topic

TVPis wygrało prawie 2 mld zł

~T3RMINATOR • 2020-02-14, 12:50
Już po sejmowym głosowaniu dotyczącym rekompensaty dla mediów publicznych. Po tym, jak na niemal 2-miliardowy zastrzyk dla TVP i Polskiego Radia nie zgodził się Senat, posłowie przeforsowali w czwartek korzystny dla Jacka Kurskiego zapis.

Za przekazaniem pieniędzy mediom publicznym głosowało 232 posłów, przeciw było 220 parlamentarzystów. Nikt nie wstrzymał się od głosu. Teraz ustawa trafi na biurko Andrzeja Dudy. Wystarczy jego podpis, aby do mediów publicznych po łynęły ogromne pieniądze.

Przy okazji głosowania burzę wywołał obraźliwy gest posłanki PiS Joanny Lichockiej pod adresem opozycji. Sama Lichocka wypiera się jednak, że pokazała oponentom środkowy palce, twierdzi, że "przesuwała placem pod okiem". To tłumaczenie wywołało jednak tylko lawinę ironicznych komentarzy.

Chodzi aż o 1,95 mld zł, z czego większość ma trafić do zarządzanej przez Kurskiego Telewizji Polskiej. Mają one zrekompensować mediom publicznym mizerne wpływy z abonamentu.

Przypomnijmy - pod projektem ustawy, który trafił do Sejmu w grudniu ubiegłego roku, podpisała się grupa posłów PiS. 9 stycznia Sejm "przyklepał" ten projekt, a następnie trafił on do Senatu, gdzie większość ma opozycja.

Podczas senackich prac nad ustawą w izbie wyższej pojawił się prezes TVP Jacek Kurski, który argumentował, że pieniądze z rekompensaty na pewno zostaną dobrze spożytkowane. - Kategorycznie odrzucarm tezę, jakoby Telewizja Polska uprawiała propagandę - wywodziłZgodnie z przewidywaniami senatorowie zagłosowali przeciw zastrzykowi pieniężnemu dla mediów publicznych . To dlatego projekt wrócił w czwartek do Sejmu. Marszałek Senatu Tomasz Grodzki zaproponował natomiast w środę, by zamiast na telewizję i radio sprzyjające PiS, pieniądze te przeznaczyć na onkologię.

Nie to żebym popierał tą ryżą sprzedajną małpę ale w tym przypadku ma zupełną rację. Z ekranu aż wylewa się propaganda a oprócz teleturniejów to raczej nie oglądam publicznej. :idzwch*j:

Dosadnie skomentował to na Twitterzce Donald Tusk. "To bardzo subtelna różnica: opozycja chce przeznaczyć dwa miliardy na onkologię, a PiS na nowotwór"- napisał w czwartek były przewodniczący Rady Europejskiej

~tip.top

2020-02-14, 18:11
Telewizja, która mimo połowy czasu antenowego poświęconego reklamom nie potrafi utrzymać się na rynku, powinna zostać zamknięta i zaorana w p*zdu.

nynek345

2020-02-15, 13:03
Te 2 mld to pewnie na produkcje i promocje kolejnego wielkiego dzieła po Zenku, drugi Hollywood nam się szykuje. Podobno za Zenka Oskar murowany.

SuchyHarry

2020-02-15, 20:03
Jeśli ktoś zastanawiał się w czasach Leppera i "Samoobrony" w sejmie, czy polityka sięgnęła dna, to patrząc na współczesne gówno, jakie się odpie**ala, , teraz k***a utopiono się pod nim 15km w głąb. Dla mnie pis jest takim samym syfem jak po. 2mld zł na telewizję? k***a, jeśli jakieś przedsiębiorstwo przynosi straty w dłuższej perspektywie i nie ma szans na poprawę sytuacji, to taką firmę się zamyka. Ale cóż, debile z Nowogrodzkiej chyba definiują ekonomię na nowo...