18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Tylko co piąty Polak oddałby życie za Ojczyznę!

Imie_jego_44 • 2014-02-11, 10:40


Jak wynika z sondażu przeprowadzonego dla „Rz”, tylko co piąty Polak poświęciłby życie lub zdrowie, gdyby potrzebowała tego Ojczyzna. Patriotyzm przestał być modny?

Wyniki sondażu IBRiS Homo Homini dla „Rz" są wstrząsające. Jedynie 19 proc. Polaków oddałoby dla Ojczyzny swoje życie lub zdrowie, a 17 proc. gotowych jest na poświęcenie majątku.

Wśród tych, którzy nie chcą niczego poświęcać dla ojczyzny, aż 53 proc. to kobiety (wśród mężczyzn 29 proc.). Gdyby trzeba było coś poświęcić dla Polski, 25 proc. mężczyzn oddałoby za nią swoje życie lub zdrowie, a 23 proc. poświęciłoby karierę. Tylko 13 proc. oddałoby majątek.

Inaczej sprawa wygląda u kobiet. One również na pierwszym miejscu poświęciłyby zdrowie (13 proc.). Karierę i majątek poświęciłoby, odpowiednio, 11 i 10 proc. pań, a szczęście osobiste 7 proc.

Osoby po 45. roku życia i starsze chętniej poświęciłyby coś dla kraju niż młodsze. Ale oddanie zdrowia lub życia deklaruje np. aż 27 proc. młodych w przedziale 18–24 lata.

Prof. Jan Żaryn nie wie, skąd tak słabe wyniki. „Być może dla wielu patriotyzm jest czymś wstydliwym, o czym nie chcemy mówić” - komentuje w rozmowie z „Rz”. Z kolei, zdaniem Kazimierza Michała Ujazdowskiego, niechęć Polaków do poświęcenia się dla ojczyzny wynika z braku zaufania do instytucji państwa.

Od Redakcji: Ważnym elementem wydaje się jeszcze promowanie takich celebrytów jak pani Maria Peszek, która śpiewa, że nie odda dla Ojczyzny ani kropli krwi. Efekty już widać...

Beb/Rp.pl
http://www.fronda.pl/a/tylko-co-piaty-polak-oddalby-zycie-za-ojczyzne,34386.html
Widać lewacka anty-Polska propaganda przynosi swoje skutki, nie dajmy się zaszczuć!
Patriotyzm i miłość do Ojczyzny to nie powód do wstydu!
Chwała Wielkiej Polsce!!!

Lord_Viader

2014-02-11, 10:48
Zdefiniuj najpierw słowo "Ojczyzna" (obecnie Euroburdel z postępującym wyzyskiem obywateli). Dla obecnej władzy ludzie nie podłożyliby głowy co tylko i wyłącznie świadczy o tym, że potrafią myśleć. Po co nam powtórka z rozrywki, patrioci się wykrwawią, inteligencję wybiją a "prawdziwi patrioci" na stanowiskach sp***olą do Rumunii...

dominik_jachas

2014-02-11, 10:50
A i tak z tych wszystkich patriotów co najmniej 80% to internetowi wojownicy Sadistica, którzy sp***alaliby gdzie popadnie w razie konfliktu :D

petru23

2014-02-11, 10:54
k***a, jak mam oddać życie za coś, co ma mnie głęboko w dupie? Skoro Państwo nie jest wobec mnie fair to dlaczego ja mam być wobec niego fair? I z Polski to została tylko nazwa, granice (i tak z dupy wzięte) i hymn. No i barwy...

Imie_jego_44

2014-02-11, 10:57
Przez właśnie takich jak wy lewaki wyśmiewających normalne postawy młodzi ludzie nie chcą za nią ginąć a taki obowiązek ma każdy obywatel!!! to 20% to pewnie kibice, oni są ostatnią ostoją patriotyzmu wśród młodych.

kubczyk

2014-02-11, 11:06
@up zapomniałeś dodać, że również ostoją debilizmu jeżeli mówimy o pseudokibicach (nie mylić z kibicami-którzy podobnie jak większość tak czy siak sp***oliła by za granicę)

Imie_jego_44

2014-02-11, 11:08
kubczyk, zostałeś omamiony przez reżimowe media które szykalują kibiców bo widzą, że nie działa na nich ich plan ogłupiania społeczeństwa.

plonk

2014-02-11, 11:09
petru23 napisał/a:

k***a, jak mam oddać życie za coś, co ma mnie głęboko w dupie? Skoro Państwo nie jest wobec mnie fair to dlaczego ja mam być wobec niego fair?.



Państwo (jako władze ustawodawcze, wykonawcze i sądownicze) to nie Ojczyzna. Ojczyzna to ziemia + my, ludzie pamiętający o naszej historii, chcący sprawiedliwości dla zdrajców i odbudowy Państwa Polskiego. I akurat w przypadku obecnej władzy można śmiało powiedzieć, że gówno ma z Ojczyzną wspólnego.

A pytanie w sondzie było źle sformułowane.
Patriotyzm nie musi objawiać się oddawaniem życia za Ojczyznę, bo dzisiaj nie ma już takiej potrzeby.

@kubczyk - no raczej, bo przecież gdyby nie ci kibice to świat byłby piękny. Odsetek idiotów w tej subkulturze będzie dokładnie taki sam jak w reszcie społeczeństwa. Tylko oni leją się między sobą (ch*j, nawet niech się dźgają kosami), a nie spuszczają wpie**olu kilkuletnim dzieciom za pomocą kabla, nie mają na wyposażeniu śliskich kocyków i takie tam.

tytus05

2014-02-11, 11:09
Jak to powiedział Patton "celem wojny nie jest śmierć za ojczyznę, ale sprawienie, aby tamci sk***iele umierali za swoją".
Co osiągniecie ginąc tumany? k***a nic! Umrzecie i tyle. To nie jest patriotyzm, to jest głupota.
Dlatego tyle naszych powstań skończyło się porażką. Nikt nie pomyślał, że może zamiast bezsensownie ginąć lepiej jest przeżyć i zrobić coś konkretnego. Jak już trzeba walczyć, to trzeba też zwyciężyć, a nie iść i "ginąć za ojczyznę"...
I kto to k***a jest Maria Peszek?

dominik_jachas

2014-02-11, 11:19
Tak swoją drogą... k***a, oddać życie za ojczyznę ? W sensie co ? Jak będzie wojna, to mam się wystawić pod lufę i dać się zastrzelić ? :D Macie racje - pytanie powinno brzmieć "czy walczyłbyś o ojczyznę, jakby zaszła taka potrzeba"... durny sondaż, durne pytania, durne odpowiedzi...
I kto normalny poświęciłby karierę i majątek dla ojczyzny ? skąd w ogóle takie pytanie, co to ma za związek z patriotyzmem ? Dać się oj***ć do zera dla dobra ogółu ? Toż to socjalizm !! :D A taki z Ciebie wielki prawak, Imię jego 44 :D

bisfhcrew

2014-02-11, 11:23
Dziwić się, jak ta ojczyzna nie stawi się nawet za co piątym Polakiem.

BongMan

2014-02-11, 11:28
Nasza ojczyzna została zniszczona przez niemców w roku 2004. Albo inaczej, dokładniej - proces stopniowego niszczenia naszej ojczyzny przez niemców rozpoczął się w 2004, po nieudanej próbie z roku 1939. Agresor zmienił metody i okazały się one o wiele skuteczniejsze. Proces rozkładu naszej ojczyzny trwa do teraz i powoli dobiega końca, nie napotkawszy nawet najmniejszego sprzeciwu ze strony Polaków, którzy zostali tak zmanipulowani unijną propagandą, że nawet tego nie widzą. Nie za bardzo zostało o co walczyć, bo wszelkie wartości zostały zniszczone lub spaczone przez niemiecką politykę. O ludzi nie warto walczyć, bo to k***y i 9 na 10 by ci wj***ło kosę w plecy. Pozostała ziemia, miejsce gdzie się urodziło i mieszkało całe życie. Gdyby zaszła taka potrzeba to walczyłbym tylko z niemcami. Gdyby zaatakował nas ktoś inny, to wyj***ne, nie warto.

maruda13

2014-02-11, 11:30



taki porażają.

SalvaCzoko

2014-02-11, 11:36
Nigdy bym nie oddał życia za to państwo, ale za godło, flagę i drugiego żołnierza (mam zamiar wstąpić do armii) TAK.

spiceman

2014-02-11, 11:42
Te państwo to matrix przydałby się jakiś Morfeusz