18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

TVP przejada abonament RTV

Kt...........00 • 2015-01-08, 22:25
Mimo że rzecz powszechnie to miło że ktoś to otwarcie nazwał :)

Cytat:

TVP narzeka na kryzys i nawołuje do płacenia abonamentu. Tymczasem mówi się, że na tegoroczne honoraria dla gwiazd zabawy Sylwestrowej Dwójki włodarze stacji wydali skandaliczne sumy pieniędzy. O co w tym wszystkim chodzi? Czyżbyśmy mieli płacić abonament na wypłaty dla celebrytów?!
Od początku nowego roku władze TVP przypominają o obowiązku opłacenia abonamentu radiowo-telewizyjnego. Czyżby to przez zabawę we Wrocławiu?
Jak zauważył serwis Pomponik.pl, dziennikarz i ekspert OPZZ, Piotr Szumlewicz w liście otwartym do TVP dopytuje, czy informacje, które pojawiają się w mediach dotyczące horrendalnych honorariów dla występujących gwiazd są prawdziwe. Chodzi m.in. o kwotę, jaką za występ zgarnęła Beata Kozidrak, czyli ok. 150 tysięcy złotych! Poza nią na Sylwestrze wystąpiła m.in. Halina Mlynkova, która miała zgarnąć 50 tysięcy złotych, Edyta Górniak czy Natasza Urbańska.
"Z doniesień medialnych wynika, że znana piosenkarka Beata Kozidrak otrzymała od TVP 155 tys. zł za zaśpiewanie w sylwestrową noc kilku piosenek. Jeżeli to prawda, to za kilkadziesiąt minut pracy piosenkarka zarobiła równowartość ponad 85 minimalnych pensji. Trudno uznać tego typu stawki za zgodne z misją mediów publicznych i oczekiwaniami społecznymi" - oburza się Szumlewicz w liście.

Dziennikarz słusznie przypomina, że władze TVP od miesięcy szukają oszczędności zwalniając setki pracowników lub przenoszą ich do firm zewnętrznych. "Pieniądze z abonamentu są przejadane przez celebrytów" - dodaje.
Co na to rzecznik TVP? Poproszony o komentarz odpowiedział, że zarobki artystów nie mogą zostać ujawnione...



Źródło: Fakt

Vickson

2015-01-09, 15:06
Trzeba być frajerem, żeby płacić abonament RTV

weltmajster

2015-01-09, 15:06
Abonament w obecnej formie to nic innego tylko inaczej nazwany podatek. Płaci się go za posiadanie odbiornika tv lub radiowego, a nie za oglądanie tego gówna. Zwyczajny haracz. Jak kupisz sobie tv do oglądania wyłącznie dvd lub konsoli to i tak musisz płacić na tvp. Więc się k***a pytam, jakim prawem? Ja też nie dam nigdy tym resortowym celebrytom, śpiewakom z bożej łaski ani złamanego na 100 części grosza. To tak jakbyś kupił sobie lodówkę i za sam fakt jej posiadania płacił firmie mleczarskiej 20 zł miesięcznie bo prawdopodobnie będziesz w niej trzymał produkty tej firmy. Po prostu absurd. 25 lat wolności k***a jego j***na w dupę mać.

te...........ra

2015-01-09, 15:38
Od paru tygodni świadomie pozbyłem się dekodera .

Przez pierwsze dwa tygodnie było dziwnie , ale teraz wiem co chcę oglądać i co robić ,
i kogo k***a słuchać .

pellle

2015-01-09, 16:48
@~István Báthory
Cytat:

Dlatego nie płacę i nie będę płacił.



raczej twoja mama nie płaci i nie będzie płacić 8-)

nx007

2015-01-09, 16:55
Oburzenie na miarę idiotow.
Zobaczcie ceny zagranicznych muzyków. Haha. W Polsce 150k a za granicą norma jest 1mln. Więc czego wy oczekujecie?

dwroland

2015-01-09, 17:18
Czy słowo "aktor" jest takie k***a trudne?
Naprawdę?
Jest krótkie, łatwo się odmienia, nie ma trudnych polskich znaków i każdy je zna i rozumie, a i tak wszędzie słyszę popie**olone "celebryta".
O ile rozumiem upraszczanie słownictwa o tyle takich dziwactw nie akceptuję.

DoctorRzepa

2015-01-09, 20:46
Płace dla celebrytów to jedno ale pewnie w ch*j kasy leci na produkcję tych marnych seriali typu "Klan" czy "Rodzinka.pl"...

Viperal

2015-01-09, 22:47
@dwroland
Nie wiem co jest takiego ciężkiego w słowie "celebryta", a tak w ogóle to aktor i celebryta to nie to samo :facepalm
:

Templariusz Mariusz

2015-01-10, 00:08
To ten słynny "szumi nie rozumi"? Ten cymbał co chciał biedę zlikwidować ustawą??

~Blackhunter

2015-01-10, 20:15
pellle napisał/a:

@~István Báthory


raczej twoja mama nie płaci i nie będzie płacić 8-)



Nie mierz wszystkich swoją miarą ludziku.

leepa

2015-02-02, 14:47
Matka płaciła całe życie, a i jeszcze po nim przysłali rachunek. Ja poszedłem krok dalej i oddałem telewizor. Niech się inni męczą. Nawet o Lisowskiej w ME dowiedziałem sie z neta ;]