" :roll: :kawa: