18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Trzy filmy z Włoch - ku przestrodze

lysybog • 2020-03-16, 01:22
Jak w tytule


ojcieckogut

2020-03-16, 11:07

bloodwar tym tak na poważnie czy żartujesz?

FanatiCS

2020-03-16, 11:13
aaaaaaaaaaaaaa napisał/a:

Przecież ten wirus to ściema, wymysł mediów...



Ciiii daj się idiotom bawić.

froze_man

2020-03-16, 11:43
u nas zrobią płatny dodatek z nekrologami, na papierze kredowym.

olo1990pl

2020-03-16, 12:39
bloodwar napisał/a:

W sprawach "oficjalnych apeli rządu" dotyczących spraw medycznych nie należy się słuchac oficjalnych komunikatów tylko pójść do jakiejś ciotki/wujka/znajomego lekarza i zapytać co i jak, skoro lekarze je noszą to znaczy, że chronią. Trzeba zawsze robić to co lekarze, szczepienia na grypę też niby według oficjalnych komunikatów takie super i wspaniałe, a 92% lekarzy i ich rodzin ich nie wykonuje



Dziwne, bo u mnie w pracy wyszczepienie na grypę wynosi 92% personelu medycznego.

Co do maseczek to w ramach noszenia cały dzień, zmiędolenia jej do kieszeni i potem kolejnego założenia to tylko zaszkodzi.

Ale jak nosisz max 2h i/lub po każdym pacjencie podejrzanym o zakażenie ją zmieniasz to zmniejszasz ryzyko zakażenia siebie (do tego konieczne jest jeszcze odkażenie rąk, ubrania, gabinetu).

Maski są zalecane osobom z objawami, bo one głównie zapobiegają wydostawaniu się materiału zakaźnego od noszącego (nie leci wszystko do przodu tylko kierunkuje w kierunku ewentualnych szczelin - DLATEGO WAŻNE jest jej prawidłowe założenie!!).

BTW: Pogromcy Mitów robili porównanie kilku metod kichania/kaszlu. Gdzieś widziałem filmik jak wygląda kichanie w takiej maseczce w SlowMo.

Emilian89

2020-03-16, 12:53
3 lata siedziałem w tym kursie dołku w mestre (Wenecja) VIA Monte piana powiem tak z własnego doświadczenia oni niczym się k***a nie różnią od brudasów cyganów itp tam higiene znają paru mieszkańców a reszta to j***ne kloszarda spocone świnie itp na mało.tego od ch*ja Chińczyków oraz bangladeszow. Jadąc do padowy czy też chioggi tam jest syf tam śmieci wypie**alaj przez okno a teraz zdziwieni że się rozj***lo u nich

Ravfal

2020-03-16, 13:14
Odnośnie maseczek fajny materiał jest na stronie kryzysowo,pl /czemu-wszyscy-nosza-maseczki-jezeli-nic-nie-daja/

ProVVe

2020-03-16, 13:41
Hahahah debile... Życie pisze najlepsze scenariuszu :-D . Prze właśnie takich idiotów myślący człowiek nie ma mozliwości normalnie żyć... Zmanipulowani kretyni robią zament. Ciekawe jak tacy ludzie będą o sobie mówić jak ta grypa minie... Cały garaż zaj***ny biedronka..."Patrz Janusz ile mam makaronu kurła... 5 dni stałem kurła... Teraz Halina będzie mi przez rok gotować kurła... Ok idę się wymienić na ryż z Borowiakiem spod trójki kurła bo już rzygam tymi nitkami...."

Emilian89 napisał/a:

3 lata siedziałem w tym kursie dołku w mestre (Wenecja) VIA Monte piana powiem tak z własnego doświadczenia oni niczym się k***a nie różnią od brudasów cyganów itp tam higiene znają paru mieszkańców a reszta to j***ne kloszarda spocone świnie itp na mało.tego od ch*ja Chińczyków oraz bangladeszow. Jadąc do padowy czy też chioggi tam jest syf tam śmieci wypie**alaj przez okno a teraz zdziwieni że się rozj***lo u nich



Stary... Nawet nie próbuj ciemnoty edukować... Ja juz sie poddałem... Te k***y nie myją rąk nawet po sraniu, ile było mówione, że Wenecja zamieniła się w ściek etc.... Miałem tą możliwość, że byłem w 1998 tam i wiele lat później (jak w paru miejscach w eu). Także mam porównanie, a banda j***nych migrantów bandzie lokalnych "czyściochów" tylko pomogła + turyści... Ciekawe dlaczego masz kary po set euro i nawet zakazy wjazdu do Wenecji za zanieczyszczanie... Jednak palikany bez chęci zdobycia własnej wiedzy słucha tylko Boga TV... I co Bóg TV powie jest święte... Starzy, brudni, schorowani, bez dostępu do leków i zasad higieny... Tacy ludzie umierają i tam wirus sieję zniszczenie... Tępy zbieranina atomów...

