18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Turniej

TT4 • 2017-12-19, 11:31
Ładnie go zdjął.


MówięPrawdę

2017-12-19, 23:08
KoniecZartow napisał/a:

Zaraz pazie z ksw wywęszą temat, że jednak da się napie**alać nie tylko na miecze w zbrojach i się zacznie.



Przetłumaczy ktoś na polski?

Adisko

2017-12-20, 01:54
Ma ktoś filmik z uderzenia dwuręcznym młotem w łeb?

Nemayu

2017-12-20, 03:25
Hispo napisał/a:

W średniowieczu jakby taką akcje odj***ł to by był bez jaj i nogi.Ale fajnie sie oglada ich napie**alanki.


Zapomniałeś, że hełm ogranicza pole widzenia.

maddog77

2017-12-20, 11:29
I to się nazywa MMA :)

Robcio1207

2017-12-20, 14:27
Książki o wojnach i bitwach, to na bank przeczytał, ale o honorze, to już chyba zapomniał :D

bastq

2017-12-20, 22:26
Uwaga, jestem specem, więc się wypowiem.
Akcja miała miejsce na początku grudnia na Dynamo Cup w Moskwie (takie drużynowe mistrzostwa świata w tym sporcie).
Zawodnik kopiący to Viecheslav Levakov z drużyny Zapadnia Basznia, jeden z czołowych zawodników pojedynkowych. Słynie z takich widowiskowych akcji. Jako ciekawostkę dodam, że waży może z 70kg.
Kopnięcie zakończyło się nokautem i utratą przytomności przeciwnika.
Byłem, uczestniczyłem i widziałem tą akcje z 4 metrów, bo akurat staliśmy przy narożniku z chłopakami z Polski.
High kick bez zbroi to wyczyn, a co dopiero w pełnym szpeju i to z nokautem..

@Robcio1207
W formule w której oni się bili po obaleniu przeciwnika można okładać go do woli przez 10 sekund. Więc nic niehonorowego tutaj nie ma.

Tutaj to samo kopnięcie tylko z innego ujęcia i lepszym montażem:

DużyKutas

2017-12-21, 01:29
nowynick napisał/a:



Krzyżaków to nasi kopią i mieczem roznieśli a nie kopali po mordach :D


Krzyżaków pod Grunwaldem rozniósł sojusz Polaków, Litwinów, Tatarów i innych pod dowództwem polskiego króla. Trzeba pamiętać że Grunwald to sukces tolerancyjnych wobec siebie religii, chrześcijańskiej, islamskiej, prawosławnej i innych pogańskich pomniejszych wierzeń nad krucjatą na wschodnie ziemie Europy. Tak, trzeba to wiedzieć ze zakon krzyżacki miał takie samo zadanie na wschodzie Europy jak inne zakony na bliskim wschodzie.

nowynick

2017-12-21, 07:48
Up

z tego co czytałem to Litwini wykonali na polu bitwy taki taktyczny odwrót, że niektórzy aż do Wilna dojechali i ogłosili porażkę :D Co do Tatarów to w tej bitwie dużo ich nie było, niemniej masz rację to był ten nieliczny w historii sukces multikulti :-P

Aha, pogan to tam z kolei było od ch*ja, bo ci mniej tchórzliwi Litwini to głównie poganie a było tego 40 chorągwi...

I jeszcze ciekawostka: cała bitwa (i wojna) była pokłosiem zdobycia Gotlandii przez... piratów - Hansa wyłożyła masę hajsu Polakom żeby wymusić wojnę przez co Krzyżacy, którzy odbili wyspę od piratów Witalijskich i właściwym dla siebie sposobem działania zaanektowali ziemię dla Zakonu (skąd my to znamy?) musieli odsprzedać Gotlandię Szwedom żeby móc zmobilizować się do Bitwy pod Grunwaldem...