18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

kamilja

2022-07-26, 16:25
Aaaa, Guanajuato!, no taaaa, jasne, wiem gdzie to jest. Przedwczoraj tam byłem

projektwojownik

2022-07-26, 16:26
gumofc napisał/a:

Przy tak delikatnym krwawieniu się raczej nie zakłada ucisku chyba że chce się stracić nogę.




To jest mit z tym że po założeniu staza później często tracisz nogę. Oczywiście zależy od wielu czynników ale kilka h można ją nosić. A prawdopodobnie trafi w ciągu godziny do szpitala gdzie się tym zajmią.
Ale fakt, krwawienie zbyt małe żeby sens był zakładać opaskę

jan0sik1

2022-07-26, 16:46
Szkoda że go nie wpie**olił, w sensie kotek gówniaka

radek225

2022-07-26, 17:44
Może kicia nauczyła w ten sposób szczura, że mimo, że to dalej kot, to jednak to już nie jest mruczący dachowiec. Na miejscu ojca wpuściłbym gnojowi taki wpie**ol, że do końca wakacji nie usiadłby na dupie. A kociakowi dałbym gratisowa porcję mięcha.

Koronko

2022-07-26, 17:45
Papushka napisał/a:

Opaskę uciskową zakłada się powyżej kolana ze względu na tętnice która rozdziela się na dwie poniżej kolana. W ten sposób jedną da się zablokować ale zwiększa to ciśnienie w drugiej co przy lekko zwężonym świetle daje szansę na wykrwawienie się. Tutaj krwawienie nie jest duże ale w sytuacji gdy kotek drapnął by głębiej sprawia, że bez szybkiej pomocy medyków można szykować worek.



Nie na ze względu na tętnicę a na pojedynczą kość udową zakłada się na udzie.

baronturbina

2022-07-26, 18:14
Roger Waters napisał/a:

Sam sobie zadałeś pytanie i sam sobie odpowiadasz?
Dziwne...


Spróbuj tak samo kiedyś. Poprawia nastrój i podnosi samoocenę, poprzez utrwalenie własnej racji.

Sater

2022-07-26, 21:05
Na luj mu opaskę uciskową chce założyć? toć tam nic ważnego nie przecięło wystarczy szmatę przyciskać, opaskę w ostateczności się zakłada jak ważniejsze żyły lub tętnice upie**oli

Devileczek

2022-07-26, 23:17
Od razu by mielone mialxD

Wiewór

2022-07-27, 16:01
Po ch*j on ma zakłada opaske uciskowa i jeszcze w złym miejscu

kojot81

2022-07-27, 23:00
Powinni go tam wj***ć całego..