18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Trudna operacja

qubek90 • 2013-05-25, 02:45

czyli jak pacjent powinien znosić operację na mózgu.

kaktuz

2013-05-25, 04:50
brudasy w tym czasie posuwają owce ale nie to zachód jest zły

gargo

2013-05-25, 10:19
Pacjent w czasie takiego zabiegu MUSI być przytomny i nie może zasnąć ( jest usypiany jedynie na czas otwierania czaszki- potem wybudzany) dzięki temu można precyzyjniej przeprowadzić zabieg- mniejsza możliwość uszkodzenia mózgu, gdyż lekarz widzi reakcje pacjenta.

j2m2

2013-05-25, 12:26
też chce grać na banjo podczas operacji mózgu!!!

animalus

2013-05-25, 14:44
wystarczy laby połowa tego filmiku.

Szron

2013-05-25, 18:19
Mówiłem mu, jak nie masz ucha do muzyki to odpuść. Ale nie, uparł się. Teraz z gitką nie rozstaje się na krok.

dexterl

2013-05-25, 23:17
O kurna, muzykowi stroją mózg pod gitarę! Kamertonu nie mają. ;-)

gargo napisał/a:

Pacjent w czasie takiego zabiegu MUSI być przytomny i nie może zasnąć ( jest usypiany jedynie na czas otwierania czaszki- potem wybudzany) dzięki temu można precyzyjniej przeprowadzić zabieg- mniejsza możliwość uszkodzenia mózgu, gdyż lekarz widzi reakcje pacjenta.



Zgadza się i to jest niesamowite. Zapewne dziwne uczucie wiedząc, że ktoś majstruje w twojej głowie przy mózgu.

Sir_Isaac_Newton

2013-05-26, 15:16
Czary, obejrzałem ten filmik raz, a w tym samym czasie zobaczyłem go ponad 2x

H2S04

2013-05-26, 15:26
@dexterl nic nie czujesz. Mózg nie ma takich nerwów byś coś czuł jak by cię po nim dotykali. Co do tego, że pacjent musi być przytomny to dobry sposób by czegoś nie sp***zielili, w razie "W" będą wiedzieć co zostało uszkodzone.

kombbatant

2013-05-26, 16:23
H2s04 czyli jak dotykasz mozgu to nic nie czuje dotykany? Mozg zlozony przede wszystkim z polaczen(tkanek) 'nerwowych". to oznacza ze jak ktos dostaje kule w leb to nie boli,czyzby najlepsza samobojcza smierc?n nie bardzo wierze...

Mecher

2013-05-26, 16:27
1) Na cholere ktos zapetlil ten filmik ?
2) @up tak, mozg jest zlozony z neuronow, ale nie ma komorek czuciowych, ktore beda wysylaly impuls elektryczny do neuronow ktore beda go odpowiednio interpretowac :) Strzal w glowe jest o tyle dobry ze smierc przychodzi szybko, ale czy jest bezbolesna? Sam sprobuj, przekonaj sie :P Bedziesz mial wiedze a my fajny material na hardzie :D

Mam nadzieje ze pomoglem :P

Masterpiece

2013-05-26, 16:35
kombbatant napisał/a:

H2s04 czyli jak dotykasz mozgu to nic nie czuje dotykany? Mozg zlozony przede wszystkim z polaczen(tkanek) 'nerwowych". to oznacza ze jak ktos dostaje kule w leb to nie boli,czyzby najlepsza samobojcza smierc?n nie bardzo wierze...


Tak, ponieważ np. na palcu lub przedramieniu które ma tego wyjątkowo dużo są receptory czuciowe, które przewodzą dość skomplikowaną drogą impuls do rdzenia kręgowego skąd trafia do mózgu. Poczytaj o konstrukcji nerwów czuciowych, neuronów etc. to zrozumiesz ;]
Neurony służą jako przewodnik, a nie receptor ;)

dooniu

2013-05-26, 21:13
Widzę, że tutaj sami Sadole-Chilurdzy :D

bambaryla

2013-05-26, 21:46
a ja miałem operację mózgu (usunięcie krwiaka) i byłem pod całkowitym znieczuleniem przez cały zabieg. czy to dlatego, że nie umiem grać na banjo? ;)

Lord_Rzeźnik

2013-05-26, 23:07
k***a, dobrze, że nie zebrało mu się na kichnięcie :p