18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Trzyma w napięciu

~Velture • 2022-12-19, 17:38
I cała elektronika do wymiany :krejzi:


SoHiGH

2022-12-19, 18:14
jestem ciekaw czy pojechal dalej ?

Janusz_k

2022-12-19, 18:21
"I cała elektronika do wymiany :krejzi: "
Guzik prawda, na pewno opony i pewnie nic więcej, jacht też ma metalowe wzocnienia więc miało co przewodzić, chyba że jakaś antena wystawała, ale nie widzę nic takiego.

~tedwaha

2022-12-19, 18:27
VeIture napisał/a:

I cała elektronika do wymiany :krejzi:



Janusz_k napisał/a:

"I cała elektronika do wymiany "
Guzik prawda, na pewno opony i pewnie nic więcej, jacht też ma metalowe wzocnienia więc miało co przewodzić, chyba że jakaś antena wystawała, ale nie widzę nic takiego.



Ktoś tu wagarował na fizyce, jeden lepszy od drugiego, iskra zeskoczyła po włóknie szklanym i metalowych elementach naczepy i felg a nie przez jakąś elektronikę czy opony które są znakomitym izolatorem i łatwiej iskrze przeskoczyć w ośrodku atmosferycznym. Prąd zawsze szuka drogi o najmniejszym oporze.

Erqti

2022-12-19, 19:32
kuźwa, ale ludzie mają campingi...

homorek

2022-12-19, 20:36
Coraz bardziej poj***ne te kampery robią.

smc

2022-12-19, 20:41
Żona pyta na co on najechał.


Pomóżcie proszę, bo ja nie mam już siły...

DonKutassinio

2022-12-19, 21:05
smc napisał/a:

Żona pyta na co on najechał.
Pomóżcie proszę, bo ja nie mam już siły...



ja bym swojej odpowiedział "na gówno" - ale jesteśmy 7 lat po rozwodzie i mogę sobie pozwolić na chwile szczerości.

Janusz_k

2022-12-19, 22:07
~tedwaha napisał/a:

Ktoś tu wagarował na fizyce



No to się zacznij uczyć a nie pleć głupot, dlaczego teraz nie używa sie pasków antystatycznych? Bo nie trzeba? Oczywiście, bo teraz opony 'przewodzą' więc 'zastępują' paski. Więc się chłopcze ucz a potem mędrkuj tutaj a nie odwrotnie.

STRAW

2022-12-19, 23:21
ch*ja tam, poszło po odgromnikach w lawetę, a z lawety przez opony w ziemię

postpost

2022-12-20, 09:31
Janusz_k napisał/a:

No to się zacznij uczyć a nie pleć głupot, dlaczego teraz nie używa sie pasków antystatycznych? Bo nie trzeba? Oczywiście, bo teraz opony 'przewodzą' więc 'zastępują' paski. Więc się chłopcze ucz a potem mędrkuj tutaj a nie odwrotnie.

hahahah piękny trolling! Brawo!


A co do filmu - piękne doziemienie. Elektryk płakał jak robił pomiary.

drukarka666

2022-12-20, 21:53
Bezpiecznik przepięciowy typu 1, jeden montujemy na tablicy w jachcie drugi w ciężarówce i można śmigać. Poza tym było i temat do zamknięcia.