18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Trzeba kolegę wsadzić za kirownik

TT4 • 2018-07-26, 11:38
...bo chyba policja jedzie :homer:


~Velture

2018-07-26, 11:52
Nie miałbym żadnych hamulców aby im zaj***ć kluczyki i wypie**olić gdzieś do śmietnika kilometr dalej.

nowynick

2018-07-26, 12:02
Erutlev napisał/a:

Nie miałbym żadnych hamulców aby im zaj***ć kluczyki i wypie**olić gdzieś do śmietnika kilometr dalej.



Przecież nigdzie nie jadą. Z kumplami nie raz robiłem piwo w zaparkowanym samochodzie muzyczka z radia i rozmowa o dupach... tudzież filozofia życia jak się dobrze załączyło ;) . Też byś nam wyrywał kluczyki jakbyś przechodził obok?

~Velture

2018-07-26, 12:11
@up
Jakby były w stacyjce to tak.
Możecie sobie siedzieć po pijaku jak wam się podoba póki nie macie w stacyjce.

Wiewór

2018-07-26, 12:51
Prawo nie zakazuje pić i siedzieć naj***nym w aucie nawet za kierownicą i włączonym silniku.
Karze podlega kierowanie poruszanym samochodem w stanie naj***ności.

nowynick

2018-07-26, 12:54
Erutlev Ale wiesz, że w większości samochodów żeby uchylić okno to trzeba wetknąć kluczyk do stacyjki?

Abraxus napisał/a:

Prawo nie zakazuje pić i siedzieć naj***nym w aucie nawet za kierownicą i włączonym silniku.
Karze podlega kierowanie poruszanym samochodem w stanie naj***ności.



no nie byłbym pewien z tym odpalaniem silnika...

woytasw

2018-07-26, 12:59
To pająk - wciągnął go do dziury i zje...

~Velture

2018-07-26, 13:40
Cytat:

Prawo nie zakazuje pić i siedzieć naj***nym w aucie nawet za kierownicą i włączonym silniku.
Karze podlega kierowanie poruszanym samochodem w stanie naj***ności.


Ale pie**olisz.
Za samo siedzenie na miejscu kierowcy naj***nym z kluczykiem w stacyjce (nawet nie przekręconym) mogą cię doj***ć jak trafisz na złośliwego ch*ja.
Nie pamiętam dokładnego przepisu i jak chcesz poszukaj sobie ale chodzi o to, że "gotowość do jazdy" czy k***a jakoś.
Było o tym swojego czasu nawet na sadolu, że tak upie**olono wielu kierowców bo gdzieś tam naj***ni siedzieli na miejscu kierowcy z kluczykami w stacyjce aby radia posłuchać czy te szyby otworzyć itp.

Mojemu sąsiadowi kiedyś zabrali prawo jazdy jak jeszcze mieszkał gdzieś w bloku kiedy sąsiad mu powiedział, że blokuje jego samochód parking a ten naj***ny poszedł i go przeparkowywał PCHAJĄC aby nie odpalać go. Psy podjechały (pewnie wezwane przez sąsiada) i bajo bajo. Prowadził mimo, że nie siedział w fotelu a silnik był zgaszony.



Kiedyś jak gdzieś byłem naj***ny i musiałem coś z auta wziąć i wymagało to przekręcenia stacyjki to właśnie z tego powodu robiłem to tylko z miejsca pasażera bez dotykania drzwi ani fotela kierowcy nawet.

A z włączonym silnikiem to już w ogóle doj***łeś.

aż ci znalazłem. 1wszy wynik googla.
Cytat:

Wsiadłeś, możesz być ukarany Ostrożność należy też zachować, jeśli nietrzeźwi siedzimy na fotelu kierowcy. Mimo że nie zamierzamy nigdzie jechać, możemy mieć kłopoty. Jeżeli pojazd nie znajduje się w ruchu, to trudno uznać za prowadzącą pojazd osobę, która nawet siedzi za kierownica i ma kontakt ze wszystkimi urządzeniami służącymi do wprawiania go w ruch i kierowania nim. Może ona co najwyżej zmierzać do jego prowadzenia. Tak, zgodnie z 14 par. Kodeksu karnego, przez policję może zostać zinterpretowane zachowanie nietrzeźwego, który dodatkowo uruchomi silnik. Nawet jeśli samochód nie ruszy, może on odpowiadać z takimi samymi konsekwencjami, na jakie narażony jest pijany kierowca. Choć Kodeks karny umożliwia odstąpienie od wymierzenia kary, jeśli policjant stwierdzi, że nietrzeźwy nie miał zamiaru prowadzenia samochodu. to jednak często w takich przypadkach kierowcy tracą prawa jazdy.

Czytaj więcej: http://www.expressbydgoski.pl/aktualnosci/a/polskie-prawo-jest-surowe-czasem-wystarczy-tylko-wsiasc-bedac-pijanym-do-auta-by-napytac-sobie-biedy,10859388/

BanujNasNieMichalka

2018-07-26, 13:42
I to jest ziom. p*zda zycia ale do auta pakuje jak się gorąco robi!

arrgain

2018-07-26, 14:38
Panowie, z tym piciem w samochodzie i kluczykami to łatwo obejść :) Większość samochodów ma immobiliser. Wystarczy mieć jeden kluczyk bez pestki (tak jak ja). 100% legalne i bezpieczne. Zarówno przy piwku jak i przy robieniu przy samochodzie. Włącza instalacje elektryczna, ale masz pewność, że nikt Ci go nie odpali :)

ritu4l

2018-07-26, 16:24
Ale co wy tu rozprawiacie o prowadzeniu w stanie nietrzeźwości, jak ten typ nie jest pijany, tylko tak naćpany, że chyba był już w innej galaktyce?

psych

2018-07-27, 00:24
Pewnie że nie można mieć kluczyków w stacyjce jak się jest naj***nym :)

Wiewór

2018-07-27, 08:54
nowynick napisał/a:

Erutlev Ale wiesz, że w większości samochodów żeby uchylić okno to trzeba wetknąć kluczyk do stacyjki?



no nie byłbym pewien z tym odpalaniem silnika...


A ja byłbym. Nie pytaj skąd :mrgreen:

Corradolicious

2018-07-27, 10:52
A jak mam bezkluczykowy dostęp? A kolega od kluczyka bez kostki - ładnym szrotem musisz jeździć