Wiewór

2020-03-16, 14:06
Czekają na dostawę makaronu bo im Polactwo cały wkupiło :lol:

Emilian89

2020-03-16, 16:58
ProVVe napisał/a:

Hahahah debile... Życie pisze najlepsze scenariuszu . Prze właśnie takich idiotów myślący człowiek nie ma mozliwości normalnie żyć... Zmanipulowani kretyni robią zament. Ciekawe jak tacy ludzie będą o sobie mówić jak ta grypa minie... Cały garaż zaj***ny biedronka..."Patrz Janusz ile mam makaronu kurła... 5 dni stałem kurła... Teraz Halina będzie mi przez rok gotować kurła... Ok idę się wymienić na ryż z Borowiakiem spod trójki kurła bo już rzygam tymi nitkami...."
Stary... Nawet nie próbuj ciemnoty edukować... Ja juz sie poddałem... Te k***y nie myją rąk nawet po sraniu, ile było mówione, że Wenecja zamieniła się w ściek etc.... Miałem tą możliwość, że byłem w 1998 tam i wiele lat później (jak w paru miejscach w eu). Także mam porównanie, a banda j***nych migrantów bandzie lokalnych "czyściochów" tylko pomogła + turyści... Ciekawe dlaczego masz kary po set euro i nawet zakazy wjazdu do Wenecji za zanieczyszczanie... Jednak palikany bez chęci zdobycia własnej wiedzy słucha tylko Boga TV... I co Bóg TV powie jest święte... Starzy, brudni, schorowani, bez dostępu do leków i zasad higieny... Tacy ludzie umierają i tam wirus sieję zniszczenie... Tępy zbieranina atomów...



Pamiętam jak mieszkałem z chinolami szefa kumplami mieliśmy tam pokój osobny jprd wolałem spać w aucie tam nawet dywan się przyklejał do butów koronawirus to jest pikuś przy ich chigienie szczerze dobrze tym k***a tak a te mandaty za prędkość o 5 km 175E zależy jaki region i jaka godzina

Juzwa

2020-03-16, 17:01
olo1990pl napisał/a:

Ale jak nosisz max 2h i/lub po każdym pacjencie podejrzanym o zakażenie ją zmieniasz to zmniejszasz ryzyko zakażenia siebie



A z kim zmieniasz, macie jakiś grafik kto z kim, czy jak się trafi? Najgorzej mają ci, którym do zmiany wypadnie taki co odjechał i miał maskę na ryju.
Powiadasz, że maseczka, jakie noszą lekarze powinna być zmieniana co 2 godziny? Raczysz chłopie pie**olić farmazony. 30 minut to absolutny max czasu noszenia tego gówna na ryju. Wkłady w maskach, gdzie są takowe, też się wymienia, o czym matoły nie wiedzą i noszą te maski całymi tygodniami bez wymiany filtrów. Te maski uchronią cię przed koronogównem tak samo, jak chiński parawan przed ostrzałem artyleryjskim.

kristofex

2020-03-16, 18:02
krisman1981 napisał/a:

A co się martwicie posrani katolicy z polskiego ciemnogrodu macie okazję dołączyć do tego swojego marnego boga wie śmiało zdychajcie bez obaw



Gosciu tatuś cię wykorzystywał za młodu żeś taki gniewny ???

Insaner

2020-03-16, 18:25
Noszenie maski nikomu nie zaszkodzi. Te zwykłe przepuszczają wirusa w powietrzu, ale na pewno ograniczają możliwość zarażenia. Przede wszystkim jak mamy ją założoną to nie dotkniemy się już do twarzy. Poza tym przypadkiem kogoś nie "oplujemy" , nie kichniemy przypadkiem, ograniczamy rozpływ powietrza z nosa i ust. Leci od razu w górę, nie jest wydmuchiwane tak daleko. Spróbujcie wyjść na mróz w masce i spójrzcie jaka jest różnica w wydychaniu pary wodnej.

bercik05

2020-03-16, 18:42
Muza z Silenta! :-)