18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Typy budowy psychiki

ti...........nc • 2015-06-08, 19:41
Jest powiedzenie: „Wszyscy są ludźmi, ale nie każdy jest Człowiekiem”


maxiq

2015-06-08, 19:47
ten film rozwalił system

padi666

2015-06-08, 20:52
ale dużo racji w tym

Rinko

2015-06-08, 22:27
Rosyjscy neurolodzy odkryli nerw łączący oko bezpośrednio z dupą.
Kiedy ukłuli pacjenta igłą w dupę, w jego oku pojawiła się łza.
Kiedy wbili te sama igłę w oko, pacjent się zesrał.



qwerty1234567890

2015-06-09, 03:26
Czyli jest 5 negatywnych typów psychiki, a tylko jeden pozytywny, który żyje w zgodzie z Ziemią, Kosmosem i Bogiem? Ja oczywiście jestem tym negatywnym 5 bo jaram fajki jak lokomotywa...

voidinfinity

2015-06-09, 11:28
Ruska nauka, napędzana bimbrem :krejzi:

Pierwsza strona z brzegu o typach osobowości: link

crystaldragon

2015-06-09, 12:35
Niesamowicie bzdurny filmik. Nie da się podzielić ludzi na 5 typów to ogromna generalizacja i wręcz porażająca ignorancja autora. Dobra teoria powinna umieć przewidywać skutki danych zachowań. Takich ludzi napędzają dziesiątki różnych przyczyn które dają dziesiątki różnych skutków. Osoba należąca do tego samego typu może się całkowicie inaczej zachowywać.
To jak niczym innym próba opisania ideału piękna u kobiety, istnieje zbyt wiele zmiennych.
Polecam poczytać trochę o psychologii to zobaczycie jak wielki i rozległy jest to temat opisujący ego,super ego itp. Jest wiele teorii i szkół pozwalających na opisanie osobowości (Teorie pola,czynnikowe,freudowskie,neopsychoanalityczne itp).

Ps. Ten opis wygląda gdyby sfrustrowany przedszkolak starał się kategoryzować ludzi (by zachować jakąś formę stałej i niezmiennej rzeczywistości, szukając spokoju egzystencjalnego) na podstawie swoich doświadczeń że żłobka
Ludzie mają skłonność do etykietowania i przyporządkowywania wszystkiego lecz rzeczywistość jest znacznie bardziej skomplikowana.
Im więcej wiesz tym bardziej głupi się stajesz.

ti...........nc

2015-06-09, 13:13
Cytat:

Im więcej wiesz tym bardziej głupi się stajesz.



:lol:

voidinfinity

2015-06-09, 14:58
crystaldragon napisał/a:

Im więcej wiesz tym bardziej głupi się stajesz.



Im więcej wiesz, tym bardziej jesteś świadomy ogromu swojej niewiedzy - tak powinno być ;-)

DrWhisky

2015-06-09, 15:45
crystaldragon napisał/a:


Im więcej wiesz tym bardziej głupi się stajesz.



voidinfinity napisał/a:



Im więcej wiesz, tym bardziej jesteś świadomy ogromu swojej niewiedzy - tak powinno być ;-)



Wiem, że nic nie wiem...........Sokrates

Oto źródło waszych rozkmin :)

voidinfinity

2015-06-10, 01:08
DrWhisky napisał/a:



Wiem, że nic nie wiem...........Sokrates

Oto źródło waszych rozkmin :)



Moje jest dużo bardziej precyzyjne.
Zresztą - "myślę więc jestem" - zatem coś już jednak wiemy :krejzi:

defcon1

2015-06-10, 11:54
Nie ma to jak zawrzeć tak ogromny temat w 6-minutowym filmiku, ale to rusek więc musieli szybko kręcić bo procenty uciekały. Zresztą, człowiekowi ciężko ocenić samemu własny typ psychiki, bo skąd on wie, czy kierował się przy danym wyborze instynktem, czy czymś innym? Poza tym nie może sam obiektywnie "zrzutować" całości swojego życia w pewną oś czasu z zaznaczonymi momentami i objaśnieniami gdzie się czym kierował, bo jego intelekt i percepcja ulegają ciągle ewolucji, szczególnie jak powiedział @voidinfinity im więcej się dowiadujemy, tym wyraźniej widzimy, jak wiele jeszcze nie wiemy i się pewnie nigdy nie dowiemy.

PS: pierwszy raz się z tobą zgodziłem, trzeba to opić :amused:

voidinfinity

2015-06-10, 12:24
defcon1 napisał/a:

PS: pierwszy raz się z tobą zgodziłem, trzeba to opić :amused:



Prawda, prawda :ok:

bins24

2015-06-10, 13:02
Mi to wygląda na jakąś propagandę kościelną, która określa jedną prawidłową postawę (wiara w Boga, jedność z tym co stworzył Bóg) która każe Ci mieć instynkt ponad rozumem, żebyś czasem nie podważał istnienia stwórcy.

YoogiGoogi

2015-06-10, 13:27
pie**olenie, nie oglądać..

streszczenie: wierz w boga, a reszta to jak horoskop - opowieść taka, żeby pasowała do każdego